Перечитавши тему "Робота після декрету" зрозуміла, що дуже багато форумлянок є викладачами і аспірантами у вишах. Одні писали, що дуже задоволені своєю роботою, інші, навпаки, хотіли кидати аспірантуру, а треті тільки роздумували чи варто займатися наукою. Мене ця тема дуже цікавить, оскільки сама зараз вчусь на 5 курсі, і стараюсь плюс-мінус вибудувати плани на майбутнє. Йти чи не йти в аспірантуру - питання, яке мучить вже другий рік. В мене вже комплекси почали з'являтись, що я не знаю, чого хочу від життя. Але потім зрозуміла: я не володію достатньою кількістю інформації, щоб прийняти таке важливе рішення. Обізнаний - значить озброєний, я мушу знати,що чекає попереду і чи воно того варте. З однієї сторони, за час декрету можна написати дисертацію, яка є тільки плюсом при подальшому влаштуванні на роботу . Якщо ж ставати викладачем, то це відносно вільний графік, який можна вдало поєднувати з сім'єю, цікава робота, нові враження, постійний розвиток (потрібне підкреслити...). З іншої сторони - треба написати дисертацію, захиститися (що коштує ой, як немало), з/п невелика (до речі, яка приблизно?), купа паперової роботи, нервів і т.д. І чи взагалі потрібна аспірантура? Що вона дає? Наскільки тяжче бути співшукачем ? Варто чи ні? Як робота викладачем виглядає зсередини? Чи вартують аспірантура, захист тих зусиль, нервів, грошей, часу? Чи не шкодуєте про свій вибір? *думаю, варто було б одразу писати виш і напрямок,де навчаєтесь чи викладаєте, уникнемо непорозумінь...
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? В мене непрості стосунки з дисертацією) Під час навчання, я категорично відмовилась залишатися в універі, бо вважала, що маю здобути практичний досвід і заробити якісь гроші навіть на той самий захист. Я надивилась на викладачів, що викладали теорію і не розуміли про що говорять, в мене не було до них поваги і я не хотіла бути на них схожою. Потім, попрацювавши зі спеціальністю років 6, я зрозуміла, що мені не вистачає трибуни)) Мені хочеться викладати, навчити студентів саме того, чого мені не дала освіта, пояснити їм багато з практичної точки зору, адже економіка, менеджмент виключно в теорії для мене не має змісту. Отже, я стала здобувачем, пишу тепер, в декреті це було непросто, якщо відверто, не знаю, що мене чекає, але, думаю, якось впораюсь)) цікаво, на яку (окрім викладання?) я в принципі, про свій вибір ніколи не шкодую. Розглядаю викладання як додаткову роботу для душі, Маю намір втілити свій наставницький потенціал. у мене економічні науки - економіка, соціологія праці, демографія і так далі за списком... кафедра управління персоналом.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Я математик, дисертацію захистила в 2004, три роки була постдоком в Texas A&M University, зараз працюю в ньому старшим викладачем. Дисер захистила в Україні. Після закінчення ЛНУ два роки була співшукачем, потім поступила в аспірантуру. В аспірантурі було легше тільки з одним: коли я була співшукачем, то мені треба було кожного місяця табель з годинами до проректора по науці носити підписувати, в аспірантурі такого робити не треба було.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Хорошу тему Ви створили, буде цікаво почитати Я закінчила в цьому році закінчила магістратуру (англо-укр переклад, ЛНУ Франка) з червоним дипломом, тому всі очікували, що я продовжу навчання і піду в аспірантуру. Сама так планувала на курсі 2-3, але врешті-решт то навчання так дістало і атмосфера на кафедрі (хто вчився в Зорівчак енд компані, той знає), що вирішила 1-2 роки відпочити. Зараз йду викладати англ на курсах в Політехніці, можливо ще десь буду пробувати йти викладати. І, якщо не передумаю, то аспірантура через пару років (якщо вона впишеться в плани про декрет
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Я мала на увазі в принципі плюс. Коли виходиш з декрету, без досвіду роботи це одне, коли ти за час декрету написала дисертацію і захистилась - ІМНО, це трохи інше. Мені здається, потенційного роботодавця зацікавило б мати в штаті кандидата наук. І в перспективі така людина має більше шансів потрапити на високу посаду. Мені мій зав.каф. казав вже кілька разів - пиши статті, тези, наукові роботи. І кожну з них внось у резюме, розумний керівник на це звертає увагу. Ви можете детальніше розповісти як це виглядає? Є якісь обмеження по часі? Як працюєте з керівником? Як виглядатиме захист? ---------- Додано в 21:26 ---------- Попередній допис був написаний в 21:20 ---------- А для чого тоді поступали в аспірантуру? І взагалі, яка мета аспірантури? Легше/дешевше захищатися? (то до всіх питання)
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Аспірантура - три роки. Рідко кому за три роки вдається написати дисертацію і опублікувати 5 статей. Тому я вирішила бути два роки здобувачем, а тоді йти в аспірантуру. Мені було сказано, що здобувачем я не можу бути довше, ніж два роки
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? хіба в держ. установах це може додати ранги... хоча я цим не цікавилась. то з області утопії, або теж держ. органів... 5 років дистанційно за допомогою ел. пошти, телефону. ще не знаю, але, думаю, так як і в аспірантурі.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Тобто окрім самої дисертації необхідно опублікувати мінімум 5 статей? В яких вісниках? а якось було пояснено чому? Цінний допис. Вже якось роз'ясніть,аргументуйте, свою розповідь напишіть, чи шо?
