Психологія харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Маруся-мама, 15 Вересень 2010.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    це супер-пупер дієвий метод - без жартів, але є один момент в голові має впасти "заборона". А як їм і день і два, а сама здригаюсь від жаху "як можна стільки їсти шоколаду", то не вийде. Через оту кляту заборону-обмеження нам ТАК сильно хочеться цього продукту.

    от в мене складні стосунки з шоколадом, бо *мама казала* "дітям багато солодкого не можна". А от піцу я люблю так само ніжно як і шоколад, але проблем з нею нема. Коли була мала в моєму світі піцци не існувало - ніхто її не забороняв, і коли я з нею познайомилась, то зразу склалось нормальне відношення як до смачної їжі, а не заглушувача емоцій.


    ну бо заборонений продукт, ну і хімія.


    ой ніззя так, мені аж самій солодкого захотілось ...
     
  2. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Ви знаєте, я теж так думала - що можу з"їсти шоколоду і Нутелли скільки завгодно. Так от, півтори плитки шоколаду за один раз - і я наїлася :) Ні, мене не нудило - просто перестало хотітися шоколаду, навіть не тягнуло. Ну а з Нутеллою історія трохи довша - я десь 2 місяці собі ложкою її їла, не відмовляючись, а потім 2 роки навіть не виникало їдеї її купувати :) Спробуйте те саме.

    В мене теж проблеми із їжею. Я стараюся їсти здорову їжу, але від ковбаси не можу втриматися ніяк. Нема ковбаси - значить у хаті немає що їсти. Пригадую, в гості до родичів 2 місяці тому приїхала, нас пригостили, на столі були і риба, і овочі, і сир - я їла досхочу, але вийшла з-за столу голодна, бо ні шинки, ні ковбаси не спосерігалося в окрузі. :sad: І знаю, що шкідливо, знаю, що за ті гроші можна доброго м"яса купити і з"їсти, а все не можу пройти повз кіоск із ковбаскою. Може, хтось таке поборов?
     
  3. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Психологія харчування

    Вчора на ніч випила склянку ряжанки, сьогодні поснідала, як люди: кава без цукру, м"яко і овочі. Наразі мені добре. Намагаюсь думати про те, що я сильніша і сама буду керувати тим, що мені їсти.
    Єдиний момент, який мене турбує, це те, що я постійно думаю про те, що мені не можна їсти солодкого. Не хочу постійно мати забиту голову тим. Хочу про це згадувати тільки тоді, коли справді захочу їсти.

    Можливо я і помиляюсь, але думаю, що і мені і вам треба побороти залежність, не важно, від чого вона, алкоголізм , наркоманія і переїдання ставлю на одну поличку.

    Прочитала таке, що чим вища в людини самооцінка, тим їй легше побороти залежність. Щоб її побороти, потрібно полюбити себе такою, яка є на цей момент, почати харчуватися правильно, а вага почне спадати вже, як наслідок цих перемін. Не намагатися харчуватись правильно тільки для того, щоб схуднути, а для того, що ми себе любимо! Цікаво, якщо це правило застосувати до мене, то десь воно так і є. Самооцінка в мене ні до чого...

    А ще в мене є таке питання: якщо би я їла то своє солодке тільки раз в день, припустимо зранку, тоді, коли мені його найбільше хочеться. То чи можна це назвати залежністю?
     
