Відповідь: Юридична консультація якщо ванна обкладена плиткою подивіться що там під нею через дверцята ревізії, у моєї сестри теж все було сухо, а у сусідів капало зі стелі, виявилося, що вся вода стояла під ванною, попадала туди банально. силіконовий герметик на ванні десь відійшов, і коли приймали душ, то вода по стінці шурувала під ванну, заізолювали (замазали санітарним силіконом) - проблема пропала.
Відповідь: Юридична консультація В нас була ситуація - сусіди збоку так затопили сусідів знизу. І в нас обох все було сухо, а знизу стеля і стіни в ванні мокрі. Як виявилось - трісла водопровідна труба. (це жеківська проблема, хоча сусіди брали приватного майстра, аби зробив все акуратно і швидко) Сантехніки зразу зможуть сказати в чому причина - якщо толкові звісно.
Відповідь: Юридична консультація В мене виникло трохи вузькоспеціалізоване питання, але може хтось з юристів або працівників поліграфії допоможе. Наприклад, я хочу замовити в друкарні календарики з метою подальшого продажу. Цікавить таке: як саме, де вони беруть фото чи картинки, щоб розмістити на моєму замовленні? Не може потім виявитися, що ці зображення взяті з інтернету, в них є автор, який захоче судитися за порушення авторських прав?
Відповідь: Юридична консультація вам не робити нічого. Хай вінвикликає комісію з жеку. Коли комісія прийде, то вас обовязково мусять запросити для складання акту. Інакше без вашої присутності і підпису той акт недійсний буде. А далі хай сусід думає, що робити. на минулій сторінці писала, що мала аналогіний клопіть з сусідом. Нас на ту жеківську комісію не покликали. Тепер ми в прокуратуру на жек подали за неправильно складений акт
Відповідь: Юридична консультація Цікавить таке питання: в чоловіка на роботі видали не всім 13-ту зарплату. Видали лише тим, хто не був у оплачуваній відпустці. Чи це є правомірно? І який саме порядок нарахування так званої 13-тої зарплати?
Відповідь: Юридична консультація Т.зв. 13-та зарплата- це своєрідний "бонус", заохочення. Це по суті премія, яка може бути виплачена вибраним працівникам. Законодавчого обов язку виплачувати всім працівникам на п-ві 13-зарплату-немає.Її виплата регулюється установчими документами, колективним договором. Виплачується із фондів підприємства. Тобто це треба читати установчі документи на підприємстві . колективний договір і Положення про преміювання ( якщо воно там є)
Відповідь: Юридична консультація Чи реально виписати людину без її згоди, якщо вона не проживає в квартирі більше 2х років та не має частки? Якщо так, то що робити, куди звертатись і чи можливо терміни зпрогнозувати?
Відповідь: Юридична консультація реально через суд- власник має подати позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку в квартирі . Майте на увазі, що це можливо, якщо особа відсутня у прописаному приміщенні бодай 6 місяців безперервно. Тобто якщо вона то з являється. то знову зникає- це не враховується. Відповідно до п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України „Про деякі питання, що виникли у практиці застосування судами Житлового кодексу України” у справах щодо визнання наймача або члена його сім’ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням, необхідно з’ясувати причини його відсутності понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, в осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім’ї тощо) суд може продовжити пропущений строк. Законодавство не містить переліку підстав, які вважаються поважними причинами відсутності за місцем мешкання понад шість місяців, і за наявністю яких особа не може бути визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Поважність причин відсутності особи за місцем мешкання, визначаються судом у кожному конкретному випадку з урахуванням обставин справи. При цьому, встановлення причин відсутності понад встановленні законом строки має відбуватися тільки після встановлення факту відсутності відповідача в зазначені строки. Ви повинні зібрати і докази відсутності особи- акт про не проживання особи протягом певного часу, покази свідків. докази перебування відповідача у ін. місці і т.п.
Відповідь: Юридична консультація З мого досвіду. Мене тато (власник квартири) виписував і вписував назад 4 рази. Він хотів субсидію отримувати (батьки пенсіонери), а з моєю зарплатою субсидія не виходила. Вписували періодично назад, бо я без прописки навіть гроші на депозит в банк покласти не могла.. То я протестувала деколи))) Ну але мене на зиму все одно виписували, бо "опалення, платити багато" Так от. Усі рази операція по виписці-прописці назад відбувалася без мене (ну і точно не через суд). Просто тато брав мій паспорт. Забирала я паспорт вже з новим штампиком.