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? рекомендованих ВАК. у мене, наприклад, в декреті не вийшло писати, бо дитинка вимагає уваги, готування, прогулянок, режиму дня, а наука - зосередження, деякого відсторонення. Коли малий спав - то за дві години було важко зосередитися, потім знов перериватися, потім знов зосередитися.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? А як ви уявляєте собі дитину на руках і проблематику яку треба постійно опрацьовувати і статистику, яка періодично оновлюється, хтось захищається швидше і теми часто дотичні до вашої, тож треба все відслідковувати. Як пів-року-як-не-аспірант скаж вам, що треба "родити" спершу одне або друге. Якщо чуєтесь генієм, то певно це не проблема, але серед мого факультету, на який кожного року набираються не менше 12-16 аспірантів, бути в декреті і написати дисер, то просто вважається твердженням з області фантастики. Зауважте, що весь дисер переробляється постійно. Увесь! Керівнику не сподобалось - переробляєте, рецензенти/опоненти не згодні/ переробляєте. Насправді нюансів дууже багато.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? За час декрету ви нічого не напишете, якщо нема кому з дитиною сидіти. Плюс кандмінімуми треба поздавати, а то займає час. В мене товаришка захистила дисертацію зразу після виходу з декрету, але всі результати були отримані ще до народження дитини і в неї була нянька.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? До того ж, треба виступити хоч на декількох конференціях (деякі спеціалізовані ради по захистах дисертацій, вимагають відповідних підтверджень про виступ на конференції), ці виступи ви фіксуєте в дисертації та авторефераті як апробацію результатів.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? сьогодні на роботі (на кафедрі) вийшла викладачка (здобувач, не аспірант, тобто пише дисертацію необмежено в часі) з декрету і поклала готову дисертацію керівнику на стіл. напевно в неї було кому
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Я про скажу так: за час навчання багато разів шкодувала, що вплуталась у це. Зараз швидше ні , хоча часом бувають моменти, коли шкодую, що не роблю якусь прикладну роботу, де можна "отсюда" і до "абєда". А у науці ти на роботі є постійно - ніби вільніший графік, але голова включена і думки шастають Вам, може, варто собі уяснити, що таке навчання в аспірантурі і які фундаментальн вимоги до захисту. Наприклад, щодо опублікування статей. До речі, я не знала, що вже треба не 3, а 5 ... (захищалась у 2009), хоча і коли треба було 3, то ВАРТО було мати більше. Адже вже під час процедури захисту можуть виникнути непорозуміння щодо спеціальності, щодо вкладу інших співавторів і т.д. Але вимоги постійно змінюються і вони дуже відрізняються у кожній спецраді. Наведу приклад: в одній спецраді абсолютно нормальними є трійка статей у "вісниках ВАК" (до речі, ВАКу зараз вже не існує ), а на іншій раді носом крутять без нормальних публікацій в журналі з імпакт-фактором....всяке буває. Або навпаки, в нормальних закордонних виданнях статті не визнають, а наші "мурзілки" деякі рахують... Як на мене, на даному етапі для Вас треба постаратись зрозуміти,чи пасує Вам такий тип роботи, як науковець (бо і викладач, принаймні "для галочки" в нас мав би бути дослідником) - часом вона затягує, є творчою і цікавою, а часом... без натхнення (а іноді при порівнянні з.п. із, скажімо, ІТ-сферою) видається страшенно беззмістовною....Основне питання таке: чи подобається Вам процес навчання, бо науковець має вчитися постійно. Особисто мені саме цього дуже бракувало після звершення Політеху - мені хотілося вчитися . Наука дає досить гарні можливості подорожувати і таки заробляти (беручи участь у проектах), але тут половина справи - мати чийсь добрий приклад, доброго керівника. Більше того, я би сказала, що можливість заробити тісно пов"язана із потребою їздити - тому валізи мають бути наготові ...