Відповідь: Свекруха-бабуся (2) а я скажу так, добре якщо все більш менш рівно в житті і брати у батьків гроші дійсно не добре... але в житті всяке буває ... і якщо батьки (мама) можуть допомогти і пропонують допомогу, чому ні? (не говорю про те щоб весь час жити у них на шиї) набагато гірше коли батьки можуть а не хочуть допомогти дітям дійсно у скруті... і доводиться просити у всіх підряд під проценти і тд. а якщо не малу?
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Тоді доньці варто подякувати мамі й сказати, що дякую, чоловік забезпечує, а вам, мамо, більше треба, ніж мені. Якщо ж дивимося зі сторони й нас то злостить, то піти до церкви посповідатися й просити в Бога, аби відвернув нас і наші думки від руйнівного негативу та спокус.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Та бо хто платить музикам, той і музику замовляє... Рано чи пізно у батьків з'явиться думка, що можна командувати дітьми і їхнім життям, раз вони живуть за батьківські гроші. Доволі така нормальна реакція, до речі. Раз я інвестую гроші, я хочу мати вплив на те, в що інвестую.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Не завжди, нам допомагають батьки і мої і чоловікові, і продуктами і фінансово. Але ніколи не намагаються нами командувати, можуть порадити щось при купівлі, але ніколи не нав"язують своєї думки. Коли ми робили ремонт в квартирі, купували меблі, то мали свої заощадження, майже таку ж суму доклали мої батьки, а свекри зробили нам міжкімнатні двері і кухню. Потім свекор дуже переживав чи вгодив невістці (я на той час була з маленькою дитиною в мами за межами Львова і не могла їздити вибирати, то ж описала в загальних рисах, що мені подобається і довірила цю роботу свекру). І я ніколи не бачила з боку чоловікової сестри якогось невдоволення, що на нас тратяться. Навпаки, вона потім допомагала нам відмивати квартиру після ремонту і разом з нами раділа, що у нас є власне житло. Тепер фінансова допомога виглядає так: мені на день народження чи іменини свекри дарують гроші, мої батьки нам те, що нам потрібне (посуд, постіль...) або гроші. Коли приїжджають просто так, то дають гроші для дітей (то на шапочку, то на іграшку, то на морозиво...). І ми ніколи не рахуємо хто дав більше. Коли відмовляємось від фінансової допомоги, то батьки кажуть: "Поки можемо даємо, а як не зможемо, то ... не зможемо". Думаю, то в кожній сім"ї по-своєму: в когось прийнято допомагати дітям, не нагадуючи, що на старість потрібно "віддавати", а в когось - народити, дати освіту і пустити на свій хліб. Або хтось звик, що допомагають батьки і тої ж допомоги чекають від свекрів, але в тих інша думка щодо цього. Чи дають свекри дочці більше чим невістці? Можливо. Але то не моя справа. Я знаю, що вони люблять моїх дітей, добре ставляться до мене і мені того досить.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) До речі, правда. Знаю одну дуже хорошу родину: син з невісткою окремо, але досить таки в фінансові скруті...батьки допомагають. Але то вже знаходить своє відображення у тому другому боці медалі, а тут вже псуються відносини. Тут вже свекруха може собі дозволити бути незадоволеною тим, що то одне в хату не куплено, то інше. Хоча то ж їхня хата! Ключова фраза: "я вже так бачу, що піду і сама куплю". Це для мене дуже дивно ... Хоча, якщо по темі "свекруха-бабуся", то там все ідеально - з дитиною займаються, грають в розвиваючі ігри, беруть на відпочинок. І знову ж таки вилазить "другий бік" - часом можна почути таку собі критику вже в бік батьків, що "не приділяють уваги дитині". Так що ті зворотні боки є всюди. Треба мудро балансувати: часом і приймати допомогу, але не ставати залежим.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) є різні ситуації... В нашому випадку сестричка НІКОЛИ не працювала і не шукала собі роботу. Освіту їй брат намагався дати, але замість того щоб навчатись, взяла гроші на навчання і розтринькала. 7 років поспіль, як тільки брат (мій чоловік) пішов на роботу, він утримував сестру, маму, батька - повністю. Всі вони й надалі вважають, що він далі зобов"язаний це робити. Ніхто не питає, чи тисину маєш за що це робити, притому що в тебе мала дитина, хвора дружина... Тому , якщо свекруха дає свої гроші доні,- прошу дуже, хоч всі нехай віддасть. А якщо бере в сина і віддає їх доці це не нормально. При тому , що ЗП в зятя значно вища ніж у сина.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) може і так... коли ті вливання коштів є часті. Але направду так є не у всіх. Не всі батьки лізуть керувати дітьми, втручатися в їх справи. Переважно батьки просто не відпустили докінця дітей і дійсно таки лізуть була та грошова допомога чи ні...
