Ремонт

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем levandivka, 26 Листопад 2006.

Статус теми:
Закрита.
  1. Poradnik

    Poradnik New Member

    Відповідь: Ремонт

    На колір і смак всяк одинак, як то кажуть.

    А мені, тим не менш, подобається.

    А Фреймут у Львів перебралася?? Вона ж ніби столична жителька вже давно.

    ---------- Додано в 18:58 ---------- Попередній допис був написаний в 18:52 ----------


    Подивилась цей Бенжамін мур. Дорогувато, якщо чесно.

    Друзі ще радять глянути вітчизняну снєжку з якоюсь фабою готових кольорів nature.

    Щось можете про неї сказати?
     
  2. VIKI

    VIKI Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    Мене заціпила тема з мінватою і утепленням...просто працюю в будівельній сфері, так от:

    1. Само собою, що мінвати є з різними показниками, і дійсно є з підвищеною вогнестійкістю, вона дійсно не займається мов солома, а лише тліє, АЛЕ під час цього процесу такі токсичні гази виділяються, що навіть якщо ви знаходитесь не в осередку пожежі ви можете серйозно постраждати (якщо не гірше...). Тому якщо є ризик займання, такий матеріал не слід використовувати в середині приміщень. Маємо багато трагічних прикладів займання токсичних матеріалів в публічних місцях, що призвели до летальних наслідків. А от якщо мінвата буде ззовні - тоді ризик отруєння, у випадку її займання, в рази зменшується.

    2. З приводу утеплення. Утеплення не рекомендується робити із середини приміщень (це здається навіть в нормах ДБН прописано), оскільки зміщується точка роси. Тобто, якщо у Вас промерзає стіна і з'явилась пліснява, скажімо - точка роси буде на поверхні внутрішньої стіни, то при утепленні з середини, вона може злізти на контакт утеплювач-стіна, оскільки зробити цей контакт герметичним можна лише в теорії, то там буде конденсуватись волога, що через тривалий час може мати різні негативні прояви...

    P.S. І взагалі, часто лише глянувши на стіну кажуть - у Вас промерзання, хоча насправді причин появи плісняви є багато.
     
  3. Відповідь: Ремонт

    Якщо працюєте в будівельній сфері, то мали б знати, що мінеральна вата належить до негорючих матеріалів. Більше того, є спеціальні мінеральні вати, які згідно пожежних норм просто необхідно використовувати всередині приміщення на крупних об'єктах. Для чого? Не повірите - для протипожежного захисту сталевих конструкцій (колон, балок, повітропроводів). Мінеральна вата підвищує вогнетривкість конструкцій до 3-х годин. За цей час люди зможуть евакуюватися. І їм на голову не впаде вентиляційний короб, наприклад.
     
  4. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Ремонт

    А як ж тоді еталонні креслення внутрішньостінового утеплення і утеплення на внутрішій поверхні стіни? Просто так в стандартах і посібниках мєлькають? Звісно, використовують різні матеріали і технології, але, до слова, внутрішньостінове утеплення є дуже ефективним.
    Тому мінвата і рекомендована для зовнішнього утеплення або утеплення нежитлових приміщень.
     
  5. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Ремонт

    а ви перевіряєте інформацію перед тим, як так стверджувати?
    почитайте для загального розвитку про протипожежну ізоляцію на основі мінеральної вати, і вам відкриється зовсім протилежне - що така ізоляція не виділяє при високих температурах токсичних речовин, на відміну від ізофолів, пінофолів, і інших подібних ізоляцій на основі поліуретану, складається таке враження, що ви саме про такі ізоляції пишете.

    читаємо СНіПи і ДБНи про пожежну безпеку і відкриваємо для себе, що саме мінеральну вату НЕОБХІДНО застосовувати при ризику займання.
     
  6. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    але ж точка роси таки зміщується, хіба ні? вона з*являється у місці стіна-утеплювач. І починаються сюрпризи. у житлових будинках так це точно. а ще в посібниках мєлькають технології гідроізоляції руберойдом, і укладання мін вати під стяжку :girl_wink: але ж ви пишете що то зле.




