Відповідь: Ти чи ви? Згідно правил етикету, до людей, старших 12 років потрібно звертатися на "Ви" )) Мабуть, саме тому, Ваша бабуся так говорить
Відповідь: Ти чи ви? звертатися на Ви символiзуэ повагу до людини. на ти переходжу пiсля фрази "ну все можна на ти"
Відповідь: Ти чи ви? З цими переходами на "ти" в мене завжди проблема , навіть ,якщо вже домовились , що на "ти" і мене все одно язик не повертається і я ще довго звертаюсь до людини на "ви" ! Намагаюсь говорити до всіх на "ви " навіть якщо знаю , що людина молодша за мене ! Ну і є деякі люди , до яких ніколи не скажу на " ти " , навіть , якщо вони дозволяють ! Але це вже , напевно , в тему про " пунктики "
Відповідь: Ти чи ви? мені приємно, коли мені кажуть ти. А на "ви" мені хочеться озирнутись. так ніби рядом зі мною хтось ще стоїть, тобто сприймаю у множині)). Але, звичайно, залежить від ситуації. якщо з кимось сварюсь, то перехожу на "ви". І писати "ви" не люблю з великої букви. Хіба якщо пишу негатив , то тоді з великої, в контексті ВИ Можна легко визначити, чи подобається людині звертання від вас на "ти". Випадково сказати саме так, і ,відчувши реакцію, продовжити спілкування відносно того, як людина зреагувала. У мене є декілька колег, з якими я спілкуюсь дуже фамільярно, але, ми кажемо ви і по імені-батьківству))) навіть по телефону. такий пришпил у нас)) не більше. Це в робочих ситуаціях. Звичайно, що на каві я б до них так не зверталась. Хоча, і там можемо поприколюватись)
Відповідь: Ти чи ви? З рідними, дурзями, колегами звичайно ж на ти. Але до незнайомих людей тільки на Ви. Мене дуже трафляє, коли починають Тикати в магазинах, установах чи просто на вулиці, а особливо під час якихось конфліктних ситуацій типу ДТП чи щось на кшталт. Як каже мій друг - шановний, ми з вами на брудершафт не пили, щоб ви мені тикали. Для мене Ви то швидше не вияв поваги, а прояв дистанції.
Відповідь: Ти чи ви? Те саме, довго намагалась зрозуміти, чому так, і дійшла до висновку, що Тому абсолютно не сприймаю, коли діти звертаються до батьків на "Ви", як до чужих...
Відповідь: Ти чи ви? Я думаю, є покоління для якого ця форма звернення є єдиною природньою. Моя мама на батьків казала Ви. В селі нашому так і зараз старші покоління говорять. А от молодь вже ні. Для мене "Ви" це теж певна дистанція. Іноді вона є необхідною. Є така байка, що один гарний майстер по ремонту телевізорів дуже легко сходився із своїми клієнтами, переходив на "ти", починав ремонтувати вже за безцінь, ставав кумом, ремонтував уже безкоштовно і мусив знов шукати клієнтів. У мого сина є вчителька з англійської, мого віку. Наше спілкування досить близьке, ми намагаємося допомагати одна одній у різних життєвих ситуаціях, а минулого літа навіть кілька днів разом сім'ями відпочивали. Але ми залишаємося на "Ви". Бо я сплачую гроші за заняття, мені подобається вона як викладач, тож не хочу її в цьому амплуа втратити (бо - див. історію про майстра).
Відповідь: Ти чи ви? Особисто я люблю коли до мене звертаються на ти, і коли чую, що звертаються на "ви", то відчуваю себеякоюсь старою та чужою повідношеннюдо тєї людини . Звичайно є ситуації. коли просто без звертання на ви не обійтись, робочий етикет зобов'язує. А от нарахунок батьків, то тут ягеть не розумію звертання на ви, в моїй родині всі завжди звертаються на ти, коли були живі бабцята дідусь, то до них теж на ти, і то якосьтак по рідному, і дуже по - близькому,правда тільки татову маму називаю на ви, бо вона мені дуже "чужа". А коли чую вислови типу моєму малому 5-ть років, а я його вже навчив до мене звертатися на "Ви", то в мене складається враження, що людина аж зірку ловить,мов така моднадитина до нього на ви, бо він такий король....... На що я одному своєму знайомому відповіла, що він коли до церкви ходить, то до Бога в молитві на "Ти" звертається, а його дитина до нього на Ви має звертатися?!