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Взагалі то це теж нормально. Моя мама аж ображається, коли я хочу платити в маршрутці. Каже - ну дай нам можливість ще побути батьками нашої доці . І батьки нам також допомагають, як тільки можуть. Це виглядає так: часом поїдемо разом в супермаркет "Метро" (ще як одна картка була з татом). Я потім візьму чек і хочу віддати за свою частку, а тато не бере.... Як треба, то батьки завжди готові допомогти, хоча наразі ми стараємось хіба позичити, коли є нагальна потреба, і обов"язково віддати. Не через страх, що нами будуть командувати, а просто тому, що ми самі заробляємо гроші і то незручно просто брати в когось. То може і неправильно мати відчуття "запасного кола", але воно приємне: не використовуємо його, але завжди маємо відчуття, що ми не одні.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) і я знаю, таких як ви описали і навпаки... ні ні ні і ще 1000 разів ні, родини є різні.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Винятки є завжди. А щодо втручання, то суть навіть не у тому відпустили чи ні. Бо буває, що втручаються так чи інакше, і без фінансової допомоги, а буває, що лише після вливання коштів починають втручатися. Краще з тим обережніше.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Звичайно. Навіть порівняти історію zlatovlaska і manka - відчувається різниця.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Хоча останнім часом в мене з свекрухою непорозуміння, проте, як бабусею, надіюсь, буде хорошою.(Веронічка ще малесенька, ще час не вималював чітку картинку.) Спеціально приїхала з Італії, щоб побачити малу.Навезла багато одягу для неї, все якісне і дороге (звідки знаю, що дороге? просто там на етикетках , коробках пробиті цінники) В роддомі залишилась ночувати з нами одну ніч.Принесла каву, цукерки персоналу, допомагала справлятися з малою, привезла мені їсти. Але зараз образилась на мене (але то вже інша тема), і вже місяць як не подзвонить і не запитає,як мала...
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Ага, попробував би хтось не взяти в мого тата, я кажу та не треба ми маємо а він :"Бери(!) поки маю, як не буду мати то будеш мені на сигарети давати"(сигарети то для нього головніше ніж хліб).Але всерівно стараюся по менше брати, бо якось вже стидно. Але як для малої дать то зажди беру. Хоча і свекри нам допомагають, все якихось продуктів привезуть, минулого тижня на зиму мішок цибулі купили і сказати шо беруться нами командувати не можу. Хоча то ше напевно від сили характеру залежить, шо мною вже командувати як з 17 років окремо від батьків живу, можуть порадити але командувати ...ні.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) А з іншої сторони, ви вже місяць не подзвоните до неї і не запитаєте як вона там і не розкажете як мала. Коли свекруха на мене з чоловіком за щось дується, вона чекає що ми подзвонимо перші і вибачимось, така в тих свекрух психологія.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) так ви якраз описали нормальні взаємовідносини. Бо якщо батьки щось можуть і хочуть "безвозмездно" дати- велике дякую, не можуть і не хочуть- ніхто їм то в образу не ставить. Я маю на увазі не лише фінансову сторону, бо інколи батьки можуть допомогти просто з внуками побути , щоб батьки могли в той час працювати чи самовдосконалюватися. Чи навіть баняк зупи раз в тиждень принести в той час, коли молода мама зайнята з новонародженим і має мінімум часу на домашнє господарство.І це теж величезна, просто колосальна допомога. За яку просто треба бути вдячним. Але якщо хтось не має такої змоги чи бажання- це їх право. І чекати на допомогу чи ображатися -немає за що. і це "золоті" слова. У мене свекри узагалі просто "розчинилися" у сім ї та внуках другого сина та невістки ( теж вже зрілих майже 40- ка річних людей). Натомість спілкування з сім єю іншого сина ( і внуком відповідно) за багато-багато років зводиться до "кілька разів на рік у великі свята" ( хоча живемо близько один одного).І коли мені сторонні люди на то звертають увагу ( "як так можна робити різницю між дітьми та внуками"), я завжди відповідаю, що то "їх вибір і їх особиста справа, яка мене не стосується".Просто не треба тримати в собі образу на когось і чекати якихось дій у свою сторону.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Сьогодні моя свекруха стала бабою, в неї "нарешті" з'явилась внучка. Друга невістка народила дитину. Кілька місяців тому моя свекруха сказала що "нарешті буде внучка бо все життя лише мужчини поряд" Це при тому що нашій донечці 3 роки. Якось мені так обідно стало за мою дитину... Зараз я вагітна і свекруха ні разу не запитала як я себе почуваю. До тої невістки зовсім інше ставлення, коли вони були в гостях то їй підмостили під спину всі диванні подушки і все питала чи тій зручно і чи вона нічого не хоче, а до мене - ні слова.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Час від часу читаю цю тему і все ніяк не зберусь написати. Свекруху маю файну. бачимось десь раз в тиждень, деколи раз в два тижні. Як довго не бачимось сама стараюсь дзвонити по скайпу чи так, щоб доця спілкувалась з бабцею. Вона завжди щось старається нам дати з їжі, як ми приїжджаєм до них. Беру. а чого б ні)) все згодиться) Одяг Златі купляє. Беру. раніше купляла все рожеве. я натякнула що ми всякі кольори любимо)). Короче всяке звичайно бувало, і непорозуміння щодо слінга і т.д. Просто м"ягко стою на своїй позиції і все. Надіюсь і моїй доці пощастить так зі свекрухою.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) я теж беру, а що робити? та сама історія але стараюся щось завжди давати натомість. Побутова хімія, шампуні, мило, зубні пасти,всякі горішки, якісь марципани і т.д. звичайно, батьки пробують віддати гроші, але тут вже я категорична, ви у мене не берете, і ми не візьмемо і крапка. Бо брати мені вже якось соромно, а не візьмемо образяться, бо для нас старалися. От так і викручуюся. )))
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) А мене вже давненько дратує те, коли я залишаю свекрусі доцю, то вона, щоб втихомирити малу завжди лякає її Бабаєм чи Бабою Ягою! Тепер як сусіди роблять ремонт і стукають - то доня думає,що то Бабай іде! Я просто противник залякувань! Ще другий ньюанс : на їжу і всі продукти бабуся (свекруха) говорить "папа"... :8: Добре, що Ангеліна вже гарно розмовляє, і я раз їй пояснила, що не добре так говорити "папа" і все) А свекрусі я вже неодноразово "акуратно" говорила, щоб не залякували і не "папали"! Не доходить... Хоча, стосунки з нею ніби хороші ... аналогічно.