Школа: влаштування і наука

Discussion in 'Діти-квіти' started by dArt, Aug 2, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. smal

    smal Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    dieSonne, а Ваша дитина навчається саме в школі №53? Дуже добре, що Ваша дитина уважна та посидюча, і Ви вкладаєтеся у 2 години, а якщо моя дитина не така, то сидіти нам 4 години? :sad: Чи, може, все таки, наука не варта таких надзусиль з боку дитини та її батьків? До речі, на днях у розмові з однією із згаданих мам з'ясувалося, що вона дуже розуміє батьків, які у 1 класі винаймають дітям репетиторів. :khomyak: А що ж тоді у 10-11 класах? :hang1:
     
  2. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    така сама зара проблема.
    Ніби і в 6 нормально, але знаходяться добрі люди, що кажуть аж тикають, бо забираємо дитинство в хлопця.
     
  3. inka

    inka і.Неrb-то до мене)

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Напишу тут, бо минулого року дуже гризлась тим питанням, і ніхто не міг сказати однозначно. Минув рік- пишу результати та висновки:
    В жовтні синочку буде 6р. Вирішили довати його дошколи, щоб рік не пропадав, тим більше в садок не ходили. З вересня 2011р ( тбто в 4.10) і до травня ( до 5.7м.) ходили в підготовчу школу Горішок. Підготовка там максимально наближена до шкільної програми. Дитина змінювалась на очах- навчилась тримати правильно ручку, писати, щось малювати- в грудні він вже читав по складах, добре і грамотно зачитував вірші, слухав уважно на уроках. Але в лютому місяь хворіли, а з березні до 2р в тиждень Горішка- додалась 2р в тижднь- підготовка до школи. Дитина здала, на уроках була неуважна, слухала лише 15 хв з 30-ти, не хотіла робити домашні. Постійно запитував, чоиу уроки довгі- а перерви короткі, чому неможна мріяти про своє на уроці і в такому дусі. Тести психолога пройшов добре, вчителька казала- що може йти до школи, але кращі результати будуть - через рік. Коли близько 7-ми років в корі головного мозку, автоматично доразвинуться рецептори, що відповідають за навчання, за координацію дрібної моторики( для гарного почерка). І все ж таки- серед дітей- яким було в травні 5.8, 6, 6.5 років Владиславчик відрізнявся дитячішою поведінкою- хоч фізично росла дитина. Одним словом йдем ми в школу в 6 та 10 на наступний рік. Вже невагаюсь- рішення прийшло з практики та досвіду, багато радили і психологи та вчителі
     
  4. wwwmаrusjacоmuа

    wwwmаrusjacоmuа New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Хочу про школу "Радості" розповісти. Ми туди перевелись зі школи поряд. В класі не більше 20 дітей, індивідуальний підхід до дитини, що дуже важливо для не уважної дівчинки))) як у нашому випадку; туалети відремонтовані - людські, і саме головне ніяких поборів при прийомі.
     
  5. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    нам наступним літом виповнюється 6, тобто в 6.2 хочу(не хочу)(не знаю) давади до школи чи ні. А в 7.2 якось пізно. Вагаюсь
     
  6. wwwmаrusjacоmuа

    wwwmаrusjacоmuа New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Нам 6 виповнилось у вересні, тобто в школу пішли в 5. Перших пів року було важкувато, але далі простіше. Все ж таки краще тягнутися за старшими, чим бути "переростком" з молодшими.
     
  7. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ой не знаю, не знаю...
    Я вже про це писала. Моя Дарця пішла в 6 і місяць. На той час вона вже зовсім бігло читала очима, рахувала і взагалі з програми 1го класу їй незнайома була хіба англійська. Тобто проблем бути не мало. Попри те, що вона сильно хворіла, не відставала зовсім.

    Те, що їй було зарано, стало помітно аж в класі 4-5му, коли збільшилася кількість і якість навантажень. Отоді я й помітила, що дитині рано, що ще не награлася. От в 3му їй зараз бло б нормально, а 4й - рано. Втяглася звісно, али якби час повернути назад, я б їй ще рік дала погуляти...

    Тепер от Лідою гризуся. 6 з половиною, здавалося б, куди уже тягнути, а щось мені так душа не лежить ще до школи....
     
