Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Не знаю чи то моя дитина така, чи то китайські іграшки такі попадалися. Але дитині вже 13 років, за котрі він можливо зламав всього2-3 машинки. Решту Китай цілий.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Угу, в мене те саме. Антон чекає бабусю-свекруху і дядьків, щоб з ними побавитись-погуляти. А в мене цікава ситуація зі свекрухою. Кілька тижнів назад я дуже розсварилась з чоловіком і залишила його і його брата на заправці з нашою машиною. Сама забрала дітей і поїхала маршруткою до мами. А ні чоловік ні його брат не мали при собі водійських прав і грошей було в них аж дві гривні. Не буду розповідати як я добиралась з Сихова в Рясне з малявками в час пік і в душному автобусі. Але розкажу як через якийсь час мені почала видзвонювати свекруха, вирішила зі мною розібратись Я вкладала Діму і не брала трубки, а потім і не хотіла з нею розмовляти. Вона вирішила подзвонити моїй мамі і висказала їй все і навіть більше, що то в мене за принципи такі дурні, як то так я посміла машину їм кинути бідолашкам, яка я виявляється засранка, в неї в хаті така чистота ідеальна звжди була, а я от засрала. А коли мама сказала, що може варто було трохи сина до чистоти привчити і не все від мене залежить, то виявляється "ну она же женщина". Ну правильно, напевно раз я в декреті то все вимитвати-вичищати потрібно щодня і то не раз. Напевно тому вона коли в гості приходить дозволяє собі взутою ходити. Короче, наговорила мамі купу гадостей і ще й за весілля згадала. Ну і завершила тим, що її син не буде в мене підкаблучником і я об нього ноги витираю і маю його ні за що.Угу, з-під маминої спідниці вибрався от вона і задьоргалась. ПІсля тої сварки я була налаштована на розлучення. А потім подумала, шо завжди встигну. З чоловіком помирилась. Висказала йому все на тему мами (без образ звичайно) і сказала, що більше з нею спілкуватись не збираюсь. Через кілька тижнів моя свекруха прийшла до нас в гості без попередження як завжди. І вела себе так ніби нічого не сталось. Саме цікаве, що в той момент дома була моя мама. Я вважаю, що моя свекруха мала би вибачитись перед моєю мамою. Я то швидко все забуваю, а от маму вона образила, хоча та ні в чому не винна. А мама моя не злопамятна але память має хорошу)).
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Книжечки їм вже набридли, мають їх купу тільки від мене, а ще і інші носять. Пазли то вже пройдений етап, всі стіни в тих пазлах, олівці/фарби/фломастери/розмальовки поки ніззя, всі стіни будуть розмальовані, і батьки будуть злитись. А за фарби я би добре дістала))) То буде "ходовий" подарунок коли до школи ходитимуть, а в садочок вони не ходять. З того, чому батьки раді і діти тішаться, - то одяг.. і.. одяг))) Ну а ціни на хороший одяг ви в курсі...
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Я не оцінюю любов до дитини, ціною подарованого подарунка. Річ в раціональності. На оказійні візити - фрукти, пазли, книжечки, машинки, дрібне лего. На День Народження, Миколая - щось суттєвіше. Одне діло, як немає грошей на подарунок, а так хочеться чимось побалувати дитину, а інша справа, коли гроші є, а бажання нема.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Вдешевих іграшках мене найбільше лякае не те що вони ломляться чи ні,а токсичні фарби та пласмаса /тканина з яких вони робляться.Дитина і лиже то, і нюхае ті випари,а наслідки прийдеться з часом пожинати батькам((
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) смієтесь?? то дитина не має бачити олівця аж до школи? у нас є купа того добра і стіна тільки раз була помальована поки я не пояснила що так не можна. тепер малюємо під наглядом когось з дорослих і дитина дістає багато задоволення від процесу. маємо і фарби, і олівці, і фломастери. так само ще є пластилін та тісто для ліпки
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) так мова йшла не про те чи купувати, а про те що треба думати коли вже купуєш - тобто людина прийняла принципове рішення щось купити ... і купує непотріб. Мало того я наполягаю, що непотріб може бути для здоров"я шкідливий. а так в решті я згідна, що можна без подарунку - головне увага і ... не треба так емоційно - ми вас любимо ---------- Додано в 15:25 ---------- Попередній допис був написаний в 15:23 ---------- китай теж різний є - є страшно мохнатий лізучий і кислотно-рожевий ноу нейм, а є нормальних фірм нормальної якості ---------- Додано в 15:32 ---------- Попередній допис був написаний в 15:25 ---------- а шо конче КОЖЕН раз як навідуєшся щось нести? не носила і не буду, от яка я злюка, а хто навчив, що людина в хату нема права хайти з пустими руками, той хай і розгрібає. а що тут такого? за правилами етикету гостей не заставляють роззуватись...
