Поведінка дитини біля грудей

Discussion in 'Харчування малюків' started by zara, Nov 21, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. zara

    zara Well-Known Member

    Модератор:
    Дитина засинає біля грудей.
    Дитина після року самостійно піднімає одяг мами, щоб прикластися до грудей.
    Дитина під час годування крутить, щипає іншу грудь.
    Дитина у віці 1-1,5-2-3 роки постійно вимагає цицю.
    Відповіді на ці і багато інших питань стосовно повединки дитини біля грудей в статтях за посиланнями:
    ******************************************************************
    Чи бувають лактаційні кризи через півтора року годування? Болить грудь внизу, але не схоже ні на лактостаз, ні на що. Ніби мася стукнула, болить, як синець, що з тим робити?
    І ще- останнім часом доця мало того, що все молочко висмоктує, вона бере одну грудь, посмокче 3 секунди, потім іншу. Можливо, напір молока став меньшим, їй не вистачає чи просто лєнь добувати молочко, от і чергує. Спочатку то виглядало, як гра, я не змогла то припинити, тепер це перейшло в звичку, на нічний сон дуже нервується, коли наполягаю щоб вона їла тільки з одної. Чи важливо після півтора років годування щоб мала добиралася до заднього молока? Можливо, що цей біль в груді, який в мене зараз і є наслідком такого годування? :sad: може, то заднє молоко там накопичелось і згорнулось, чи щось таке? :sad: дякую всім хто відізветься.
     
    Last edited by a moderator: Dec 3, 2015
  2. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    В мене старший був дуже цицяною дитиною. Циця в рот - і всьо. А от менший має дуже складну поведінку біля грудей. Під час плачу він не бере грудей. Поки не виплачеться, не заспокоїться - грудь не візьме. Іноді як не можу заспокоїти то просто міцно привязую в сш і пританцьовуючи щось роблю. В Діми поведінка дуже схожа на вашу. Але в мене ще молоко б"є фонтаном і малий теж відпихається, нервується, грудь відпустить і весь залитий молоком )). Тоді я годую з перервами. І я зауважила, що відпихається руками коли наковтається повітря. А буває, що покладу у візок і він заспокоюється і засинає і чомусь часто заспокоюється в когось іншого на руках. Але якщо я знаю, що він мало посмоктав то як тільки чую перші рухи пробудження - зразу даю груди і тоді все проходить без проблем. А ще іноді як годую лежачи - то кладу його зверху на себе. Але зараз так годуємось рідко бо малявка намагається скакати )))
    Але на цю всю поведінку я навіть собі шось не могла подумати про якісь там відмови. То просто його особливість поведінки і все.
     
  3. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    В нас так само. Дитина обрала собі улюблену строну. Тому ліву цицю я їй завжди всовую коли спить. Деколи вдається а деколи ні. Тому коли вона спить, я її легенько повертаю і даю груди.
    Ой, вірю вам що це важко, потерпіть трохи. в нас було аналогічно в 3-4 міс. Я робила так, вночі годувала чим по більше. Вдень заколисувала в слінгу і всовувала груди. В нас і зараз таке трапляється, але вже трохи легше. То такий період в дітей, він минеться, носіть постійно в слінгу, уникайте стресів. Все буде ок.
    Було те саме, зараз теж так часто буває. Тому я спочатку заколисую під музику і слінгу потім вкладаю біля себе, даю груди і так засинаєм.
    Я ще замітила що дитина нервує біля грудей через гіперлактацію і тоді коли перезбуджена.
    Ой моя така сама. А так хочеться щоб вона заспокоювалась саме грудьми. Деколи на вулиці розкричиться , а я не можу її нічим заспокоїти, навіть носінням на руках. Я так хочу щоб вона заспокоювалсь саме цицьою, коли ж вже те все минеться???

    ---------- Додано в 12:02 ---------- Попередній допис був написаний в 11:53 ----------

    ну це дуже важливо, тому все минеться, настане такий час що дитина почне любити груди, просто в мене така ж ситуація і я вірю що ще трошки пройде цей період і все буде ок. Це просто такий період розвитку і поведінки, дитина вивчає навколишній світ, перезбуджена, бо отримує забагато інформації протягом дня. В такому випадку потрібна спокійна обстановка, побільше уваги.
    Було і таке що я переживала що дитина не наїдається то давала молоко з ложечки.
     
