Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. zjomka

    zjomka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Гарні слова, підтримую і вважаю вищу освіту обов"язковою,не факт, що будете працювати за фахом і використовувати всі набуті знання, але і без диплому знайти достойну роботу не так легко... Один останній курс вчилась заочно в університеті, хоча слово "вчилась" дуже відносне, швидше використовувала знання, які здобула в коледжі, от такий парадокс. Знання маю завдяки коледжу, диплом - завдяки університету :)
     
  2. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    Ого!!:girl_emo: А з якого то дива? Хіба то не є прямим обовязком батьків - дати освіту, базу, так би мовити дітям? Чи я щось не розумію в тому житті?
     
  3. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    Не знаю.. Навчання було платним, недешевим. На 1,5 року мама поїхала в Італію, щоб легше було. Коли я отримала диплом, то першими словами було не вітаю, а "ти пам"ятаєш скільки навчання обійшлось? будеш мати роботу - віддавай". Потім ще кілька разів такі заявочки були. Я лише мовчала.


    То видно я чогось не розумію. Не розумію, як мені вагітній можна було сказати, що дочки у мене не буде, бо !!!! "її треба заслужити в Бога". Так ніби хлопці то не діти. То чому ж мене отаку випрошену і вимолену отак доїдають?? Але так є. І на жаль, батьків ми не обираємо.

    Або коли батько питає "а що то вже треба було тої другої дитини?" Я просто відповіла "Бог дав".

    І здається, я вже зовсім не маленька, але так хочеться бути для них маленькою солоденькою донечкою...
     
  4. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Ми і наші мами

    мене й не повідомляли, то само собою розумілося, бо таких грошей в батьків не було. Мене до того готували всю школу. Результат - комплекс відмінниці, але я за це не маю на батьків ні найменшого жалю. Бо то справді були об'єктивні обставини.

    Ну Ти ж сама себе накручуєш!


    в мене мама так за Лідку впевнена. Ну і що? Сприйми то просто як факт. Перестань щось доводити і собі, і їй - відразу стане легше.
    Тому і доїдають, що випрошена і вимолена... Megan, я розумію, що то легше сказати, як зробити, але втікайте на свої хліби - то єдиний шанс врятувати стосунки з батьками.
     
  5. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Ми і наші мами

    А запитайте чи їм треба було трьох народити? Це ваше життя і ви будете родити стільки скільки захочете, ви їх народили і ви їх будете кормити. От так і скажіть. А ще, якби я була в такій ситуації, Ірусь чесно я б зняла окрему квартиру. Хай халупку, але окремо, щоб діти не бачили таких відносин у сім"ї. Все виглядає на те, шо ви їм з дітьми в "напряг", а відпустити вас не вигідно, бо ви платите за усе порівну, а так прийдеться за усе самим.
     
  6. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Ми і наші мами

    Загальну середню, маєте на увазі?
    Бо освіту здобувають. Якщо мова про вищу.

    ---------- Додано в 18:57 ---------- Попередній допис був написаний в 18:45 ----------

     
  7. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    Я вважаю що я її здобула - бо ніколи за екзамени і заліки не платила. А те, що навчання було платним.. ну то треба було казати "не будеш вчитися бо нема грошей" і на тому б закінчилось, а не витикати тепер.
    То я вже теж бачила, коли тато ображався на власну сестру, бо їй мама переписала хату. До речі, вона ту маму і дотримала до смерті. І все б нічого, але моєму батькові до тієї хати ще 200км, нащо воно йому? А сестра садить там город... ну але ж треба було посваритись..
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Ми і наші мами

    і то вірно..
     
  9. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Ми і наші мами

    Якщо платили батьки, то витикати будуть. Бо якраз оплачувати вищу освіту дітей їхнім "обов"язком" не є. Ніхто ж не витикає школою.
    Оплачувати собі ВО людина може сама. При потребі, якщо немає держзамовлення на цю спеціальність. Або готуватися знову і знову вступати. Зараз взагалі краса)) Кудись та й поступиш))
    А згадати старі часи... Не поступив - то тепер вже тільки наступного року. І нічого, багато хто так і робив.
     
  10. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    ну, я б в 17 років не змогла б оплатити собі освіту. Думаю, переважна більшість теж. Не говорю зараз за дуже свідомих людей, які все життя йшли до мети і своєї професії, спершу заробили, а тоді вчились Я кажу за звичайних підлітків. Мені батьки оплачували освіту, бо я поступила на комерційну форму навчання, потім вдалось отримати державний кредит на оплату навчання, але собі на власні потреби я старалась заробити сама. Якщо б у нас з батьками була домовленість, що я прошу кошти на навчання, але в борг, то питань нема, я б повертала. А особисто мені здається дивною ситуація, коли дитину вивчили, а тоді кажуть через якийсь час повертати гроші, які були затрачені на навчання. Бо це треба обумовлювати з власною дитиною. Не кажу бути "нахлєбніком", бо батьки мають дати, не мають, але якщо дають, то треба з самого початку узгодити на яких умовах.
     
