Кишенькові гроші для дітей....

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем OxankaF, 22 Вересень 2009.

  1. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Роман має 10 років і грошей до школи я йому ще все не даю. А для чого? В школі не обідає, приходить додому в першій. Пити даю з собою щодня. Давала б і канапку з собою або вафельку, якби він хотів. А зранку він нормально снідає, тому і до обіду він ситий. Тільки чай з пляшки випиває. Отже для чого йому гроші?
    Але має вдома такий собі сейф, як він то називає:girl_smile:: то він собі сам придумам, щоб я йому купила скриньку з замочком (такі в кожному магазині є). Збирає металеві гривні. Ну і на ДН йому дають відповідно якусь суму. Але дуже спокійно до грошей відноситься, не просить.
     
  2. Vyruchalochka

    Vyruchalochka Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    О, найшла цю тему, хоча б перейменувала її "Діти та Гроші".
    Чому?
    Виховую двійко діточок і хочеться, щоб в цьому жорсткому світі давали собі раду. З свого дитинства -юності винесла установки від батьків про гроші "я їх що малюю" "от, підеш на свої хліба -будеш тоді щось казати".
    Мушу сказати, що питання кишенькових грошей мої батьки(мама) вважали неважливою і їх не давали, тому коли почала отримувати студенткою стипендії, спускала всю суму в перший ж день. Мій ж любий дідусь, завжди мені давав в подарунок певну досить велику суму коштів й казав, що жінка -завжди має мати свої кошти в будь-яких обставинах.
    Тепер думаю, що позиція дідуся та робота над собою стало тим рушієм, що змінило моє життя в кращу сторону, насамперед підняло рівень фінансових доходів.



    Для дівчаток виробила такий підхід:
    1.Перші гроші почала давати з 6років, коли уже трішки лічили, по 2грн/день щодня
    2.З 7-ми років суму видавала уже раз на тиждень+додавала 50% від зекономленого, крім цього необмежувала дитину, тепер уже дітей, взяти з дому канапку/печенько/яблучко на перекус.
    3.З 8-ми років суму подвоїла і видаю раз на 2тижні, про те, як витратила питаю для статистики.
    4.З 9-ти років сума раз на місяць, видаю різними купюрами, типу хоч відкладай, хоч витрачай. На великі забаганки-хотілки принципово відкладаємо сталими сумами до моменту, коли сума уже назбиралась. При цьому суму тримає донька в себе в скриньці й відмічає скільки залишилось відкласти.
    5.Прочитала старша книгу "Пес на ім"я Мані або Абетка гроше" Бодо Шефера
    6.Наступним етапом буде заробляння власних коштів.

    Поки що з молодшою починаємо перший етап, хоча бачу дещо пасивність і незацікавленість молодшої знайомитись з цими папірчиками.
     
  3. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

     
  4. Vyruchalochka

    Vyruchalochka Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Чому підняла цю тему?
    Помітила кілька ситуацій, що якщо дитина обмежена в користуванні навіть невеличкими сумами грошей в дитинстві, то потім в дорослої людини, при ситуації різкого зростання доходів, "зриває", в прямому сенсі, "дах".
    Чоловіки банально починають пити-гуляти, жінки завалюють гардероб непотрібними речима.
    Складається враження, що прагнуть позбутися грошей якнайшвидше, бо то ж енергія (це уже моє бачення). Тому цю енергію треба підкорювати з дитинства маленькими капельками...
    От думаю чи буду чисто виглядати скаженою матусею, якщо візьму старшу з собою в банк відкривати депозит???
     