  4. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    можливо мене поправлять більш досвідчені мами, але мені здається, що дітки так зразу не вміють біля циці заспокоюватись, наприклад моя доня тільки десь біля 6 місяців почала брати груди під час плачу .


    ---------- Додано в 14:20 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

    а щодо неспокійності біля грудей, то тут, дівчата ,головне не перестарайтесь з тим частим прикладанням. не давайте груди насильно, перетерпіть-перечекайте якийсь час, потім легенько і ненав"язливо запропонуйте знову. так згадую ,моя дитина спала в такий час що дві години, то не є аж така велика перерва вже для 3-4 місячної дитини, тому годуйте на сон ,увісні.
    нам помагало колихання і носіння.
     
  5. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    перечитую цю тему спочатку, то виникло питання про зміну грудей вночі: було написано, що змінювати груди при кожному годуванні, а з іншого боку дитина одну грудь має ссати хоча б півгодини (щоб до заднього молока добратися). то як всетаки робити? бо наші нічні прикладання дуже короткі. я зазвичай півночі одна грудь, а потім перелягаю і півночі інша (ніч у нас з 2-3 до 11-12).
    до речі, навіть вдень я дивлюся як змінювати груди по стану грудей і по тривалості ссання. може бути що за одне годування 2 грудей даю (таке рідко, але трапляється, що доня дуже активно і довго смокче), а буває що кілька прикладань підряд одна і та ж грудь.

    ---------- Додано в 01:30 ---------- Попередній допис був написаний в 01:28 ----------

    і про насильне годування: якшо я тримаю доні голову під час годування, бо вона крутить нею (ногами-руками теж), але все-таки їсть - то це вже насильно вважається (ну і щоб прикласти перед цим, то треба доволі сильно притримати)?
     
  6. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    це може якраз викликати зворотню реакцію (якщо ви маєте на увазі, що притримуєте потилицю). є у нас такий рефлекс: відкидати голову, якщо її хтось притисне
     
  7. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    А я свою доню мушу заколисувати, бо вона вдень тепер почала мало спати і в активному стані груди не бере, викручується, кричить.
     
  8. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    а вночі вона як їсть?
     
  9. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    так, я теж заколисувала і нема на то ради.
    не акцентуйтесь на цьому і все швидко мине.
    я просто прийняла ту ситуацію, як нормальну, і не помітила того моменту, коли все змінилось.
    на той час в нас годування було лиш на мою вимогу, бо , здавалось, для дитини його зовсім не треба. було важко морально і дуже образливо, особливо, коли читаєш на ДП, що у всіх діти зависають на грудях і не відпускають. але на той момент я зрозуміла закономірність - чим більше я до дитини пристаю з грудьми і депресую через те, що вона їх не хоче, тим більше усугублялась та ситуація. і я просто розслабилась.
    тримайтесь, ще трохи і все стане на свої місця.
     
  10. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Вночі годуємся 3-4 рази, легенько повертаю її до себе і вона прикладається. Буває що годуємся 2 рази бо вона дуже міцно спить і не прикладеться ніяк.
     
  11. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    приєднуюсь до Corenи: як тільки я перестала паритись, все стало на свої місця. я собі дала установку: не хочеш цицю - не змушую; зголоднієш - дам :) вголос так і озвучувала: "доня, мама не змушує тебе їсти цицю, а лише перевіряє чи ти хочеш". діти дуууже добре відчувають мамину напругу.
    заспокоюватись від циці Оріяся навчилась десь у 6–7 місяців, та й то зараз при падінні/ударі спершу маю поцьомати "травму", погладити по голівці, а тоді вона сама цицю випрошує (так ніби "я ж заслужила" :))
     
  12. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Та я її не змушую, даю коли вона просить. Доня пхає пальці в ротик, починає вередувати, беру на руки, кидається мені на обличчя і на груди, таке враження що вона мене зараз зїсть)))) коли хоче їсти, даю груди, а вона відвертається і плаче. Вона може і по 3-4 год не їсти, але я не допускаю такі інтервали, бо зразу маю лактостази, груди переповнені, тому заколисую, щоб нормально погодувати. Я пробувала робити більші проміжки між годуваннями щоб вона зголодніла, але я потім не можу її ніяк заспокоїти і заколисати. Ще коли вона не дуже сильно голодна то заколисати вдається...