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) То правило для батьків, а не для людей поза сім'єю. 10 іграшок по 10 гривень завжди краще, ніж одна за сто. Чи діти теж виховані відповідним чином? Та ні, я думала про тих, кому 50 і більше. Хоча, і ті, кому 45, теж жили за союзу. Я ж написала про дефіцити. Внаслідок дефіцитів дійсно виробилася необхідність вимахнутися, але ж не у всіх. Штучні ялинки теж шкідливі для здоров'я, а для довкілля тим більше. Однак їх в Україні купують все більше (принаймні таке враження). У нас є доларама тут, де все коштує долар-два. І от мій Дарко, якому ми купуємо якісні іграшки або ж набори леґо, обожнює купувати в тому магазині китайське барахло, яке добре, якщо прослужить тих 10 хвилин. Часом і менше. У ресторанах теж дають дітям те китайське барахло, яке служить кілька хвилин. І на різних святкуваннях дітям дають такі дешеві забавки, наприклад якщо дитина йде на День народження, то там отримає якусь таку фігнюшку. І діти не мислять категоріями, що краще одне, аби довго служило. Так, вони і таку іграшку хочуть, але оті бздурки дешеві їх дуже тішать, хай і 5 чи 10 хвилин. І хоч відомо, яка якість тих забавок і речей з того магазину (на деяких наліпка є, що не давати дітям, бо фарба шкідлива й може дитину втруїти, люди не перестають там купувати, то дуже популярні магазини. Там можна і одяг для немовлят купити. Нам навіть хтось подарував слинявчик звідти. Знаю по тому, що застібка-липучка дуже тверда. Якби вбрати на дитину, то точно би її поранило. Однак, як на мене, не варто в дітях виховувати надмірно матеріялістичне ставлення до світу. Нехай сприймають подарунок, як вияв уваги, а не рахують, яка в тої речі ціна чи якість.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) ну я схиляюсь до думки що взагалі краще поменше матеріальних подарунків, а непотребу взагалі не треба, і що діти мають тішитися враженням, іграми спільними, творчістю ...
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) я собі так подумала і зрозуміла що в нас теж купа китайського непотребу, але я роблю інакше: побавився тих кілька хвилин--зламав--я тихенько викинула. і ніяких проблем. як би запитали чому не бавиться дитина досі тою забавкою, то так би і сказала що воно поламалось.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Настя також тягнулася за китайським копійчаним барахлом, потім до неї якось дійшло, що краще я їй за ті гроші куплю гумку, ручку, перстеник або заколку, ніж страшнючу пародію на ляльку, у неї за 8 років і без того вже нормальна колекція назбиралася, в основному той якісніший Китай. Зрештою, її тішить і гарний зошит або альбом для малювання. Свекруха їй іграшок не купує (хоча другій онучці час від часу щось таке дарує, може тому, що та постійно замовляє, а наша ніколи не наважиться просити), але коли прийде, то завжди приносить фрукти або цукерки. У нас інше: на Миколая моя добра дитина пише листа з замовленнями для всіх - двоюрідною сестрою починаючи і котом закінчуючи, і так образливо, коли свекор кривиться і стогне, що йому то не потрібно. Дитина ж хотіла як краще!