Відповідь: Юридична консультація бо це було за твоєю згодою... якщо би ти була проти і не дала паспорт, то не виписав би так просто)
Відповідь: Юридична консультація сніжна, дякую за відповідь. Чи можете щось по термінах сказати? Скільки часу суд може іти? Виписати потрібно терміново, є серйозні причини. (Сім*я розведена, жінка вагітна, якщо її не випишуть, то дитину припишуть в ту ж квартиру, оскільки вона буде як мати-одиначка. Власники квартири не хочуть приписувати чужу дитину, яку потім не випишеш до повноліття). Жінка запевняє, що не отримає грошової допомоги на дитину, що народиться, якщо випишеться. Чи то правда?
Відповідь: Юридична консультація Допомога при народженні призначається органами соцзахисту за місцем реєстрації жінки .Тобто десь вона має бути зареєстрована .Якщо мати дитини ніде не зареєстрована, допмога може оформлятися на батька дитини ( але,я так розумію. що батька не буде).Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Тобто жінка може подавати документи про призначення допомоги за місцем свого фактичного проживання, а за місцем прописки- узяти довідку про те, що тут вона такої допомоги не отримує. Для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи: 1) заява одного з батьків (опікуна), що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; { Підпункт 1 пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 59 ( 59-2009-п ) від 04.02.2009 } 2) копія свідоцтва про народження дитини; 3) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка для призначення допомоги при народженні дитини, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад. Відповідно до Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. Новонароджені діти реєструються за місцем приживання одного з батьків, незалежно від згоди з боку власника або членів його сім’ї. конкретної відповіді по термінах не дам- є загальні терміни, визначені законодавством : відкривається провадження- дається 10 днів для призначення попереднього слухання, є загальні процесуальні строки- до 2 міс. з можливістю продовження ще на 15 днів. Потім особа може подати на апеляцію- це ще до 2 місяців (+15 днів). Є ще касація... Одним словом, ще залежить від того, як довго особ намірена відстювати свої права.
Відповідь: Юридична консультація У нас розгляд подібної справи на 2 роки з хвостиком розтягнувся (суддя просто забувала призначити слухання, а ми чемно чекали, бо від неї залежало рішення) Нарешті, інша суддя винесла рішення. До речі, якщо сама жінка не згідна виписатися, там купа документів треба було назбирати (акти з жеку, запити з пошти (що не отримує листів, переказів тощо), поліклініки (що не стоїть на обліку і не зверталась за медичною допомогою) - а це місяць часу як мінімум, навіть копії квитанцій на оплату комунальних послуг вимагали, і т.д.), щоб довести, що жінка не проживає. Гадаю, вам краще домовитися по-доброму, без судів.
Відповідь: Юридична консультація Таке питання: чи можу я йти на роботу не по трудовій (моя трудова лежить собі на старій роботі, де я ще в декреті) і подавати індефікаційний, який просять для виготовлення зарплатної картки. Бо мені пояснювали, що не можу давати, бо можу за таке піти з основної роботи по статті. В мому випадку я можу отримувати зарплату тільки в конверті. Це так?
Відповідь: Юридична консультація я саме про неофіційно питаю. Там де мені попадається робота неофіційно, чомусь роботодавці просять у мене індефікаційний. Я кажу, що не можу його дати і на цьому наша співпраця закінчується, бо вони зарплату в конверті не дають, а лише на картку навіть без трудової. Тоді питання: для чого їм та картка? чи вони все таки якийсь податок платять з нас таких. "безтрудових"?
Відповідь: Юридична консультація Я не знаю звичайно, але таке прийшло в голову. Якщо просто відкрити собі рахунок в банку з яким вони співпрацюють?
Відповідь: Юридична консультація Якщо на основній роботі Ви в декреті - то на другу Ви можете оформитись тільки на неповний робочий день по трудовому договору наприклад. І це оформити офіційно. і зарплата буде Вам офіційно. Ніхто зі старої роботи Вас не звільнить - не мають права. Просто якщо оформитесь на повну ставку - то припиняться соціальні виплати. з приводу чого собез здається повідомляє основне місце роботи. але тут я не впевнена. А код просять - бо банк по іншому не відкриє Вам рахунку. (сама так працювала)