    ---------- Додано в 10:04 ---------- Попередній допис був написаний в 10:02 ----------

    Коли вона поїсть то і настрій має добрий, можем бавитись, гуляти сопкійно, а як голодна то вередує, все смокче на мені. Таке вже триває з трьох місяців, дитина здорова, ротик чистий...
     
  13. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    до речі, наскільки знаю, молочниця часом проявляється не нальотом на язичку, а неспокійною поведінкою дитини біля грудей.
    http://akev.ru/content/view/423/52/
    не претендую на істину, але хтозна
     
  14. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    То не воно, перечитала статтю, в нас немає жодного з переліченого, соски нормальні, не болять, антибіотиків ніколи не приймала, вагінальної молочниці ніколи не було і під час вагітності теж.
     
  15. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    А я ніяк до такого не можу звикнути. Старший жив на циці і я до такої поведінки звикла. А от менший.... Сьогодні були на озері. Коли приїхали то ще спав.Прокинувся, поїли трохи. Коли втомився груди не взяв. Чоловік заколисав на руках. Коли прокинувся, мене не було поруч і брат чоловіка вирішив його поколисати і покликав мене коли малий вже розкричався. Я не могла його заспокоїти напевно з пів години. Вже поки не викричеться по повній - грудь не бере, а я нервуюсь і відчуваю, що він хоче пити. Я ледь стримала сльози і дочекалась коли ж дитина нарешті зовсім заспокоїться і почне шукати цицю. Якби мій старший себе так вів то я не впевнена, що в мене було б успішне тривале гв, ще й на фоні нав"язливих порад родичів якими мене тоді добивали.
     
  16. Asal

    Asal New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    Дівчата, а як все ж таки правильно годувати одна грудь - одне годування, чи можна дві давати?
    а то мене всі своїми порадами замучили...
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    все залежить для чого це вам.
    якщо це на початку лактації коли молока багато (до 3 місяців орієнтовно) то одна грудь дається на протязі 2 годин, у декого і 3 годин. Якщо ж лактація стабілізувалася то дається одна грудь на одне годування. Якщо ж виникає лактостаз то проблемна грудь дається частіше. що виходить два годування з однієї одна із другої (це приблизно в залежності від ситуації), якщо ж проблема із кількістю молока то дається на одне годування і по три груді так зване "по колу" щоби збільшити кількість молока. А взагалі то є правило
    6. Приблизно що 1,5-2 год. чергувати груди. Не слід перекладати дитину до другої груді раніше, ніж що 1,5-2 години, або коли дитина висмоктала першу. Перекладання дитини від однієї груді до іншої може викликати гіперлактацію.
    Молоко ділиться на "переднє" й "заднє".
    "Переднє" виробляється між годівлями й набирається в протоках молочної залози і в синусах (перед соском). Воно дуже багате вуглеводами, основний з яких – лактоза. Це молоко дуже ріденьке й зовсім не жирне. Багато жінок вважають, що в них не якісне молоко, тому що воно "синє", "прозоре". Але це і є правильне "переднє" молоко. Це пиття для дитини.
    "Заднє" молоко виробляється поступово тільки в момент годівлі. Воно не "б'є фонтаном" як "переднє", а видавлюється по крапельці. Воно багате білками й жирами. У ньому втримуються ферменти, які допомагають переварювати лактозу, а саме - лактаза й ліпаза.
    Часта зміна грудей веде до того, що дитина одержує велику кількість "переднього" молока, і не встигає висмоктати "заднє". У результаті дисбалансу між передньою й задньою порціями молока, у маляти може спостерігатися розлад травлення.
     
  18. Asal

    Asal New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    поки ніби розладів нема, але він виїдає першу, і поки я не дам посмоктати хоч трошки другу грудь не заспокоїться
     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    і це в 16 днів? а як ви годуєте? як часто? даєте воду?
     
  20. Asal

    Asal New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    годую на вимогу, він може годину, півтори висіти на циці а потім спить по 3-4 години, какає і пісяє добре
    воду не даю
     
  21. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2)

    скільки таких разів на добу буває?