Відповідь: Вінчання у львівських храмах Нема жодних проблем! Розповідаю, як це було у нас в храмі Юра. Я хрещена у православній церкві, чоловік - уніат. Нас запитали, чи хочемо ми бути у змішаному подружжі (залишитись кожен у при своїй конфесії), тоді треба зустрітися з Владикою і він підписує додатково "добро". Якщо ж після шлюбу ви ходитимете до цієї церкви разом, то реєструють вас як греко-католицьке подружжя. Щодо духовного виховання дітей, то дійсно запитують у змішаних пар, у якій вірі будуть виховувати. Але це нормально, бо коли православний+католик+діти будуть православні = православна сім’я, то якого милого прийшли вінчатись у католицький храм, бо там красиво?
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Повністю підтримую, ми з моїм майбутнім чоловіком будемо вінчатись у церкві куди я ходжу з дитинства, а не йдемо в іншу церкву "бо там красиво". Для нас важливіша духовна сторона шлюбу.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Дівчатка, готуємося до весілля наступного року. І спіткала така проблема: наречений не львівський, але шлюб братимемо у Львові. Ми обоє греко-католики. Я є парафіянкою церкви Благовіщення (на Пасічній), але оскільки вона лише недавно побудована, інтер*єр всередині ще не дуже. Хочемо брати шлюб у Домініканах. Була в тій церкві не раз. Дуже подобається її атмосфера. Порадьте, будь ласка, що потрібно робити: йти на дошлюбні науки в свою церкву, а тоді брати дозвіл на шлюб в іншій церкві чи можна і на науки ходити в не свій храм? Що потрібно зробити в першу чергу? Якщо хтось з таким стикався, то поділіться досвідом! Завчасно всім дякую!
Відповідь: Вінчання у львівських храмах В першу чергу йти в Домінікани і питати, де можна пройти науки за місцем проживання.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Моя думка - церкву потрібно вибирати не заради красивого інтер"єру . Шлюб - це дуже важлива церемонія , тому краще вибрати "свого" священника або якщо є , свого духівника . Звичайно, хочеться , щоб це було в гарній обстановці , але вважаю що власне для шлюбу це не найголовніше . Нові церкви зазвичай є дуже світлі і великі, часто це просто білі стіни , якщо Ви переживаєте як це буде виглядати на фотографіях , то мені наприклад нові церкви більше подобаються для знимкування шлюбу. Можливо там дійсно немає тої атмосфери, яка є в Домініканах чи інших старовинних храмах, але атмосферу створюють також і люди .
Відповідь: Вінчання у львівських храмах в нас була точнісінько така ситуація. ми брали шлюб на сихові, хоча ходимо в церкву на княгині ольги. стосовно наук, то немає різниці де ви їх пройдете, головне щоб ви їх пройшли. ми їздили на науки на сихів, хоча в нашій церкві на кн.ольги нам пропонували пройти науки в них, а потім вони казали що дадуть якусь бумашку що науки продені.(мотивували вони це тим, що ну подумайте, навіщо вам їздити на Сихів, якщо можна під хатою це все зробити). Все одно ми змушені були брати деякі папери з церки на кн.Ольги. Тому тут дивіться як вам зручніше. В першу чергу домовтесь за дату і час шлюбу в Домініканах. А там вам про все розкажуть.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах - а як у вашій церкві поставилися до того, що ви не хочете брати там шлюб? Чим ви це мотивували? Просто трішки незручно виходить, як на мене.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Моя дружина, родом з Жидачева, мотивувала тим, що наречений (я) - зі Львова, тому ми хочем у Львові, причому в Соборі Юра, моя вулиця, як з'ясувалось, входить до їх юрисдикції. То Жидачівський священник заявив, що не дасть дозволу, бо то заробіток його церкви. Довелось через знайомих впрошувати... Але на повагу від нас той отець нехай більше і не сподівається... Якщо причина виключно в зовнішньому вигляді церкви і немає більш пристойних причин не брати шлюб в церкві, в яку ходиш, то є два варіанти. Перший - збрехати священнику (що зовсім не пасує робити). Другий - сказати чесно, що хочеться в Домініканах, бо гарна історична будівля, там гарні знимки і т.д. І сподіватися, що священник адекватний і з розумінням поставиться до вашого рішення.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах ми нічим не мотивували, просто прийшли з паперами і поставили їх перед фактом. вся причина не бажання брати там шлюб поялгала в тому, що в той період в них велись ремонтні роботи по укладанні плитки на підлозі, і не було виключено що в день шлюбу нас прийдеться вінчати або в капличці або в дверях чи в якомусь куті церкви. ((( не хотілось портити собі нерви і лишній раз переживати.