Юридична консультація

Discussion in 'Бізнес-леді' started by Taras N, Jul 7, 2011.

  1. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Є певні обставини, за яких розлучають і під час вагітності і до 1 року. Якщо Ваш чоловік чинить протиправні дії стосовно Вас чи Вашої дитинки, завдаючи шкоди Вашому здоров"ю і це буде доведено в суді - то розлучать.
     
  2. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    І знову я. Тепер з таким питанням: чи Держархбудконтроль і його дії/приписи стосовно самобуду є рівноцінним в правовому плані з рішенням суду? Представник Держархбудконтролю був на місці, де будують самобуд наші сусіди, написав "пісульку", відправили сусідам поштою, повідомлення про вручення завтра має бути в них (ми це все контролюємо через пошту, оскільки першого разу сусід відмовився взяти лист). Сам той представник пообіцяв, що справа зрушиться з мертвого місця. Мене цікавить, чи треба нам додатково "для підстраховки" подавати позов до суду (щоб зобовязали припинити будівництво до того як буде винесено рішення суду по суті).
    Справа така, що архбудконтроль начебто зайнявся цим всім, а наймати адвоката, платити з ходу 500 грн. тільки за написання позовної заяви, потім "дякувати", щоб суд якнайшвидше виніс ухвалу (ухвалу? - правильно?) про заборону.. вчиняти дії.. чи як правильно сказати.. а там і сам суд..Це все немалі кошти.
    То вартує наймати юристів і не надіятися на Держархбудк-ль? Скільки часу потягне це все?
     
  3. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Брат в процесі виготовлення "карти поляка" подав як один з документів с-во про народження нашого батька. Проблема в тому, що с-во видане повторно. Тепер від нього вимагають довідку з РАГСу ( районного), про те, що тато справді втратив с-во і на підставі його заяви воно було видано повторно. У РАГСі у видачі такої довідки відмовили, мотивуючи, що вони такого не надають......
    що робити і де можна дізнатись чи правомірно вимагати у РАГСі таку довідку.....
     
  4. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Де у Львові знайти... (3)

    Кодекс законів про працю України прочитайте, там все гарно написано я інколи на роботі щотижня читала.
    http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/322-08
     
  5. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    зверніться до них офіційним листом, вони тоді змушені будуть або видати таку довідку або, принаймні, письмово обгрунтівати свою відмову.
     
  6. Tropikanka

    Tropikanka Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Колишній чоловік дав дозвіл на виїзд дитини за кордон. Але тепер намагається шантажувати мене, що скасує даний дозвіл. Скажіть будь-ласка, чи справді він може це зробити і завадити мені взяти дитину на відпочинок за кордон? Поїздка запланована через декілька днів.
     
  7. galjaretka

    galjaretka New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    порадьте будь ласка, моя подруга хоче заключити фіктивний шлюб, якщо виявиться що він дійсно фіктивний чи можуть її притягти до кримінальної чи адміністративної відповідальності??і якщо заключити шлюбний договір чоловік потім зможе відсудити майно нажете " в шлюбі"??
     
  8. Ritamadonna

    Ritamadonna Member

    Відповідь: Юридична консультація

    це для медінституту?
     
  9. galjaretka

    galjaretka New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    ні, а хіба це має значення для чого?
     
  10. Ritamadonna

    Ritamadonna Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Я знаю, що ближче до закінчення медінституту студентів відправляють на практику - чи може то інакше називається - і дуже часто то буває далеко, буває і в забиті села. Але якщо студент одружений, сімейний, то не мають права відлучати від сімї. Тому серед медиків дуже поширені фіктивні шлюби. За гроші одружуються - до речі, можна в загсі домовитися щоби штамп в паспорті не ставили, і через якийсь час розлучилися офіційно. Якщо за час одруження хтось з подружжя купив квартиру-машину-коня, то можливо і ділити треба буде.
    Тяжко бути медиком.:connie_pull-pigtail
     
  11. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Юридична консультація

    не можливо, а таки треба буде, бо то нажите добро під час шлюбу.
    щоб такого уникнути треба підписувати контракт шлюбний
     
  12. galjaretka

    galjaretka New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    ну підписання такого договору само собою, цього прагне і вона і наречений.
    просто є такі країни, де за це люди несуть адміністративну відповідальність - за сам фіктивний шлюб!
    а їй такі проблеми не потрібні....
     