    Останнє редагування: 4 Січень 2013
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Є така справа... Маю хорошого товариша- у дитинстві ( а походить він із дуже забезпеченої по радянським міркам сім ї), йому ніколи не давали кишенькових грошей. З однієї сторони , це його стимулювало до того, що з 16 років він почав заробляти . І не просто заробляти "якісь" кошти, а мізкувати над глобальними схемами. У 21 рік він вже мав таку суму коштів, за яку міг спокійно купити авто ( хай і не нове), і квартиру. Реально признавався, що просто не знав, що з тими коштами робити. Дещо вклав у подорожі світом,на деякі- купив авто. А далі- банально гроші "пішли". І в 28 людина залишилася на "0". Але з великим багажем досвіду ( що теж немаловажно). Все почав з 0, підняв бізнес. Але з того часу- паталогічно скупий. Настільки, що просто не до описання. І з кожним роком це лише прогресує.
    Приклад інший: син наших знайомих, де батько- дуже забезпечена людина . Дитину в кишенькових коштах ( не в сумах, а саме коштах) не обмежували, але з дитинства виховали правильний підхід до грошей. В результаті, дитина ще із шкільної лави не гнушалася підзаробляти на свої більш значні потреби і для своїх 20 років вже багато чого досягла.
     
  6. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    На мою думку це правильно брати з собою дитину для вирішення своїх справ (чому банк має бути винятком). Так як моя робота повязана з грошима, то старший син також ходив зі мною на зустрічі(головне щоб незаважав і невідволікав).
    Щодо кишинкових грошей-вважаю потрібно давати дитині (єдине слідкувати на що ті гроші ідуть).
     
  7. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Справа не лише у тому у кого скільки було в дитинстві кишенькових, але й у характері. Є люди, які просто не те що не вміють раціонально відноситись до грошей, а просто не можуть. Сусідський хлопчик ще задовго до школи спокійно міг за рік назбирати гроші на дорогий ровер, бо все, що йому давали він відкладав і не витрачав ані копійки, то було його свідоме рішення, а от інший сусідський хлопчик - йому скільки не даш - все спустить.
    Одна моя дитина маленький Скрудж, а інша до грошей відноситься пасивно. Але от заощаджувати лише тепер почали вчитись і то поки без особливої свідомості і вартості грошей.
     
  8. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Я стараюсь пояснити малому, що все має свою ціну й вартість....Тому що бачу, що благими намірами вимощена дорога самі знаєте куди. З недавнього - придбав муж малому машинку на пульті, за 400 грн - Сашці що така, що за 50 грн - однаково що товкти, та й інтерес швидко пропав...То швидше для чоловіка була забавка, бо він в дитинстві такого не мав.
    Сашка часиенько в магазині любить нити, щоб йому щось купити. Я маю можливість, але пересікаю це, бо 120 цяцька на 5 хвилин....Він не цінує свої іграшки. Зараз має свої кишенькові гроші - наколядував, і то я сварилась з чоловіковими батьками - бо непотрібно дитині малій таких сум...А перші гроші в нього з"явились, коли він приїхав з того ж таки села - він закрив діда з бабою в кімнаті і за те, щоб він випустив їх, йому запропонували гроші...:girl_devil:. Як на мене - це ведмежа послуга, а їм смішно було. Так само зараз- під час чергових коників я сказала, щ о має свої гроші, раз йому так хочеться ще одну машинку - хай сам купляє. Мене виховали так, що я як щось хотіла - то складала собі на то...ну й цінувала потім ту річ...
     
  9. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    в нас в школі є спеціальні пластикові карти на які батьки кладуть гроші, і ті картки підходять лише для шкільної столової (в столовій нема чіпсів і тд) дитина , вода в кулері в кожному класі...потреба в носінні грошей відпала. Гроші даємо на вихидні бо любить журнальчики купувати дитячі чи всякі дитячі витрибеньки але не фанатично. проте складати не вміє... зразу всім якісь сюрпризи купує і тд.
     
  10. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....