  11. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Ми і наші мами

     
  12. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Ми і наші мами

    Мені було сказано просто "нема розуму поступити на державну форму - вчи фразу "Каса вільна"". Крапка. Запасний варіант - прогнутися і поїхати вчитися в Київ . Але тоді я не могла лишити своє життя тут і зараз розумію, що поступила правильно. Мама, може і хотіла б, але грошей на навчання не мала. Саме так - в сім’ї на той момент гроші ділились на мамині і татові, бо діло йшло до розлучення . Зараз я розумію, що хочу мати гроші на навчання дитині, але дати вибір - гарно вчишся в школі, поступаєш на бажану спеціальність за державний кошт і гроші твої. Або ж здобуваєш ВО на них.
     
  13. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Ми і наші мами

     
  14. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    І вищу також. Платити за навчання - обовязок батьків. Як немає грошей, то вчися дитино як можеш, але сприяти все одно (мова не тільки про матеріальне).
    Платити за екзамени, заліки - ні. Не хочеш вчитися - забирай документи, йди замітай вулиці.
    Але якщо батьки мають можливість оплачувати платне навчання - то це нормально. І казати власній дитині потім, щоб віддавала гроші - то якось не по батьківськи.
    Тільки не кажіть, що хай дитина поступає на бюджет - всі не можуть вчитися на бюджеті, в когось мізків не вистачає (не в сенсі, що тупі, а просто не дотягує до того рівня, то що вже турок?), комусь не щастить. та ще і в нашій державі....
    Ну чому, не обовязково. Аое не завжди є можливості (і гроші також) чи така голова щоб самому вступити на бюджет.
    не на стільки і не всі, щоб
    Якщо не вірити вже в 17 років навіть своїм батькам, чекати потім від них "випоминань" вже в 17!!!! то років...люди, та нащо тоді на світі жити?
     
  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Ми і наші мами

    як на мене, то ставити в один ряд освіту і квартиру-машину недоречно. Батьки повинні дати своїй дитині поштовх, яким і є та сама освіта. А вже надалі- прошу дуже: вчися сам, роботу шукай сам і автівку-квартиру купуй сам.
     
  16. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Ми і наші мами

    Вищий навчальний заклад передбачає наявність голови)

    ---------- Додано в 00:33 ---------- Попередній допис був написаний в 00:29 ----------

    Чому, якщо і те, і те, і те "батьки дають"?
    В нас різні позиції) Я вважаю, що поштовх дає дух, що тіло рве до бою))
     
  17. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

     
  18. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    а я не вважаю що обов*язок батьків оплачувати дітям навчання. з якої радості? батьки нам забезпечили середню освіту. а вища освіта то вже свідомий вибір кожного з нас, а не наших батьків. хочеш? вступай на бюджет, вчися. не хочеш? вступай не в універ, а в якийсь коледж чи ще щось (вибір великий) або ж йди на роботу. я коли вступала в універ то навіть мови не було за платне відділення, тільки бюджет. в результаті бракнуло мізків і везіння і поступила трішки не туди, куди планувала, але ж через рік мала можливість перевестись (але вже не захотіла).
    я до чого веду... чомусь внашій країні у молоді після школи два варіанти: або вища освіта, або *вільна каса!* а це неправильно. в Європі вважається нормальним після школи мати рік-два перерви. молоді люди йдуть на роботу, здобувають певну незалежність від батьків, а вже потім, свідомо обирають фах. чому свідомо? бо все таки людина в 17 років і людина в 20 років то велика різниця. а в нас чомусь люди дуже категоричні в тому питанні. як не вступив відразу після школи то все, хрест на тобі, і в першу чергу таке роблять батьки.
     
  19. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Ми і наші мами

    Тобто Ви синочку не оплатите ВНЗ?

    З одного боку, батьки дійсно ніби нічого не повинні, але з іншого боку - якщо вже щось і давати, то краще ту пресловуту "вудку" на майбутнє. Хоча те, що Ви пишете про перерву між навчанням теж не позбавлено сенсу. Проте то дуже важко. В нас і так шкільна програма дуже відірвана від ВНЗ рівня, а після перерви - то буде повний аут :).


    Підсумовуючи, не бачу нічого поганого, щоб при можливості дати гроші дитині на освіту - але ні в якому разі не на підмазування на вступах чи сесії.
     
  20. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Ми і наші мами

    Я вважаю що діти мають максимально самі пробиватися в люди. Але, якщо у батьків є можливість дати дитині поштовх, то чому не постаратись? Не люблю коли кажуть - я тебе годувала 17 років, а тепер роби собі що хочеш. Батьки ж виховують дітей, вкладають душу, любов, вчать життю, допомагають. Я не за втілення в реальність всіх капризів, а за здорову допомогу.
    Якщо батьки мають можливість віддати дитину на навчання в Гарвард, то чому б ні?