  13. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Знаєте як кажуть в Одесі - "каму ето надо?" і доречно задавали запитання - для чого шлюб фіктивний, бо від цього залежить - хто його може скасувати.
    ч.2 ст.40 Сімейного кодексу Шлюб визнається недійсним за рішенням суду у разі його фіктивності. Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.
    Стаття 42. Особи, які мають право на звернення до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним
    1. Право на звернення до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним мають дружина або чоловік, інші особи, права яких
    порушені у зв'язку з реєстрацією цього шлюбу, батьки, опікун,
    піклувальник дитини, опікун недієздатної особи, прокурор, орган
    опіки та піклування, якщо захисту потребують права та інтереси
    дитини, особи, яка визнана недієздатною, або особи, дієздатність якої обмежена.
    Тобто фіктивний шлюб може бути визнаний недійсним лише судом, а до суду можуть звернутись особи, права яких будуть порушені, внаслідок укладення такого шлюбу і саме ці особи мають довести фіктивність шлюбу в суді.
    Спеціальних органів, які б перевіряли фіктивність шлюбу, як от в Америці коли претендують на громадянство, в нас нема. Відповідальність може бути хіба відшкодування шкоди, якщо така буде комусь завдана при укладенні фіктивного шлюбу
     
  14. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Юридична консультація

    знаю, що подароване не ділять між подружжям. Також не ділиться те, що успадковане під час перебування в шлюбі.
    Десь у сімейному кодексі то прописано, треба буде - знайду.
     
  15. galjaretka

    galjaretka New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    сам шлюб укладається із ціллю отримання укр. громадянства нареченим!
    і чи можна бути прописаним в Львові, а розписуватись в Чернівцях?чи обов*язково там де прописаний?
     
  16. Colomiat

    Colomiat New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Я працюю в університеті і прописана та мешкаю в гуртожитку (по заяві, ордера не маю), гуртожиток йде на приватизацію. 4 місяці тому народила дитину, а мене повідомляють, що на мою кімнату вже видали ордер іншій людині. Скажіть, будь-ласка, чи мають право виселити мене з малолітньою дитиною з кімнати, і чи можуть відмовити мені в прописці дитини в гуртожитку? Можливо мені потрібно звернутись в опікунську раду? Чи відразу краще в суд? :))
     
  17. tsvetochek

    tsvetochek Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    в нас на роботі скалась така ситуація: дівчина, працюючи продавцем в магазині, відпросилася на тиждень з роботи, щоб поїхати в Росію за сімейними обставинами. Пройшло вже 3міс., а вона повертатись не планує, ввесь цей час роботодавець сплачував за неї податки. звільнити в ЦЗ без її присутності не можуть, казали звертатись в суд. Підкажіть, будь ласка, на підставі якої статті можна подати позов про звільнення?
     
  18. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Не розумію поняття "відпросилася" - це оформили як щорічну відпустку, чи як відпустку за власний рахунок чи як лікарняне, взагалі ніяк не оформили???
    п.4 ст 40 КзПП власник має право розірвати трудовий договір у випадку прогулу працівника без поважних причин. Прогул - відсутність на роботі більше 3 годин без поважних поричин. Звільнення за прогул є дисциплінарним стягненням і повинно здійснюватись з додержанням правил, передбачениз ст 147 КЗпП.
    Якщо в особи є поважні причини - незявлення на роботу протягом більше 4 міс. підряд внаслідок тимчасової втрати непрацездатності (перебуває на лікарняному) тоді звільнити можна за п. 5 ст 40 КзПП через 4 міс -


    На підставі чого видали ордер іншій людині? Треба дивитись чи підставно видали ордер іншому і чи є у Вас підстави проживати в гуртожитку, а тоді вже шукати можливість оскарження в судовому порядку.
    Щодо прописки - то дитина має бути зареєстрована за місцем проживання/реєстрації батьків - і тут точно не можуть відмовити.
    Я б радила спершу звернутись письмово до проректора який займається даними питаннями, а у разі відмови до суду.
     
  19. tsvetochek

    tsvetochek Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    ніяк не оформили, просто домовились, бо такого поняття, як щорічна відпустка, на фірмі немає, є тільки за власний рахунок, і то на декілька днів(
     
  20. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Стаття 36 Кодексу законів про працю України встановлює підстави розірвання трудового договору в т.ч. з ініціатива власника або уповноваженого ним органу (п.4). Згідно ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) працівника без поважних причин (п.4).

    Відповідно до п.24 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин. .

    Отже, порядок дій при звільнення працівника за п.4 ст. 40 КЗпП:

    1)Задокументування факту відсутності працівника на роботі. Підтверджуючими документами можуть бути доповідна записка безпосереднього начальника працівника (відсутність пропуску, що здається при приході на роботу, пояснювальна записка колег тощо) на ім’я керівника підприємства та акт про відсутність на робочому місці, підписаний комісією, що складається не менше, ніж з трьох осіб. Факт відсутності працівника на робочому місці має бути відображений в табелі обліку робочого часу. Ст.784 КЗпП встановлює обмеження на звільнення деяких категорій працівників незалежно від причин.