  4. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Власне, мені в задоволення правильне харчування - салатики з оливковою олією, запечене м"ясо, брокколі і цвітна на пару, печена картопля, узвар чи проста вода біля 2 л в день замість соків. Я не їм нічого із глутаматом натрію (крім ковбаси, у вcьому іншому на нюх чую і від того тошнить), мені не подобається все жирне, я не вживаю цукру зовсім уже 8 (!) років - ні чай, ні кава, ні компот, не кажучи вже про солодкі газовані напої. Цілком можливо, саме через такі мої гастрономічні нахили ті об"єми їжі, які я споживаю, не спішать переходити у кілограми. Але ковбаса, торти і хлібобулочні вироби - моє все. Сестра каже, якби вона їла як я, то вже не вміщалася б у двері точно... А я маю всього 5 кг зайвої ваги - 67 замість звичних і комфортних 62. Мені збоку ніхто не скаже, що я - товста, от лише я і рідні знають, що в талії (лише там у мене і проблеми) реально зайві кіло. А візуально ніби й не дуже скажеш, хіба сідаю і живіт складається у складки. Я просто не хочу виправдовуватися перед собою "Ой, набрала 5 кг, ну і що страшного?" "Ой, ще 3 кг, не катастрофа". Хочу свій мозок віднадити від хлібобулочних і ковбас, а тістечка не вважаю величезною проблемою, бо і так цукор на дух не переношу, а організму енергія потрібна, та й не так я тої випічки наїдаюся, ну по шматочку в день (не завжди навіть) і шоколаду грам 25.
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    така постановка питання вказує на залежність, а сам факт - не обов"язково
     
  6. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    А я сошла с умаааааааааааааа..... Какая досада! (с)

    Запланувала собі з 1 жовтня почати нормально харчуватися. Ні-ні, ніяких складних монодієт. Їсти "на піввідра менше", обмежити солодке і смажене, на ніч не наїдатися, зранку робити зарядку і гантелі тягати. 30 вересня дико розболілася голова, випила 3 таблетки, думала, що дам дуба. В понеділок голова боліла менше, але почалися насморк і кашель. Йшла з роботи, і тут у боці як штрикне! Я аж підскочила.
    У вівторок піднялася температура. Невисока, 37,2. Але мій стан був такий, як при 39,9. Увечері ні з того ні з сього почали боліти зуби і ясна під коронками, і то такий був сильний біль, що я думала, нагноєння почалося чи яка мара. Випила 2 анальгіни і вже думала наступного дня бігти до стоматолога. Але наступного дня все пройшло безслідно.
    А в середу я, мавпа така, "лишилася того ровера". І - о, диво! - насморк пройшов за три дні, температура більше не піднімалася, ясна не болять, тільки легенько підкашлюю.
    Я так зрозуміла, десь стоїть гігантський психологічний блок.
    Але як його зняти?
    Може, хтось має якісь корисні лінки?..
     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    для початку просто "дивіться" на нього ... так ніби збоку

    і не треба починати таку "страшну" програму. Для початку їжте на 1 ч.л. цукру в день менше ...
     
  8. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Психологія харчування

    почала читати "Болезни, в которые играют люди" http://www.astra-lit.com/bolezni_play-1.htm :connie_pull-pigtail там описана психосоматика, якраз то, шо Яська пише, і не тільки... жуть, скільки ми собі всього придумуєм! :girl_emo:
     
  9. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Психологія харчування

    а я повністтю відмовилась від картполі, відбулось таке в голові переключення що вона мені просто противна. багато я втратила корисного?
    а от на рахунок накупити солодкого... мені не допомагає.. ну два дні дійсно не можу дивитись на нього а далі те саме.
    хоча коли були на морі, там не було солодощів, люди я про них навіть не пам"ятала, встаєш сніданочок, обід, вечеря.... схудла.
    я таки рождєна для любві.... а не для домогосподарства.. ато вхопив цукерку, тож лінь стояти і виготовлювати спеціально собі.
     
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Психологія харчування

    Солодке... ніколи не думала, що в мене з тим проблеми. Аж поки не завагітніла Сергієм і не здала кров на цукор, а там 6.
    В мене була така паніка...
    З того часу почались обмеження в солодкому, які мене аж до пологів мучили. Вони дали результат (за тиждень до народження малючка цукор був близько 4), але психологічно я виснажилась. Снились шоколадки. Решта харчування була повноцінною, але хотілось всього отого з кремом. А цукор в крові - це тобі не вага, переїсися солодкого, а потм - діабет?
    Досліджую то питання майже так само детально, як питання пологів після 2КР. Головне - щоб в голові настав спокій. Наразі 30 грамів шоколаду мене не вб'ють, то точно. А більше реально і не треба. того пережерства ж насправді не я хочу, а мій страх діабету.
     
