Питання, відповіді, пояснення...

Discussion in 'Філософські та релігійні посиденьки' started by kitka, Apr 16, 2009.

  1. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    В нас в селі священнику теж дають сумку, але то вже багаторічна традиція. Та і ту сумку кожен дає яку може (а хто не має як, то не дає). На мус ніхто не тягне, "споживчого набору" (що там має бути, наприклад, молоко чи сир) - нема. Та і зрештою я ще не чула нарікань від когось, що комусь та сумка в тягар. Можливо, тому що (як я вже писала) нема вимог щодо вмісту тої сумки.

    Щодо того, щоб вимагали якісь інакші гроші за карточку в День народження - не чула такого в нас теж. Хто собі скільки хоче, стільки дасть за ту карточку грошей - байдуже, чи то за здоров"я, чи за щасливу дорогу, чи за упокій.

    "Прейскуранту" за весілля/похорн/хрестини теж ніхто не встановлював, і священник не вимагає. Дають - візьме, але в кишеню не зазирає (думаю, розумієте, про що я). Коли треба за щось дати гроші, то просто одні питають других:а скільки ти давала? а ти? а за то? ІМХО, саме з такого сарафанного радейка більше виникає непорозумінь, тому що люди в селі теж мають різний достаток. Є такі, що розуміють: скільки б не дали священнику, він все одно освятить їм хату, дасть шлюб тощо. І що зробив би він це навіть в тому випадку, якби грошей не дали. Але є такі, які в борги залізуть, лиш би віднести за весілля до церкви стільки само, скілько занесла баба Паранька з двадцятої хати.

    Зрештою, отець Олег в нас дуже хороший.


    Також певний час в нас службу відправляв отець Сергій. Зараз він в Львові, якщо я не помиляюся. У нього було 6 рідних дітей і один хлопчик прийомний (або 5 рідних і 1 прийомний син, не пам"ятаю точно). Дітки ще зовсім дрібні, найстаршому десь 10-12 років. То люди дотепер йому збираються раз-два рази в рік сумку з продуктами, щоб допомогти прогодувати сім"ю - за власною ініціативою, ніхто цього не вимагав, просто як вияв вдячності і підтримки.
     
  2. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Чесно, не розумію тих прейскурантів в церкві. І тим більше не розумію чому люди мовчать. Поза очі між собою буркають на священника, але несуть скільки сказали і щоб не гірше за інших. Сумок теж не до кінця розумію. Священник отримує зарплату в церкві. Хіба ні? Ну і має таки одну ліву, а другу праву, а не обидві ліві. Може теж город садити і мати господарку.
    Добровільна допомога добре. Але мушу, бо так роблять всі, а я, що , гірша?..
    А оскільки всі мовчать і виконують, значить всіх все влаштовує.
     
  3. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    До речі, мене цікавить,а як оплачується праця священників? Дійсно не знаю.
     
  4. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    В нас священник має якусь зарплату, але ніби дуже мінімальну.

    Скажу таке: раніше в нас теж відправляв священник не з села (ще як я була маленька). Я не хочу називати прізвища, бо все-таки він зробив багато навіть для того ж самого музею релігії в райцентрі, але то було як:
    - священник не мав машини, возили його за свої гроші люди
    - був виставлений чіткий прейскурант на сповідь (!!!) і т.д.
    - були також прейскуранти за все що треба і що ні
    - щонеділі по церкві ходила таця
    Сумки теж були.

    Коли прийшов о.Олег, то таці щонеділі нема (лише є на Різдво, Великдень, храмовий празник). Гроші за сповідь були відмінені в першу чергу. Їздить священник власною машиною з власною заправкою пальним (машина не джип, не лендкрузер, проста стара іномарка).

    Мені здається, то трохи різниця в підході є :)

    Я не знаю, чи то коректним буде таке порівняння, але наш священник "прикольний дядько" :) Він вміє сказати проповідь так, що і старим цікаво, і молоді не нудно. І мабуть тому я якось не дуже критично ставлюся до сумок і т.д., бо просто не бачу здирництва. Коли вже то йде вимагання, ну то так, це є дуже погано і негідно. От як був випадок в якомусь селі, що священник не похоронив людину, бо йому не заплатили.
     
  5. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    в татовому селі був один отець, котрий встановив обов*язкові пожертви і сумки....народ бурчав, але давав...потім його перевели кудись в інше місце. на парафію прийшов монах, без сім*ї, дітей і вимог..теж був недобрий. бо як то так що ніц не хоче. тепер мають *радість*: чіткий графік принесення торбів з виголошенням щонеділі що цього тижня яйця були несвіжі. молоко кисле, а сир гіркий. і то після відправи. також отець має 4 дітей, котрих треба вивчити, женити і поселити. ну і прейскурант на поховання, хрестини, шлюб і т.д.
     
  6. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Може, але у Львові є такі церкви де з Вас ні копійки нізащо не візьмуть, чи це шлюб, чи хрестини, будь-що.