    Слід врахувати, що при наявності на підприємстві первинної профспілкової організації членом якої є працівник для його звільнення за прогул необхідною є згода профспілки.

    2)З’ясування поважності/неповажності причин відсутності працівника на роботі шляхом витребування письмового пояснення від працівника. Така вимога до працівника оформляється наказом, доведеним до відома працівника під розписку (з встановленням оптимального строку для відповіді). Якщо ж працівник не з’являється на роботі протягом кількох днів або тижнів та не повідомляє про причину своєї відсутності, необхідно відправити на його домашню адресу лист з повідомленням про вручення, в якому вимагати відповідних пояснень (підтверджених відповідними доказами) у письмовій формі, (з встановленням оптимального строку для відповіді). У випадку відмови працівника дати пояснення з приводу відсутності на роботі складається відповідний акт.

    До поважних причин відсутності на роботі можуть бути віднесені:

    - виклик до правоохоронних (міліції, прокуратури, суду) або інших органів при наявності виправдувального документа;

    - хвороба за наявності лікарняного або довідки медичної установи, однак відсутність такого документа не є неповажною причиною відсутності працівника. Факт нездужання може бути підтверджений показаннями свідків та іншими показаннями;

    - неможливість добратися на роботу при скасуванні рейсу та відсутність альтернативного виду транспорту, техногенні катастрофи та стихійні лиха;

    - невихід на роботу у зв’язку з незаконним переведенням;

    - використання працівником днів відпочинку у випадку, коли роботодавець всупереч вимог законодавства відмовив в їхньому наданні, та час використання працівником таких днів не залежав від розсуду роботодавця;

    - порятунок працівником людей, громадського або особистого майна, виконання державних або громадських обов’язків тощо.

    До неповажних причин (крім вищенаведених) можуть бути віднесені:

    - невихід працівника на роботу без причини;

    - перебування у медвитверезнику;

    - самовільне використання без узгодження із власником або уповноваженим ним органом днів відгулів;

    - самовільне використання без узгодження із власником або уповноваженим ним органом чергової відпустки;

    - залишення роботи до закінчення строку трудового договору або строку, що працівник зобов’язаний відпрацювати за призначенням по закінченні вищого або середнього спеціального навчального закладу тощо.

    Якщо причина відсутності на роботі не є поважною в роботодавця з’являються підстави для звільнення працівника за прогул.

    3)Оформлення звільнення працівника: видання наказу (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу, з яким працівник повинен бути ознайомлений під розписку. В день звільнення працівнику видається належним чином оформлена трудова книжка та копія наказу про звільнення. Запис про звільнення засвідчується підписом керівника підприємства та печаткою підприємства (формулювання «звільнений у зв’язку з прогулом без поважних причин, п.4 ст. 40 КЗпП України»).

    Відповідно до п. 2.26 Інструкції №58 про порядок ведення трудових книжок працівників (затв. наказом Мінпраці України, Мін’юсту України та Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 р.) днем звільнення вважається останній день роботи. Якщо працівник з’явився на роботу після прогулу та продовжує працювати, дата звільнення співпадає з датою видання наказу. Про отримання трудової книжки працівник повинен розписатися в особовій картці та книзі обліку руху трудових книжок та вкладишів у них. У випадку відмови працівника отримати трудову книжку такий факт треба зафіксувати шляхом складання акту (працівник не зможе пред’явити претензії про невчасну видачу трудової книжки, адже в іншому випадку відповідно до ст. 235 КЗпП у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу).

    Якщо ж працівник, який вчинив прогул на роботу так і не з’явився такого працівника можна звільнити останнім днем фактичного виконання ним трудових обов’язків з виданням наказу про звільнення більш пізньою датою. В такому випадку виконати вимогу ст. 47 КЗпП (видати трудову книжку в день звільнення) є неможливо. Отже, для того щоб підприємство не було змушено оплачувати всі дні його прогулу (в випадку фінансових претензій працівника) необхідно в день видання наказу про звільнення направити з повідомленням про вручення та описом вкладення на домашню адресу працівника копію наказу про звільнення та лист з пропозицією з’явитися за трудовою книжкою.

    Відповідно до ст.116 КЗпП в день звільнення працівнику мають бути виплачені всі належні йому суми. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у зазначені строки, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Крім того, у випадку звільнення працівника за порушення трудової дисципліни він не має права на одержання невикористаної відпустки але за ним зберігається право на грошову компенсацію за невикористану відпустку.