  8. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Напишу свій досвід: мені 6 виповнилося 26 вересня, тобто в школу я пішла в 5 років і 11 місяців, коли йшла, вміла читати, рахувати і трохи писати. Жодного разу ні я, ні моя мама не пошкодувала про, то шо віддала мене, хоча тоді брати не хотіли, бо не принято було.
    Моя доцька народилася 15 листопада і я думала давати чи ні, тим більше, шо вона дівчинка велика і росла. Я надумалася давати її в 2роки 9 місяців (у Франції школа починається в 3 роки), але там ніхто таких питань не ставить: йдуть діти, які народилися в певний рік від 1 січня і до 31 грудня. Якшо дитині важко, то краще посидить 2 роки в одному класі. Ну і вона дуже рада, шо ходить в школу і встигає за програмою прекрасно.
     
  9. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Мамочки, а як у вас з проходженням медогляду?

    Цього року нам педіатр просто карточку заповнила і той листочок, що у школі видають, до жодних лікарів нас не скеровувала і аналізи здати не направляла, мотивувала тим, що минулого і позаминулого року дитина була здорова "по всіх лікарях", казала, якщо скарг ніяких нема, можна цього року не обходити лікарів. Хіба якщо щось турбує, то просто звертатися до того чи іншого лікаря у звичайному порядку. Але мене цікавить проба Руф"є. Позаминулого року нам "наміряли" ледве не спецгрупу, минулого - "тверду" основну, хоча фізичні показники малої особливо не відрізнялися - худюча, бігаюча, стрибаюча, лазяча, фізкультура - улюблений урок, проситься на легку атлетику і на дівчачий футбол.:girl_in_dreams: Питання, для чого її робити? Бо якщо вона справді важлива, то дітей мали б ділити на фіз-рі на групи і відповідно до груп давати фізнавантаження: напр., основна група лазить по перекладинах, підготовча легенько бігає, спецгрупа робить простеньку зарядку. Але мала мені сказала, що ніякого поділу на групи не було і всі діти, незалежно від стану здоров"я/маси тіла/зросту і т.п. робили одні і ті самі вправи. А у вас у школах як? І чи треба нам перед 1 вересня підійти до педіатра, щоб нам зробили ту пробу, чи не мастити собі голову?:connie_pull-pigtail
     
  10. wwwmаrusjacоmuа

    wwwmаrusjacоmuа New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    дуже це все індивідуально. Як на мене в 1 класі наші діти "бавляться" в школу без оцінок, а потім наздоганяють.
     
  11. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    для того існує дошкільний період 6-7 років, і діти з якими батьки мінімально займалися, хоч пів години в день перед школою, давали робити якусь хатню роботу, а не лише мультфільми дивитися і на качелях кататися мають добру увагу, моторику і координацію рухів є посидючими і в школі їм значно легше. Якщо мама не має наміру займатись хоумскулінгом а даватиме дитину до звичайної школи, то таку дитину треба готувати до школи і до тих навантажень. Існує тисячі ігор і забав для дітей дошкільного періоду, які сприяють підготовці дитини до школи (я не кажу про букви і цифри, бо це не найважливіше в школі). Мама має не лінуватися коли вдома з дитиною чи йде на прогулянку, а весь час з дитиною чимось цікавим займатися. Вдома можна малювати, є тисячі способів як це зробити навіть для дітей які взагалі цього не люблять робити, вирізати, клеїти, складати щось кудись, дитина може спокійно мити посуд, витирати його. Також є безліч ігор на вулиці які розвивають координацію рухів, увагу, вчать дитину рахувати, терпляче чекати своєї черги тощо.
    Дитина яка кожного дня цікаво і корисно проводила своє дошкілля не матиме проблем з написанням уроків хіба б тому, що ті ж ігри і розваги чекатимуть на неї як тільки вона напише уроки. В нас з малим так і було, він приходив зі школи і зразу брався за уроки, потім обідав і йшов на вулицю. Його друзі взагалі уроки робили в школі самі!!!, щоб швидше піти на вулицю. І це не від дитини залежить, повірте, скажу вам з досвіду а від батьків, в першу чергу від батьків!!!
     