нині наука без руху, без постійних контактів і роз"їздів є малоперспективною. Жінкам це особливо важко, особливо коли починає йти мова про діток. Мій знайомий так казав: "не хочу займатися наукою, бо там треба постійно їздити" Інша можливість - робота викладачем. Тут теж свої "приколи".... Мені таку насолоду давала робота із студентами, що зараз (я вже 1.5 роки не працюю викладчем) я часом з ностальгією згадую ті часи. Але були і такі речі, з якими я не могла змиритися: реалії нашого сьогодення, коли сесія для мене ставала каторгою, страшнішою, ніж для студентів (нерви, сльози, прохання від авторитетних колег, бажання чинити справедливо, моральний тиск). За пару тижнів сесії я собі з"їдала таку диру в голові... Але знову ж таки - це як кому. Є такі, що катаються як сир у маслі . Як на мене, то є велика ілюзія про "гнучний" графік і вільний час щодо викладача - поки ти молодий і "зелений", то ти і на ДЕКу посидиш, і організовуєш конференції, і розробляш усі методички і взагалі салажиш . Повна ставка професора - це якісь півтори пари в тиждень (я можу, утрую...це для наочності ), бо йому рахується стаж, звання і т.д. плюс якісь ще консультації там..... Повна ставка для молодого - це означає мвйже жити на кафедрі і вночі ще й готуватись до пар. Я би тут погодилась із: Не пробувала, але сумніваюсь ...хіба перед тим було вже багато зроблено і ДО НАРОДЖЕННЯ дитинки ви все доробляєте. Серед моїх знайомих нема таких випадків, щоб сумістили ці дві речі на всі сто. Сподобалось: Д.С. Я захищалась у НУ "ЛП" за спеціальністю Інформаційні технології ---------- Додано в 23:59 ---------- Попередній допис був написаний в 23:55 ---------- Не деякі, а всі. Всюди треба мати апробацію, в тому числі публічне обговорення. Або кому писати -я жартую...
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Я теж роздумую над аспірантурою. Зараз вчусь вже на 6курсі- захист магістратури в кінці лютого. Я 4 роки провчилась в коледжі стаціонарно, п'ять років вчуся заочно в академії. За цей час встигла і дитину народити. Батьки допомагають з дитиною, але в міру. Скажу так- перед захистом бакалаврської спала 3-4 годи на добу, бо дитина 1,5-2 роки - потрібна увага і все таке...Не мені тут на форумі пояснювати Я хабарів не давала, і хоч вчилась і тягнула на червоний, на державному мене "завалили", а захист пройшов прекрасно. Хоча перед захистом думала, що помру від переживання і виснаження-тому захиститись з дитиною маленькою навіть ДУЖЕ можна-принаймні бакалаврат без допомоги викладача. крім того два рази в тиждень я виходила на роботу-тоді з моїм малим батьки сиділи, а коли я вдома, то з ним до сну сиділа я. Навчання і захист будь якого ступеня кваліфікаційного рівня це дуже особисте питання. Важливим фактором є і навчальний заклад у якому навчаєтесь, також де працюєте, яка тема Вашої роботи, які плани на майбутнє. Я, до прикладу, хочу викладати і люблю вчитись. Ще не захистила магістерки, а вже знаю, яку хочу тему на аспірантську-в нас всі теми вибирає студент і лише потім узгоджується з викладачем-творчий підхід.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Ну категоричність взагалі штука неправильна..тому все можливо. Але захист бакалаврської все ж трошки інше, ніж захист кандидатської. Принаймні з мого досвіду.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Маю добру знайому, яка практично повністю написала кандидатьську, будучи в дикреті з 2-ю дитиною. Працювала на кафедрі і вчилась в аспірантурі у тому ж закладі. В аспірантурі не оформила академку. Тільки на кафедрі- декретну відпустку. Заледве потім поновилася в аспірантурі. Хотіли розраховувати. Тому роботу мусила терміново допрацьовувати. Писала сама, наймала няньку, батьки допомагали. Психіка постраждала в першу чергу. Сама казала, що постійно була на межі нервового зриву. Цей період ще і досі згадує, як суцільний стрес. Просто випала з життя. Діти (двоє діток із малою різницею у віці) маму майже не бачили.
Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні? Ця історія - якраз яскравий приклад того, що один із "плюсів": насправді ілюзорний. Таким же чином можна писати про мам, які фактично не відриваються від кар"єри під час декрету - теж можна ж, теоретично...