    Для мене це взагалі окрема тема. В церкві, в котру ми ходимо, я просто живу. Без тих щонедільних проповідей, я здається не можу дихати. Настільки це все щиро і надихає. Зараз намагаюся Вам передати це, але в у мене не вистачає слів. Колись в церкву не ходила, а от як пішли тут, то я просто не можу прожити свята без церкви. Я встаю перед роботою зранечка, їду, чи це сніг, чи дощ, бо мені потім день світліший.
    А от коли вихідні проводимо у батьків, може так і не личить казати, але мені дуже важко бути на службі в іншій церкві. Чи то настільки привикла до тих священників, що мені інші правлять, вибачте, якось примітивно, казання теж не дуже вміють сказати. А от в селі, священник взагалі слова "ковтає".
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Нема ніякої зарплати в нашій Церкві. Хіба, може, в якій єпархії інакше.
    Це якщо він вихідець зі села й у тому все життя жив. Коли посилають тих, хто все життя вважав, що "молоко з магазину", то це не так уже й просто. Навіть якщо маєш праву й ліву.
    Ну, і якщо він має кілька парохій, то дуже часто просто фізично може не встигати. Тому я можу зрозуміти, якщо в нього нема своєї господарки. Чого я не можу зрозуміти, це коли він ту господарку має й люди йому її пильнують.
    Я не дуже в тому питанні обізнана, бо мій чоловік ніколи на парохії в Україні не був, але з того, що знаю від тих, хто були, то є визначена платня залежно від парохії чи церкви. А парохії бувають багаті й бідні, у тому сенсі, що десь священик отримує непогану платню (там якось визначають відсоток ті, хто відповідає за фінанси), а десь - мізер. Це йде з того, що дають у неділю. Тому є дві таці - одна на церкву, друга - священикові. Ну, і "оплати" за похорон, шлюб, хрещення тощо цілковито належать священикові.
     
  8. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Знаю, що в нашій цнркві священники таки отримують платню. Яку і від чого вона залежить не знаю, та і не дуже цікавилась.
    Цілком погоджуюсь. Жодним чином не хочу рахувати чужі гроші. Але, погодься. Це ж ненормально, коли священники починають вимагати грошей, продуктів і т.д. Так хіба від церкви можна відлякати, а не залучити. І нажаль така практика, як свідчать останні дописи в нас поширена особливо по селах.
     
  9. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    о, згадала! ще а татовім селі той же отець відмовився ховати стареньку бабусю, бо в неї був борг 2000 грн. просто в церкві під час служби не збирали на тацю, а є список по котрому люди мають сплатити, не важливо, йдеш ти до церкви чи ні. так от...ту бабцю не ховали, поки її син не оплатив ту суму.
    а ще в одному селі священник відмовився ховати жінку бо вона останній раз пішла сповідатись в райцентр, а не в своєму селі. отак то...
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я мала на увазі офіційну суму, яку визначає "вища інстанція". Тобто незалежно від парохії. Такого в нас нема, хіба може, якісь зміни провели.
    Зазвичай, те, що є визначеною платнею, - це мізер. Диякон отримує 200 грн на місяць, а священик 600-800. Відповідно виживає за рахунок інтенцій (пожертви на відправи за здоров'я, померлих тощо) та "послуг".
    Погоджуюся. Я тому й кажу, що не розумію, коли священик має город і оголошує після Літургії, що "помідори пора підв'язувати", а люди потому біля церкви вирішують, хто й коли піде отцеві підв'язувати помідори. (Випадок із життя.)
    Серед тих, кого ми знаємо, не знаю жодного, хто би таке вимагав. І знаємо сільських священиків також. Але про зловживання відомо, і вони є й будуть, бо людина - лише людина. І як я вже писала раніше, люди часто самі розбещують священика в тому плані.
     
  11. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Може з місяць тому був по ТВ випадок, що священник не хотів ховати людину, бо він на церкву не давав (чи був щось винен, вже не пам'ятаю). Там брали інтерв*ю в людей, то вони казали, що він 700 грн бере за шлюб, ще там за щось скількись. Що тільки гроші йому подавай. Потім показали священника , то такий маленький колобок - "голова плавно переходящая в плечи" (нікого не хочу образити - пишу, те, що бачила власними очима). Я повірила, що таке можливо. Жахнулася.
     
  12. Ivanna

    Ivanna Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Так, теж чула про цей випадок. Цей чоловік, що помер він не дуже то й до церкви ходив, а вся його сім'я Свідки, вони цей випадок спеціально перекрутили, щоб показати, які греко-католики погані. До речі, цей священник дуже хороший і люди вимагають його повернути назад, чомусь ці факти не дуже висвітлюють.
     
  13. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Свідки чого? про той випадок в експресі писали. І зовсім не в контексті того, що греко-католики погані. А завжди і всюди будуть задоволені і незадоволені.

    По паршивій вівці про отару не судять. Інша справа, що "отарі" таки варто приймати певні міри до своїх "овець" що збились з шляху.
     
  14. Ivanna

    Ivanna Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

     
  15. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Це є причиною, щоб відмовити в похованні?
    Взагалі дівчата, поясніть мені, будь-ласка, якщо людина належала до іншої конфесії, чи не належала до жодної - священник може відмовитись її поховати? До прикладу - православні і греко-католики, чи взагалі не хрещені?
     
  16. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    один з небагатьох випадків, коли історія набула розголосу, і була дуже адекватна реакція і зі сторони священика, і зі сторони церковної влади
    http://risu.org.ua/ua/index/exclusive/journalistic_investigations/47656/
     
  17. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Якщо це стосуєься всіх християн, то священників мабуть в першу чергу.
    Але Ліля мабуть відповість більш фахово
     
  18. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    наскільки я знаю то нехрещених не ховають за церковним обрядом...
     
  19. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Та й я щось сумніваюся. Якщо вся сім*я Свідки, то для чого їм католицький священник? Вони могли самі поховати...
     
  20. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    померлий не мусів бути свідком. в сусідньому домі живе жінка то вона і молодший син свідки. а чоловік та старший син ні. так коли чоловік помер то вона закомандувала щоб в хаті парастасу не було. відправили в морг і там в капличці була відправа.