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах В нас в церкві теж ведуться ремонтні роботи, а зараз взагалі не в стороні а спереду. Я як це побачила спочатку розчарувалася. Але тепер сприймаю це спокійно. Хороший фотограф і оператор зроблять так щоб ремонт був максимально непомітним. А для самого шлюбу це взагалі не важливо. Ми якраз сьогодні ходили заповнювати протокол перед шлюбом. Я вже почала хвилюватися (що ж буде в Неділю :wacko1. Передшлюбні науки теж проходили в цій церкві (Різдва Пресвятої Богородиці). Дуже нам сподобався отець Олексій, який проводив науки. Ми багато почерпнули для себе. Я сподіваюся, що з допомогою цих знань ми зможемо уникнути багатьох непорозумінь, які трапляються в молодих сімей.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Ми брали шлюб минулого року в Домініканському Соборі, хоча ні я, ні чоловік не є парафіянами цієї церкви. Ми прийшли до священика, який відповідає за наречених ( тоді це був о. Юрій Васьків, зараз не знаю). Нам сказали прийти в пятницю на 17 год. Раджу прийти трохи скорше, бо охочих багато. На перший раз з вами узгоджують дату шлюбу, яку ви бажаєте, та час. В той самий день вам видають документи-звернення до священика вашої парафії про дозвіл, щоб ви брали шлюб в Домініканському. Крім того, вам кажуть перелік решти документів, які вам потрібно донести. Окрім того, вас запитають, чи вихочете проходити науки безпосередньо в Домініканському. Я б радила погоджуватись -там надзвичайно цікаво, ми ходили з задоволенням. Науки там тривають 2 тижні (з понеділка по пятницю по 2 години ввечері). Загалом, ми дуже задоволені.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах ми вінчалися там, у Церкві Пресвятої Євхаристії. це був най-най момент з усього весільного дня. знаємо багатьох священиків з цього храму, тому роздумували, хто ж нас вінчатиме. але коли прийшли на шлюб, то побачили незнайомого священика - молодого о. Павла. важко знайти слова, щоб описати, яке тепло, яке світло, яка доброта йшла від отця. під час вінчання він нам багато підказував, що робити (тихенько, тому ніхто, крім нас, цього не чув). на приклад, коли говорили про свої наміри пошлюбуватися, то стояли лицем один до одного, під час присяги дивилися один на одного і.т.д. а скільки компліментів ми наслухалися від священика вже після шлюбу! щодо витрат, якось навіть би не хотілось у цьому дописі про це згадувати, але для загальної обізнаності скажу: науки - 100 грн. прикрашання храму - 200 грн. вінчання - 500 грн. хор Солідео - 500 грн.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Ми хочемо вінчатися в храмі с.Миколая (зараз Покрови) на вул. Грушевського. Чесно кажучи не можу пояснити чим продиктований вибір. Там приємно знаходитись, якесь відчуття специфічне, що мало б бути в кожній церкві, але не в кожній таки присутнє... Ще не взнавали нічо, бо трохи ранувато (плануєм весілля наст. року) Перечитала тему - не знайшла про цей храм. Може хтось з форумчанок там вінчався? Поділіться враженнями
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Я живу неподалік, колись бувала у тій церкві - це православна церква київського патріархату. Беруть до себе на вінчання всіх охочих, жодних курсів, і жодних документів, крім паспортів і свідоцтва про одруження не потрібно. Звичайний сценарій для православної церкви: прийти, записатись, дати гроші. Може, це і не гарно таке писати, але це так. Мій чоловік греко-католик, ми вирішили брати шлюб у церкві Юра, я хотіла бути в греко-католицькому подружжі (хрещена православною, але у 1986 всі церкви Львова були православними...). Тому, коли ми проходили науки у церкві Юра, і нам дали папери-запити для оголошення в храмах, які в нас за місцем проживання, то у церкві на Грушевського в мене був конфлікт, мені не хотіли видавати жодних паперів, звинувачуючи в тому, що я мушу брати шлюб там, де живу і це не важливо, що я до тієї церкви не ходила майже (як то кажуть паску посвятити, бо моїй бабці до іншої церкви було важко хворими ногами далеко йти). Наплакалась я тоді... так мені гидко на душі було... Але врешті паламар (дуже чуйних чоловік) написав мені папери і навіть дав засвідчення хрещення (мама моя приходила підтвердити, назвала хресних і т. ін.) Ось така була історія... Знаю, що є там дуже хороший отець, здається, звати його о. Ярослав, чи Святослав (худенький, русявий, з бородою), дуже добра людина, але в той мій візит я потрапила не на нього... Але це "моя історія", а ось у моїх знайомих залишились виключно найкращі враження від шлюбу там (три пари знаю, які там вінчались, при цьому вони не всі православні, і жоден з них не живе в цьому районі і не ходили в той храм, а просто вибрали за атмосферу).