    дівчата. давно мене цікавить таке питання, якщо мінватою чи пінопластом утеплений будинок, звичайно утеплювач щось там виділяє, але то на вулиці, але от ви відчиняєте вікно, (якщо це влітку, то вікно відчинене цілодобово) чи виходите на балкон. ви дихаєте тими випарами чи ні?
     
  7. Відповідь: Ремонт

    Як на мене, ситуація з шкідливістю утеплювачів трохи перебільшена.

    Що може виділяти вата? Зв'язуюче - фенолформальдегід. Виробники запевняють, що його там незначна кількість :) Можна не вірити. Але той фенолформальдегід є у багатьох штуках, які нас оточують..
    Екструдований пінополістирол теж нічого аж такого смертельного не виділяє. Вспінюючим агентом у нормальних виробників є СО2. Правда, пінополістирол горить. Є екструдований пінополістирол, що належить до 1-го (вищого) класу горючості (він дорожчий), а є такий, який належить до найнижчого класу горючості (Г4) (він, відповідно, дешевший). При горінні може виділяти токсичні продукти (там теж є різні класи по токсичності, якщо буде цікаво, завтра вам знайду всі сертифікати і протоколи випробувань).

    Моя думка - купувати якісні матеріали. Обов'язково сертифіковані. Бажано - європейського виробництва.
     
  8. SoLana

    SoLana Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    Дівчата, а яким матеріалом найкраще утепляти дах будинку? Мінватою, чи скловатою, чи можливо ще якась хороша альтернатива тому є. Чула про целюлозний утеплювач, як дахів так і будинку загалом.
     
  9. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    При чому тут якісна чи не якісна. Дерево неможливо позбавити властивості збільшуватись або зменшуватись в об‘ємі залежно від вологості. Якщо ви купили деревину навіть ідеально висушеною, то вона потім має не менше 2 тижнів у вас сдома полежати якраз для того щоб "акліматизуватися" бо якщо пізніше вологість стає чуть менша - дерево зсихається (робляться тоненькі щілини між паркетинками), а якщо навпаки піднімається, то дощечки навпаки розпирає і вони можуть покрутитись або стати "човником". Не вірите мені - почитайте десь в неті.
    А на рахунок температури, то ті 20-22°С що ви кажете - то не температура для опалення приміщення, про що я якраз і говорив, це тільки для комфорту, щоб в ноги не було зимно, а для опалення дають більшу температуру, відповідно під паркет так вже не нагрієте.
     
  10. VIKI

    VIKI Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    По-перше, мова йшла про звичайну мін вату, а спец мінвати це тема для іншої розмови.
    по-друге, мінвата належить до клас негорючі, це означає, що не горить і не підтримує горіння, але це не убезпечує від токсичних газів, що виділяються при розкладі хім. добавок (які входять до складу мін.вати);
    по-третє, йшлось про утеплення ЗОВНІШНЬОЇ СТІНИ КВАРТИРИ. І мораль така - утеплювати рекомендується ЗЗОВНІ, щоб потім не вилізли проблеми через точку роси.
     
  11. Merry

    Merry Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    Підскажіть, будь-ласка, у скільки приблизно може обійтись ремонт квартири площею 70м квадратних якщо без наворотів? Стан квартири- 0 цикл. Дякую наперед за відповідь.
     
  12. Відповідь: Ремонт

    З цим все одно сперечатимусь.
    Мінеральна вата - НГ. Все. Крапка.
    А вже горючі матеріали мають розподіл за токсичністю продуктів горіння. І зауважте, що навіть серед них є матеріали Т1, токсичність продуктів горіння яких є малонебезпечною. Так що мінвата при пожежі нічим не токсичніша від вашого журнального столика чи синтетичних штор. Навіть не так. Штори і столик небезпечніші :)

    ---------- Додано в 03:07 ---------- Попередній допис був написаний в 02:19 ----------

    Є цікаві утеплювачі з вовни, дерев'яного волокна. От ще перліт Seshat згадувала.