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Лілю, але діти теж обурюються, що забавки, котрі мали би працювати, швидко ламаються. І щодо китайських дрібничок: маю змогу порівняти: те, що нам привозять з Гамерики (нехай і за долар) шалено відрізняється від того, що продають у нас. Не варто. І купувати щотижня забавки тільки для того, щоб принести щось внукам і таким чином заробити собі бали теж не варто, ні за 10, ні за 100 грн. Бо діти теж звикають і починають сприймати бабу тільки як щомісячного Миколая. ---------- Додано в 16:15 ---------- Попередній допис був написаний в 16:11 ---------- [/COLOR] А якщо Вам у відповідь постійно будуть стогнати "твої діти не вміють речей шанувати, чого це він ще додому не дійшов, а вже іграшку розламав"? Пробувала пояснити, що то не діти, а іграшки такі, але ні, простіше на дітей спихати. Тому я проти такого обдаровування. У нас подарунків ніхто не вимагає, діти із задоволенням з бабою ідуть в театр чи з дідом майструють в столярні і для хлопців поржаілі цвяхи і старі дошки виявляються величезним скарбом, значно більшим ніж чергова забавка. ---------- Додано в 16:27 ---------- Попередній допис був написаний в 16:15 ---------- Ну так але Ще раз: не обов"язково щоразу щось дарувати. Не маєте змоги - не несіть нічого. Власне, що треба виховати так, аби дитина чекала на увагу а не на подарунок.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Цілковито підтримую. Ми зараз маємо те щастя, що ніхто нічого не дарує, не задаровує, а то як глянеш на наслідки консумеризму, страшно стає, наскільки в дітях вбивають духовне.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) пропоную наступного разу подарувати або нормальну якісну забавку, або цеглу, щоб як зламає не було шкода.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Вам, мабуть, не привозили того, що за долар. Нема різниці. Барахло є барахло. Підкажіть, щоби фрукти приносили. Чи не почують? І щодо задаровування, то це крайність. Як на мене, краще вже без подарунків. Власне, про що й писалося раніше.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Угу... а то в нас дуже часто так виходить, що ми бабцю любимо за чеколядку, а не за те, що вона з нами побавиться.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) а в нас якраз так і получилось. Бабуся-свекруха завжди коли приходила, приносила якусь іграшку (ну і цукерки і мясо і ще багато чого). Одного разу прийшла, витягла все зі сумки, а малий далі лізе в сумку і питає де "Бібіка" (машинка), кричить "баба, дай бібіку". почав плакати, в результаті, чоловік передав бабі якусь машинку, вона незамітно поклала її в сумку, і потім гарно витягнула. Малий був довольний. Після цього, я говорила свекрусі, нащо Ви його так вчите, тратите гроші, а він то за день-два зламає, нащо вона відповіла "Так вони спеціально роблять таке щоб ламалось. Якщо зроблять гарну іграшку, дасиш дитині, вона не буде ламатись, той купляти більше не будуть. А так - купив, дитина зламала, за тиждень мусиш нову купляти - в тому і весь бізнес". Ну логіка в тому є (це принцип маркетингу), але переконати мені її не вдалось. В принципі я не дуже й стараюсь, так як сама немаю можливості купувати дорогі іграшки, а вона купує. В нас майже всі іграшки куплені бабою. І за це їй дякую.
Відповідь: Свекруха-бабуся (2) Не розумію одного, поясніть, ну яким таким чином люди не розуміють того, про що ви їм говорите? В даному випадку про подарунки. Або ви якось говорите,що вони не чують, або не говорите. Є люди , які не хочуть чути з першого разу, але то можна виправити за декілька разів. Схиляюсь до думки, що бажана інформація просто не донесена. Багато разів бачу ситуаціїї, коли лагідно дякують за подарунок, а потім висказують своє справжнє відношення , але не винуватцю , а так, припустимо, своїй мамі, сестрі, подрузі. Впевнена, що серед форумлянок такого ніхто не робить Не знаю, я можу нормально говорити про такі речі, не важливо з ким, чи це мама, чи з ким іншим... Ви пишете про дешеві і непотрібні подарунки, а в нас була ситуація з дорогим і непотрібним)) Якось, на Марусін рік, прийшла в гості сестра чоловіка і принесла дуже дорогий літак, абсолютно не потрібний. У нас в той момент була скрутна фінансова ситуація, про яку нормально говорилось, і я запитала чи можна повернути іграшку в магазин, щоб забрати гроші. Вона образилась, то було видно, але я її обняла, пояснила що літак за півтори тисячі однорічній дівчинці ні до чого ( хоча як це вона сама не розуміла?)). Дуже просила про подарунок питатися, то якось на слідуючий раз люди так і зробили. Я замовила книжки, і всі були задоволені))).