  11. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Психологія харчування

    Сjomcjomka зачепила реальну проблему: солодке і рівень цукру в крові. Діабет - це хвороба така, що бережи Боже, тому час від часу здаю аналізи на цукор. Скажу, що при щоденному вживанні солодкого (без перебільшення - щоденно шоколад, цукерки або тістечка) рівень у мене тримається близько 3,5. Мій батько має внаслідок хвороби лише половину підшлункової, яка відповідає за інсулін, його попередили про небезпеку діабету, але в нього цукор так само біля 3,5. А секрет у невживанні чистого цукру - в чаю, каві, компотах, какао, напоях... Припинення вживання цукру веде також до значного покращення травлення - на собі це відчула моя мама. У нас уся родина не вживає цукру і результати якнайкращі.
    Кожен своїм шляхом прийшов до цього - я часто ходила до подруги, така ж цукроненависниця, вона забувала нам до чаю подати цукор, то я звикла до смаку. Сестра потім переселилася до мене до Львова, я цукру не купляла, а в неї завжди не було грошей, то перейшла на такий спосіб життя. Маму з татом довелося переконувати - я просила їх десь півроку "кинути", вони сперечалися, а я виробила тактику: вечірній чай на вихідних і канікулах робила я, замість 2 лочечок кидала ложку і 2/3, потім півтори, потім 1 і трошки, потім 1. Тобто дуже поступово, організм звик. Тато відмовився, мама ще десь рік кидала по 1 ложечці. А згодом зрозуміла, що проблеми нетравлення їжї в неї пов"яязані із випиванням чашки солодкого чаю після трапези. Найпізніше відмовився брат. Діткам я б взагалі ніколи не солодила чаю, щоб вони від початку не знали, що він має бути солодким, а запаси енергії куди краще поповнює чорний шоколад чи домашня випічка. Всім раджу відмовитися, ефект чудодійний. І аромат, аромат понад усе. Запах нецукрованого чаю через деякий час ні з чим не сплутаєте :)
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    Я пила солодкий чай коли була дитиною, бо ми були бідні і солодкий час це дуже часто були мої єдино-можливі солодощі. Я набрала вагу з дитинства саме через те, що були бідні. Постійно були лишень мучне, ніякого м’яса, хіба два рази до року на св’ята.

    Вже давно п’ю чай і каву без цукру.
     
    Останнє редагування модератором: 13 Жовтень 2012
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Психологія харчування

     
    Останнє редагування модератором: 13 Жовтень 2012
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування


    а це не медики придумали. А якщо медик таке щось каже, то від нього треба так тікати, шо капець.
    оце кожен день собі треба повторювати

    дівчата не ставте собі надзавдань! В нормі - це круто!
     
  15. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Психологія харчування

     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

    Дівчата, є окремі теми для раціонів і всякого такого. Наступні офтопні дописи буду штрафувати.
     
  17. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Психологія харчування

    зробила висновок, що мені не мож дивитись "Зважені та щасливі", одразу починаю жерти, а після "Танцюють всі" чи перегляду знимок ангелів VS хочеться їсти щось легесеньке, нежирненьке...
    ох вже ці мозги... :girl_emo:
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    А мені допомагає план на день. Коли нема панічного пошуку їжі, в розумінні знаю наперед що буду їсти на обід чи сніданок, їм добре і правильно, і в голові порядок. А коли паніка, тоді хапаю все підряд, бо ж голодна. :girl_wink::girl_blum:
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Психологія харчування

     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Психологія харчування

    А я вже 25 днів живу без цукру (їм фруктозу) і пшениці. Вчора, зробила смачнющий "пляцок" без муки, вірніше яблучний крамбль. Я цукру зовсім не додавала ані до тіста, ані до яблук. Вийшла така мнямка, що просто УЗЬОСЬ!!!

    Всетаки, можна голову дуже файно перебудувати, і не треба відмовлятись від ніяких тама десертів. Я собі дозволяю о 9:30 вечора десерт - рисовий пудинг, або он як вчора яблучка запечені з посипкою з вівса, і ложку несолодкого йоґурту. А штани щораз вільніші і вільніші. Правда, вага щось не дуже змінює показники, а може тому, що вона польомана? А... ну її, ту якусь тама цихру.