  12. kryvulia

    kryvulia Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    В цьому році розширений медогляд треба проходити обов'язково тільки в випускних класах або ще тоді, коли дитина йде в іншу школу.
    А пробу Руф'є в нас в школі потрібно всім. Ми здавали, то в малого теж показники змінились. В нас вчителі фізкультури зважають на ті довідки, бо в залежності від групи (не пам 'ятаю точно, в якій з них) оцінки не ставлять, а пишуть тільки зараховано. Діти може й займаються разом, просто вчитель , напевно, не дає нікому навантажень сильних, то й дитина не помітила. Зараз взагалі щось нормативів, як колись, не вимагають, мені здається.
     
  13. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Не можу не прокоментувати. Як на мене, це перебор з першого класу мучити дитину репетиторами. Навіщо тій малявці додатково займатися? Та дитинка в свої 6-7-8 років і так втомлена шкільними навантаженнями, а тут ще й додаткові заняття. Як на мене, то просто батьківська лінь - простіше скинути дитину на вчительку, яка з дитиною позаймається, ніж приділити тій дитині час.
    Погоджуюсь із dieSonne- успішність дитини в навчанні залежить насамперед від батьків.
    Навіть нема чого додати. Справді, ті діти, в яких добре було організовано дошкілля і дозвілля, потім значно легше пристосовуються до старшої школи ( виробляється посидючість, а головне бажання і вміння вчитися).
     
  14. smal

    smal Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дякую всім за відгуки та поради. Однак я мала на меті з'ясувати дещо інше: скільки насправді часу потрібно учневі молодших класів на домашнє завдання у звичайній середньостатистичній школі і наскільки навантаження у спецшколі є більшим порівняно зі звичайною.
    А щодо того, що діти в 2 класі виконують домашки 4 год., то особисто для мене дана ситуація є неприйнятною (можна кидати тапки). Для мене пріоритетом є здоров'я дитини, а не її надзвичайна і різнобічна ерудованість. Коли дитина не ходить гуляти, бо треба робити уроки, то не є ґуд (слова її мами: "Ну а що поробиш?").
     
  15. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    така ситуація взагалі не є прийнятною, і знову повторюся - це вибір батьків. Якщо батьки дитину до школи не готували, а вирішили дати в спецшколу бо це круто, ну то та бідна дитина і гнеться під тим гранітом науки. Мій малий в другому класі усі уроки робив максимум за 2 години це з віршами, правилами, замальовками, читанням, письмом. Максимум 2 год!!! А в середньому за 1 год. Це максимум 2 год!!! Це коли багато задавали і правил і т.д. ; Моя дитина не є кіндервундером і далеко не найкмітливіший, і вчителька часто каже що він повільно пише, то я собі уявляю як пишуть інші діти. Але ми до школи готувалися, ми постійно малювали, вирізали, клеїли, спостерігали за природою, готували разом вечерю, обговорювали дитячі книжки, читали енциклопедії, саме літо перед школою ми особливо багато малювали, писали графічні диктанти, замальовували.
    відповіді ви на це запитання не отримаєте, бо кожна дитина і кожна ситуація є індивідуальною. Одній дитині в звичайній школі треба 4 години на д/з а інша в спецшколі за 2 години все зробить. В даній ситуації батьки все ж мають зважати на свою дитини, дивитися по її здібностях і можливостях і в залежності від того допомагати. Дошкільний період є вирішальним, і тому наскільки дитина добре налаштована на навчання, наскільки в неї не збита мотивація, розвинена увага, посидючість і т.д. настільки вона і буде справлятися в школі. Все дуже індивідуально і залежить від кожної конкретної дитини і дій батьків по відношенню до її навчання. Але все це в руках батьків!!! Дитина сама себе не підготує до школи і одного колупання в пісочниці і катання на качелях є недостатньо щоб дитина успішно навчалася в середньостатистичній українській школі.
     
  16. smal

    smal Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Це зовсім не так, тому що батьки цілком адекватні і усвідомлювали, що дитину до школи потрібно готувати. Про одну дівчинку знаю, що вона перед школою вміла рахувати і читати. Але цього, м'яко кажучи, недостатньо, якщо прийняти до уваги що вже у листопаді в 1 класі діти писали диктанти. Звичайно, як Ви зазначали вище, не тільки читання і рахування є тими навичками, які необхідні в подальшому навчанні. Але ж і не кожна мама є педагогом за освітою і не володіє всім спектром методик підготовки до школи.
    Цілком згідна, що успішність дитини в школі залежить і від батьків дитини. Але з природні дані дитини також потрібно брати до уваги, і я б такого однозначного висновку не зробила. Зі мною НІХТО НІКОЛИ не робив домашніх завдань, однак була у школі відмінницею. Моя ж дитина зовсім інша...
     