    Ну, кішенькові гроші, це одне, а на обіди чи перекуси - інше, як на мене. Мій старший постійно купляє собі журнали, комікси, наклейки и т.д. "цінні" для його віку речі. :)
    Правда, в нас безлад зараз з кишеньковими, бо постійно йому хтось дає, тому якоїсь сталої суми немає. Хоча, пора вже про це задуматись. Його однолітки та друзі ( 10-14 років) отримують досить немалі кишенькові від батьків, то відразу все і витрачають. Мій вміє щось відкласти, щось більш потрібне купити ( остання покупка - навушники для нетбука), але-але.....вчитись ще та вчитись. Він реально не аналізує, чи вартує якась річ тих грошей, чи ні.
    Мені в дитинстві батьки давали, наскільки пам"ятаю, досить велики суми, порівняно з однолітками ( разів так в 10), я навчилась складати, навіть занадто, бо довгий час потім ще вчилась витрачати гроші, щоб не було шкода :)

    ---------- Додано в 10:04 ---------- Попередній допис був написаний в 10:02 ----------



    ---------- Додано в 10:18 ---------- Попередній допис був написаний в 10:04 ----------

    Дівчата, а які суми ви даєте дітям? Бо я дійсно дивуюсь, коли чую, що друзям сина батьки кожного дня дають по 50 грн кишенькових. Ще більше дивуюсь, коли чую розмови школярів - діти мають в кишені по 500 грн. Для чого це???
    Ще цікавить таке питання, бо воно для мене неоднозначне - чи давати дитині гроші за якусь виконану домашню роботу? Колись старшому давала гроші за прибирання під"їзду, то реально користь бачила, бо двірника в нас фактично не було - і чисто, і дитина має кишенькові, причому зароблені. А от щодо домашнього прибирання - не знаю. З одного боку, обов"язки повинні бути у всіх( мені ж за це миття підлоги ніхто не платить ;)), а з іншого- можливо, це й непогано? В дитинстві я отримувала кошти за прибирання своєї кімнати. Що думаєте?
     
  11. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    РФ

    може то вони носять ті гроші які нібито складають? вони і не тратять і водночас носяться з ними... то я так наївно припускаю такий варіант. Тай після зимових свят у дітисок завжди більше грошей (колядують)
    не практикую давати заробляти гроші своїй дитині на собі, тобто щось зробити за гроші... бо то набирає обертів.. а я схиляюсь до того що якщо мама сказала щось зробити то треба взяти і зробити... тим більше що я і так майже не нагружаю якимось роботами .
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    я проти оплати дітям домашньої роботи. Саме тому, що у кожного в сім ї є свої обов язки, які той виконує і для себе також.
    пригадую свого молодшого брата: коли він був маленьким ( йому було років 5 )якось поставив копілку під туалетом та ванною і сказав, що усі домашні тепер мають за користування цими "кабінетами" йому платити. Тоді наша мама демонстративно поставила копілку під дверима кухні і повідомила, що в такому разі йому доведеться платити за сніданки-вечері та різні смаколики. Все- свою скарбничку брат прибрав тут же і більше до такого шантажу не вдавався
     
  13. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Я свому сину (він у першому класі) даю 10 грн на обід, йому це вистарчає. Правда звітується кожен день що купляв на обід і скільки потратив.

    ---------- Додано в 21:03 ---------- Попередній допис був написаний в 20:57 ----------

    За виконану дом.роботу грошей не даю. Зате у нас їнша система заробляння грошей (надоїло мені чути від нього що він теж хоче заробляти гроші і що йому для цього робити?). За кожну грамоту з англійської отримує 10грн (на уроці їм дають метелик, 10 таких метеликів міняють на грамоту) і за 12 балів з письма отримує 5 грн (вчу його щоб акуратно писав і був уважний)
    Незнаю чи правильно це чми ні....думаю час покаже..
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Моя думка, не давати гроші за домашню роботу, воно стимулює лиш перші рази до прибирання чи виконання якоїсь роботи, а потім то переростає в торгівлю з вами і заробляння грошей дитиною. Я вважаю, що треба дитину з малку вчити, що прибирання своєї кімнати чи якісь інші обов"язки хатні, то є не за гроші, то просто так треба. Ось як і ви самі сказали, що миття підлоги вам ніхто не платить.
    У нас та тема щодо кишенькових грошей теж була недавно, але цю тему зачепила чоловікова мама, вона сказала, що нашій дитині потрібно мати кишенькові гроші, щоб дитина вчилась користуватись ними. Малій 6 років, і я як мама бачу, що їй ввони поки зовсім не потібні, вона їх поки не сприймає як гроші. Коли з чолвоіком поговорила на ту тему, то теж здивувався для чого малій зараз гроші. Одним словом ми поки цю ідею не підримали, сказали як піде в школу, то будемо бачити по ситуації.
    А те, що коли дітки з малку мають справу з грішми, не є доказом, що вони будуть вміти грішми розпоряджатись в дорослому віці, я теж думаю, що це велика справа характеру. Я не пригадую, щоб нам батьки давали колись кишенькові гроші (я говорю про сталу суму щотижня або щодня), інколи бувало що давали на булочку чи на щось зїсти купити, але лиш тоді коли ми попросили.І ми навчились грішми розпоряджатись. Навідміну, що зараз бачу тут в Німеччині молодь, власне те покоління, що вже виросло з кишеньковими грішми, ну зовсім не вміють розпоряджатись грошими, тому думаю, що не завжди є зв"язок між тим чи дитина має справу з малку з грішми.
     