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Зараз, я бачу, то така проблема ! :no: Дивує мене таке - віруюча людина, представник церкви, відповідно Бога, ЯК МОЖНА так казати/не давати розрішення/паперів і т.д. Бог один. Церкву поділили люди. Я не надто цікавилась чому саме Вона була поділена але собі так мислю, що чисто з охоти когось заробити/управляти людьми (те що церква-вагомий важіль управління думаю всі розуміють). Я греко-католичка (знову ж таки не тому що вибирала таку віру чи вона відрізняється сильно чимсь від православної церкви, а просто тому, що знайомий бабусин був священником саме цієї церкви), а наречений-православний. Його родина хоче щоб ми вінчались в православній- моя бабуся каже, що я зраджую свою віру ((( от тобі і конфлікт на рівному місці ! Шкода що нема в цьому храмі навчань. Переконана що вони вартують часу. А чи можна зараз кудись інакше на навчання ходити? Бо з перечитаного наскільки зрозуміла в церкві Михайла зараз немає навчань? Тільки в церкві Юра?
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Наскільки я знаю, то за традицією, молоді вінчаються в церкві молодої.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Моя знайома в аналогічній ситуації і її греко-католицький священник казав, що вона має піти до церкви свого чоловіка, по його вірі. Тому після одруження вона буде православною. Це, як на мене, логічно. Для християн. В євреїв, до прикладу, все йде по жіночій лінії.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах А я дівчата того, хоть вбий, не розумію! Ну Один же Бог! Трійця, Мати Божа , Ісус ! Все однакове в тих двох церквах! Для чого такі всілякі перепони молодим робити ?! Начиталась тут, що в греко-католицькій церкві якщо вінчатись то греко-католицька церква вимагає від чоловіка підписане завірення що діти і родина виховуватиметься у ГК вірі. Ну як на мене то чисто поділ пастви/грошей/впливу/розпалення ворожнечі.
Відповідь: Вінчання у львівських храмах Gis, десь так воно і є. Тому я бачу сенс просто шукати "свого" отця, незалежно від того, православний він, грекокатолик і т.д. Хай мене закидають тапками, що це ж традиції, сім'я....По цій причині, я заміжня, але не в шлюбі. Коли приходиш до отця, а він тобі зразу каже ціну, то того вінчання взагалі не хочеться. Не так я бачу церемонію поєднання двох душ на вічне життя разом..Відверто кажучи, ми наразі розглядаєм лише варіант вінчання десь в монастирі..Це так, роздуми на тему..Моя особиста думка, за яку прошу мене до невіруючих не приписувати
Відповідь: Вінчання у львівських храмах певне так і робитимемо! Бо бачу (як і в ресторани) тре ходити просто на службу і слухати своє серденько, шукати коли торкне Шкода, що в церковці на Гординських не вінчають (вона при монастирі жіночому), бо мені там серденько йокає :shy: Там такий гарний хор жіночий...ммм...якби не знала що то хор-подумала б що то ангелочки співають!