  17. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Я теж такої думки, кожна дитина різна і не можна казати, шо тільки ті діти успішні в школі з якими займаються і займалися до школи батьки.
     
  18. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ще раз повторюся, це критерій, який треба брати до уваги в останню чергу.
    середовище в якому живе дитина, те що бачить кожного дня дитина до 90% вирішує і скеровує її в подальшому і розвиває її таланти або ні. І кожен талант треба розвинути: Моцарт ж не народився в сім'ї інженерів? Можете кидати тапками але талановиті діти ростуть в сім'ях талановитих людей. Бо середовище відповідне, якщо нема середовища, то й здібності і талант не формується. Талановитими не народжуються, талановитими стають завдяки оточенню і зусиллям над власним розвитком. Якщо мама цілими днями сидить на кухні і дивиться телевізор або сидить по кафешках і дудлить пиво з коліжанками а дитина лазить попід столи, то ймовірність що така дитина візьме і буде добре вчитися мала, самі розумієте. Колись кум питав, чому ваш малий так любить читати а мій ні? я кажу: а ти коли останній раз книжку читав? - В школі; ну то звідки раптом його дитина візьме і буде читати книжку, якщо татові добре з пивом біля телевізора? Середовище відіграє вирішальну роль, тому оте дивитися "по дитині", по-великому рахунку, означає дивитися "по батьках". Якщо вдома культивується нормальне ставлення до освіти, батьки читають, багато спілкуються, ведуть активне життя, то й дитина буде такою, варто лише зовсім трохи їй допомогти і спрямувати, а якщо батьки кожен при своїй улюбленій справі, хто з телевізором, хто з телефоном, то дитині для чого навчання - нудне і нікому не потрібне?
    кожна мама має бути добрим кухарем, психологом, педіатром і педагогом для своєї дитини. Бо жоден психолог чи педагог не знатиме вашої дитини краще за вас. В мами є те, чого не має жоден фахівець - материнське відчуття. Яке грунтується на щоденних спостереженнях і відчуттях дитини. І кожна мама зобов'язана мінімально цікавитися і знати про все, що стосується її дитини починаючи від здоров'я і закінчуючи освітою, а лікарі та педагоги лише допомагають і ведуть. Це в радянські часи нас так навчили що про наших дітей подбають, поки ви працюватимете на благо держави. Зараз нема такого. Змінюються часи, люди й обставини. Сьогодні ні освіта, ні медицина, не є такою як була колись, умови і обставини змінилися. Ми також повинні змінитися і допомогти нашим дітям в цьому, маємо, в першу чергу, - ми, їхні батьки
     
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Чим більше ми вкладемо в дитину, тим більше вона отримає )))). Але кожна дитина індивідуальна. І вже нині я бачу, що мого старшого більше цікавить велосипед, ніж книга, а меньшого - навпаки (це я так образно). Хоча я та ж сама мама, і той самий тато, і все решту теж саме)))). Чому так? Та тому, що всі ми різні!!! Не кожен має бути вченим, може хтось стане спортсменом, або художником, головне - знайти те своє, що буде приносити задоволення все життя. Ми, як батьки, повинні просто дати спробувати всього і по більше (поводити на різні гуртки, поспілкуватись з різними людьми, показати, як живуть інші люди). Вибір - за дітьми. Ми можемо лише дати їм таку можливість вибору!
     
  20. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    +100 .
    Теж хотіла написати, що нас в сім"ї було четверо дітей, батьки ніколи не робили великої різниці між нами, і старались займатись зі всіма одинаково. Але в силу харектеру, індивідуальних зацікавленостей і взагалі індивідуальностей моя сестра закінчила з золотою медалю школу, і це при тому, що брата з цієї ж школи хотіли вигнати два рази :girl_sad:.
    Звичайно, що дітям треба прививати і розвивати любов до навчання, але я б не була такою однозначною, що все залежить виключно від батьків, тому що вірю , що і в сім"ї шахтарів може вирости Моцарт, а в сім"ї почесних інтелегентів може вирости двіюшник. Це життя.... і всі ми різні!!!
     
Thread Status:
Not open for further replies.