Відповідь: Ти чи ви? Звичайно по ситуації. Принципового значення немає "ТИ" чи "ВИ", але має значення тон і настрій. Мама моя навчила звертатися до неї на "ТИ", а батько хотів на "ВИ", мовляв, що так більше поваги буде. Якщо дуже чесно,то маму я більше поважаю. Так, що це все таракани в голові на рахунок поваги, чи не поваги... -її заслужити треба.
Відповідь: Ти чи ви? Лише на "ти" до мене. Коли кажуть "Ви" відчуваєш себе старшої дуже. До батьків і бабці звертаюсь на "ти". Колись моя сестра двоюрідна зробила мені зауваження, чому це я до бабці на "ти", а бабця почула і каже їй "що ми рідні, то чого має викати як до чужого")
Відповідь: Ти чи ви? До незнайомих людей звертаюсь тільки на *ВИ*. Це перш за все повага до незнайомої людини. Дуже нелюблю, коли до мене чужі люди кажуть на *ТИ*.
Відповідь: Ти чи ви? моя мама каже так само на початку знайомства всім кажу Ви, якщо людина хоче на Ти, то я проти, якщо ні, то на Ви, мені не важливо, я можу і так і так
Відповідь: Ти чи ви? Якщо би до мене на вулиці підійшла би якась незнайома мені людина і почала би звертатись до мене на Ти, то я б їй звернулась.... Сама по собі я до незнайомої людини звертаюсь на Ви, якщо вона сама скаже, що можна на Ти , то тоді лише після цього,буду так і звертатись. Якщо ж на цьому форумі, то звичайно що звертатись лише на Ти до мене.
Відповідь: Ти чи ви? Теж не дуже люблю того "викання", а казати до батьків "Ви" взагалі для мене дикість, як можна до рідної мами казати "Ви" і до чужої тітки на вулиці? Прояв поваги до батьків повинен перед усім бути у вчинках і ставленні, а форма звертання як на мене у цьому випадку не має значення. На форумі не проти на "Ти", але до форумчанок з котрими списуюсь перший раз, то певна річ пишу "Ви". І з незнайомими людьми на "Ви"
Відповідь: Ти чи ви? До друзів і рідних - ти, до незнайомих-ви. Коли знайомлюся, намагаюся відразу казати, що до мене - на ти. На це є причина: колись почула таку річ, що до Бога (в молитві) ми звертаємося на ти, то чи є людина вища за Бога, або яку потрібно більше поважати, як Бога? Я замислилася над цим і себе, принаймні, не вважаю такою. Тому до мене-на ти. А щодо поваги між людьми, то й на ви можна послати, слово-ти, або ви не виявляє відношення до конкретної людини, його виявляє інтонація інші слова і, що найважливіше(!) вчинки.:shy:
Відповідь: Ти чи ви? Залежно від стосунків між людьми. До незнайомих на Ви до своїх на ти. Сама не дуже люблю коли звертаються на ви, відчуваю себе старшою. а між рідними тільки на ти, в нас такі відносини в родині, що ми з нашими вуйками на ти.
Відповідь: Ти чи ви? Дуже не люблю, коли до незнайомих людей ( навіть якщо вини набагато молодші) одразу починають звертання на "Ти". Особисто для мене, це означає в якому дусі буде проходити подальша розмова. Це свідчить, насамперед, про невихованість людини і мене це обурює(якщо чесно). Своєму синові я це пояснила вже давно(ще у садочку). На "Ти" - це до рідних близьких, друзів, і де-яких колег по роботі (звичайно,не до усіх))
Відповідь: Ти чи ви? Дома вчили до усіх старших за себе звертатись на "Ви", казали це повага, я довший час слухалась і до всіх рідних і надалі на "Ви" звертаюсь. Хоча, сама працюю вихователем і дозволяю дітям звертатись до мене на "Ти" по імені, щоб діти відчували мене, як друга, а не як "старшу тьотіньку"