    Але моя тема - мінвата (базальтова і зі скляного волокна). Я про це можу говорити годинами :girl_tender:

    Отже. Скловата теж відноситься до мінеральних ват. У нас часто мінеральна - це кам'яна (базальтова), а скловата - це просто собі скловата. Але така класифікація неправильна.

    Основні характеристики ват - коефіцієнт теплопровідності, щільність. Додаткові - звукоізоляція, водовідштовхуючі властивості..

    Базальтова вата для утеплення скатної покрівлі має коефіцієнт теплопровідності від 0,035 до 0,039 (чим цей коефіцієнт менший, тим краще). Щільність - від 20 кг/куб.м до 35 кг/куб.м (показники вати виробництва Rockwool)

    Скловата має коефіцієнт теплопровідності від 0,034 до 0,040. Щільність виробники не зазначають, але знаю, що вона дуже мала (в межах 11-14 кг/куб.м) (на прикладі вати Isover) Додатково скловата має кращі звукоізоляційні характеристики і "ефект гусячого пір'я" (водовідштовхуючі властивості).

    Часто радять використовувати саме базальтову вату, бо вона щільіша. З цим не погоджуюсь. У випадку утеплення мансарди вата не несе ніякого навантаження, тому щільність не є важливою. А от коефіцієнт теплопровідності - дуже навіть. А він у доброї скловати - нижчий(кращий). Хоча, базальтову вату з коефіцієнтом 0,035 теж варто розглядати, але вона дорожча від скловати.

    Я б собі утепляла якісною скловатою.

    А вам раджу знайти доброго спеціаліста (а краще декілька), які б вам все гарно порадили, виходячи саме з вашої ситуації.
     
  13. Iryna

    Iryna Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    ми утепляли скловатою (здається тою ж Isover), а чому, то ту Незабудка все гарно описала
     
  14. Artemida

    Artemida Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    У нас 82 квадрати. Ремонт з нуля (без наворотів) обійшовся приблизно у 16 тисяч умовних. Розраховували вкластись у 10, але прихованих витрат виявилось купа, тому ніяк(
     
  15. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Ремонт

    це залежить чи треба робити сантехніку(труби, каналізацію). Якщо без наворотів, стіни покраска, думаю в 10тис. у.е вкладетесь. Найдорожче це ванна кімната та кухня. Принаймні у нас ці кімнати вийшли найдорожчі. Ремонт робили 4 роки тому, повністю з нуля: заливали стяжку, перебудовували стіни. Два тижні закінчили "освіжаючий" ремонт, перефарбували стелі та стіни, а в коридорі та кухні стіни зробили з лаковим покритям, щось типу марсельки. Супер виглядає і дуже практично. То зараз косметичний ремонт обійшовся можна сказати в копійки.
     
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    а кухня чого дорого вийшла? там же нічого такого нема, так само як і звичайна кімната. чи ви вже з побутовою технікою рахуєте?
     
  17. Artemida

    Artemida Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    Ще має значення яке у Вас буде опалення. Якщо треба з нуля робити автономне - вилиється в добру копієчку. У нас будинкова котельня і батареї вже були, тому ця стаття витрат нас оминула

    ---------- Додано в 21:40 ---------- Попередній допис був написаний в 21:39 ----------

    А саме головне - хто Вам той ремонт робитиме. Якщо вмієте самі - зекономите багато грошиків. Якщо все робитимуть майстри - готуйтесь до немалих витрат.
     
  18. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Ремонт

    заміна каналізаційних та газових труб, плитка на стіну та підлогу тягне таку суму, що мало не здається.

    ---------- Додано в 22:35 ---------- Попередній допис був написаний в 22:34 ----------

    нас це минуло, робив швагро і кум. Кажуть, що робота коштує майже так само як і матеріали...
     
  19. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Ремонт

    Так і є... буває дорожче, якщо з прибамбасами
     
  20. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Ремонт

    у нас 72 кв.м. вже бачу, що не вкладемось в ці суми. правда намагаємось брати добротну сантехніку (рока, грое), якісні шпалери (хрома), і тд, але й не надто навороти. так, щоб добре і довго служило.
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.