  15. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    За хатню роботу категорично проти платити, мала один раз пробувала підняти це питання, але я категорично присікла це. Кишенькові почали давати з 9 років, чисто символічно 15 грн. на тиждень (це на парканадцятий блокнотик, журнал, енні прибамбаси ...). І зауважила що вже в дуже скорому часі, о ті парканадцяті... перестали купуватись. Своїх грошей шкода потратити, а мама/тато більше не купують.
    Звичайно що розвиваючі і просто цікаві журнали книги і всяке інше, що на наш погляд необхідне ми купляємо. Ну і ще в школу на булочку, сік даю. Але купляє дуже рідко.
    Я б напевне збанкрутувала :)), за гарне навчання нічого не оплачуємо. Але якщо хоче новий телефон, або нова ідея фікс планшет - то ставимо умову, як то закінчити рік на відмінно, в спорті і музиці в кінці навчального року досягнути певних результатів. І то суму на яку вона може від нас розраховувати обговорюємо, а якщо хоче щось дорожче доплачує зі своїх. О а свої гроші вона дуже навіть навчилась економити, і примножувати. Та і нас по дрібницях вже не дістає.
    А коли виповнилось 10 років, то трішки збільшили кишенькові, мотивуючи розумним підходом до фінансів.
     
  16. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Власне в мене такого не було. Виконувала ту домашню роботу, яка була обговорена і отримувала за це кишенькові гроші. Ніякого торгу. Витрачала їх з розумом :)
    Але не впевнена, що син сприйме так само. Хоч якщо обирати між "просто давати гроші" та , так би мовити, заробляти, то я за останнє. "Зароблені" гроші не так швидко итрачаються ;)
     
  17. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Я своїм дітям наразі ще не даю кишенькових грошей - тобто якусь визначену суму на тиждень. Хоча старшій вже можна було, але бачу, що вона ще не дуже вміє розпоряджатись грошима. На днях по дорозі до школи знайшла 5 гривень - то відразу ж всі витратила в школі на булочку, якісь цукерки. До школи даю гроші зрідка, сніданок в школі безкоштовний, а на групу продовженого дня не залишається. От на свята наколядували вони певну суму - кажуть, будуть збирати собі на сенсорний телефон. Подивимось на скільки часу їх хватить, щоб не витрачати гроші на різні дурниці.
     
  18. Vyruchalochka

    Vyruchalochka Member

    Відповідь: Кишенькові гроші для дітей....

    Даю 10-річній доньці по 20грн раз в тиждень -єдина умова: Купуй що потрібно, але вміру. Так от бачу, що вміщається в цю суму, навіть деколи в школі заплатить, якісь дрібні збори, не повідомляючи мене. На Святах наколядували значну суму і захотіли в цирк та на каток, то ми домовились, що вони також доклають частину за свої білети. Діти сприйняли це нормально, оскільки я свідомо доношу до них, що є сімейний бюджет і всі витрати плануються...
    Як п.с. 6-річна дитина моя поки що байдуже ставиться до грошей. на пропозицію отримати кошти на булочку в школі заперечує, все ж видно ще маленька до грошей...