Вибачте, що російською. Українською не знайшла. По предложению мусульманского шейха праздник Благовещение в Ливане стал государственным Праздник Благовещения Пресвятой Богородицы признан в Ливане национальным праздником благодаря предложению исламского шейха, сообщает Седмица.ru со ссылкой на CathNews. Мохаммед Ноккари, который преподает на юридическом факультете и в Институте исламско-христианских исследований при Университете святого Иосифа в Бейруте, заявил, что Мария является "лучшей из всех представительниц женского рода, когда-либо живших здесь (на земле) и в вечности". "Она превыше всех женщин!" - подчеркнул мусульманский деятель. По его словам, не существует никаких доктринальных возражений со стороны ислама относительно того, чтобы почитать Деву Марию общественным праздником. Между тем в прошлом году, когда Ноккари и ряд его единомышленников собирались предложить ливанскому правительству объявить Благовещение национальным праздником, великий муфтий Дар эль-Фатвы - высший суннитский авторитет Ливана - запретил шейху присутствовать на ежегодной встрече мусульман и христиан в колледже Богоматери близ Бейрута. Эта встреча проводится 25 марта, когда христиане Ливана отмечают Благовещение по Григорианскому календарю (Русская церковь празднует Благовещение 7 апреля по новому стилю. - Прим. ред.). Тогда шейх Ноккари опубликовал в газете текст выступления, с которым намеревался выступить на мероприятии. Здесь-то он и обратился к властям с просьбой объявить день Благовещения национальным праздником. Несколько месяцев спустя шейх подал в отставку с поста генерального директора Дар-эль-Фатвы, на котором находился на протяжении 13 лет. Несмотря на все эти жизненные перипетии шейх подтверждает, что намерен еще более, чем раньше, работать над активизацией исламо-христианского диалога". "Я почувствовал, как сердце подсказывает мне, что Мария способна объединить нас", - сказал Ноккари. Хотя ислам по-иному, чем христианство, представляет личность Христа, не признавая Его божественной природы, Евангелие и Коран едины в том, что говорится о рождении Иисуса от Марии-Девы. Почитание Девы Марии исламским шейхом из Ливана не является чем-то необычным. Всякий, кто совершает паломничество в христианский храм Богородицы Ливанской в Хариссе, легко заметит среди паломников и последователей ислама. "Бог дал нам Еву, как мать всего человечества, - поясняет шейх Ноккари. - Но Он также дал нам еще одну Мать, любящую и объединяющую нас Мать, которой является наша Мать Мария".
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман То звісно цікава новина. Проте можу 100% сказати що мусульманам заборонено святкувати такі свята, і не тільки це, а взагалі будь які свята крім двох узаконених. Бо прийшло від Пророка Мухаммада, мир йому та благословіння, що у мусульман є лише два свята, це і'д аль адха, та і'д аль фітр (пізніше можу привести цитату, не люблю говорити про релігію без доказів). І'д аль адха - це свято жертвоприношення (може чули курбан байрам), а і'д аль фітр - свято розговіння, перший день після Рамадану. Ще кожна п'ятница вважаеться невеликим святом. Але такого що неможна працювати - нема, головне чоловікам обов'язково бути присутніми на п'ятничній молитві. друга річ, що деякі мусульмани все ж святкують якісь інші свята, якийсь там новий рік по місячному календарю, новруз про який взагалі не хочется говорити, і тп. Але в цих речах, як і в інших, не варто судити іслам по мусульманах, а навпаки. ну а Марія (арабською звучить як Мар'ям) звичайно дуже поважна жінка, праведна, одна з найкращих, і займатиме високе місце в Раю. Доречі, це єдине жіноче ім'я, яке напряму згадується в Корані). Одна із сур названа Мар'ям. Інші жінки звичайно теж згадуються, але без імені(імена приводяться в хадисах - словах Пророка).
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман Ну так, наскільки я розумію, йдеться не так про свято, як про державний вихідний. Чи в мусульманських державах, окрім Курбан-байраму та Ураза-байраму їх нема?
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман Здається, що в статті йдеться саме про свято, не про вихідний.. То різні речі все ж, наприклад в багатьох арабських країнах вихідні п'ятниця та субота, може ще якісь дні в році, встановлені на державному рівні, точно не можу сказати, в різних країнах може відрізнятись. Але одна справа просто не піти на роботу в якийсь день, і зовсім інша - якось відмічати його, святкувати і тп.
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман А не йти на роботу в немусульманське свято - ширк? Чи чи таким кваліфікується власне безпосередня участь в ритуалах іншої релігії?
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман Вірно сказано - саме участь. Проте важливо зауважити, що і не всяка участь буде ширком. Коли я працювала, теж не ходила на роботу, коли були вихідні з приводу нового року, і тп. Та і сенсу не було туди йти. Це вже більше як відносини роботодавець - працівник, вам дають вихідний і ви відпочиваєте. Ще на всі свята влаштовували концерти, міроприємства, їх я просто не відвідувала. Щодо участі у святах і ритуалах, які містять саме ширк, тут залежить від конкретної ситуаціі. Якщо мусульманин знає що дані дії є ширком, і все одно йде на це по своїй волі, тоді дійсно впаджає в цей грїх. Інша справа, якщо він просто не знає того, перед тим як звинувачувати в чомусь, необхідно пояснити це йому з доказами. Ну і ще варіант - ширк на словах чи діях під примусом, але без зміни переконань. Наприклад, серед перших прийнявших іслам були люди, яких дуже за це мучили язичники, щоб ті відреклися від віри, і той хто піддався на це через те, що не міг більше терпіти, але лише на словах і не змінив своїх переконань, не зробив ширк.
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман Ну тоді я не бачу великої проблеми для мусульман. Ну бо що таке, власне. державне свято? В Україні 1 травня - державне свято. але ж не всі на демонстрації ходять і святкують його "за призначенням" Просто вірні мусульмани не братимуть участь у святкуваннях, та й усе. Цікаво А взагалі в ісламі обман вважається гріхом?
Відповідь: Свято Благовіщення стане державним для мусульман ну так, в цьому сенсі дійсно проблеми немає) є хадис про те, що обман дозводений в трьох випадках - на війні, між чоловіком та дружиною щоб між ними були гарні стосунки(за виключенням того,що притісняє права когось з подружжя), а також для примирення людей. В інших випадках обман заборонений. А ширк чи відмова від релігії під примусом то окреме питання, є аят в Корані про це, що той хто був вимушений, але зберіг тверду віру, не несе покарання.