Юридична консультація

Discussion in 'Бізнес-леді' started by Taras N, Jul 7, 2011.

  1. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Якщо це будівництво, справді загрожує руйнуванням Вашої оселі , то Ви маєте право не надавати дозвіл, а якщо почне таке будівницво без Вашого дозволу,то тоді маєте право подати в суд. Але лише після певних дій, а не при намірі щось будувати.
    Але ви пишете

    Це зовсім інше аніж будувати високий особняк. Читайте уважно папери, які Вам приносять підписувати.

    ---------- Додано в 22:26 ---------- Попередній допис був написаний в 22:24 ----------

    Якщо він має намір лише відремонтувати ту хатинку, то ви не маєте права перешкоджати йому у цьому. У тому випадку вже він може звернутись в суд із позовною заявою до Вас.
     
  2. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    А є якісь нормативи? Наприклад, що відстань, яка в нас є, є достатньою і будувати можна? Що будинок має бути відповідної висоти?

    В паперах написано реконструкція. Але з "джерел" стало відомо, що вони будуть робити все на новому фундаменті. Плюс стан будинку такий, що йому реконструкція не поможе. Це деревяний будинок, в якому від 82 року ніхто не живе. все валиться...
    Я розумію так. Ми можемо підписати їх папери, де написано саме про реконструкцію. Просто не маємо права не підписати - це логічно. Але якщо ситуація обернеться так, що вони залиють фундамент?. Що нам тоді робити? Тоді в суд? Оце вже буде справді не по-сусідськи, хоча ситуація і без того не дуже...
     
  3. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Є - ДБН(держ будівельні норми) щодо пожежної відстані, норми інсоляції - сусідній будинок немає заступати норми інсоляції вікон сусіднього будинку та ін. але там важко розібртись без спеціаліста, треба бачити проект, і це все враховується при погодженні проекту. Але з практики 80% будують самобудом і потім узаконюють, без норм і погоджень, нажаль
    Якщо сусіди порушують Ваші права, як власника - перешкоджають проходу до будівлі, або по земельній ділянці, яка є у Вашій власності або порушують норми,наведені вище - тоді до суду. А землю вони мають приватизовану?
     
  4. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Відповідно до Державних будівельних норм "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень ДБН 360-92" (затверджених наказом Держкоммістобудування від 17 квітня 1992 р.№44) для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступної конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м. При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок.

    Має не загромаджувати Ваші вікна.



    Перед тим як підписати, попередьте ,що копію підписаного дозволу залишите собі( це Ваше право).
    І тоді коли почнуться якісь неправомірні дії, Ви будете мати з чим звернутись в суд. У Вас буде доказ того, що ви давали дозвіл на

    а не на будівництво.

    Бажаю Вам все ж дійти згоди і логічної розв"язки із сусідами без суду :).
     
  5. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Наскільки відомо, ні. А наша приватизована.
    Про це нам і йдеться. Вони принесли папір, щоб ми написали заяву на реконструкцію, потім куплять дозволи на будівництво і буде по всьому.

    Треба буде знайти і підчитати.
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Без документів на землю важко отримати дозвіл на будівництво чи реконструкцію, а для приватизації землі треба згоду суміжних землекористувачів, тобто Вас. Якщо почнуть будувати без дозволу - пишіть скаргу в інспецію держархбудконтролю.
     
  7. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Така відстань є - в нас заїзд в гараж з того боку.
    Однозначно загородить. Ділянка в них дуже маленька і я сумніваюся, що буде тільки 1 поверх (немає сенсу просто будуватися їм в такому випадку - нічого не поміститься).
    Дякую!

    Але якщо так: спочатку вони попросять згоду на приватизацію. Ми не маємо причини не дозволяти: подумаєш - хочуть приватизувати, ми теж приватизували. Дозволимо. А тоді почнуть будувати/реконструювати...
     
  8. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    От коли будете підписувати акт узгодження меж і переговоріть з ними, можливо вийде домовитись про такий відступ від межі будинку, який би задоволив обидві сторони. В техдокументації на землю є такий документ як план сервітутів і обмежень, куди і можна гарно записати ваші домовленості або укласти окрему нот. завірену згоду.
    А і ще - якщо Ваш гараж межує з сусідньою зем. ділянкою, то має бути не менше 1м від стіни гаражу (про що вже писала pravovuk) для його обслуговування, за умови що маєте док. які підтверджують право власності на гараж.
     
  9. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    маю питання щодо декретної відпустки.
    колишня співробітниця мала б виходити зараз на роботу після декрету(вона хоче звільнитися), але коли вона йшла в декрет в 2009р, організація називалась по одному, в 2010 організація поміняла назву і її повідомили тільки зараз коли вона прийшла, що можуть розрахувати 2010 тим роком. як їй бути?(і можливо мені, якраз в процесі взнавання чи я теж в прольоті)як не втратити 2 роки стажу?
     
  10. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Розрахувати 2010 роком її не мають права.
    Мають зробити запис в трудовій, про те , що підприємство змінило назву юр.особи і все. А звільнити мають право лише після виходу з декрету, якщо є заява або відповідні підстави.
     
  11. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    питались, взнавали в відділі кадрів нашої організації, то пояснили, що 31.12.2010 організація в якій вона була в декреті, закрилась. нова організація ніякого відношення до старої не має, людей всіх позвільняли, декретників мали повідомити, але організація дуже швидко закривалась, що про то ніхто не думав...навіть її трудову кажуть, що хіба відновлять, бо не можуть знайти. просять прийти написати заяву або за власним(тим числом) або за згодою двох сторін...чи в даній ситуації взагалі щось можна робити чи вже тре йти й писати заяву???дякую
     
  12. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Закритись організація не може. Організацію можуть реорганізувати, перетоврити в іншу або ліквідувати. Вам треба взнати чи нова організація стала правонаступником старої - якщо так - то до нової переходять усі права та обовязки, включаючи поновлення на робочому місці особи, яка вийшла з декрету. Звільнити жінку можна лише при повній ліквідації підприємства
    ч.3 ст 184 КЗпП - Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років(до шести років — частина шоста статті 179)одноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації під-приємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
    При повній ліквідації працівника мали обовязково повідомити - провести повний розрахунок і видати трудову книжку. Якщо підприємство цього не зробило - порушення законодавства, скаргу в інспекцію з охорони праці.
     
  13. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    У мене питання стосовно відпустки. Я планую йти у відпустку з 2 липня тривалістю 30 календарних днів. Робочий день з 29 червня переноситься на 7 липня. Чи повинна я 7 липня виходити на роботу, оскільки 29 червня я би мала бути ще на роботі, але на 7 липня в мене припадає відпустка?
     
  14. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Ні, оскільки 7 липня Ви перебуваєте у відпустці, незалежно від того, чи це робочий чи вихідний день. Відпустка оформляється наказом а для переривання відпустки необхідно наказ для виходу на роботу(відкликання з відпустки), який робляь лише за певних умов, визначених у законодавстві
    Ст 12 ЗУ "Про відпустки"
     
  15. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Мій свекор на роботі впав з драбини внаслідок чого його абсолютно паралізувало, навіть не говорить. З роботи його забрала швидка і в лікарні написали виробнича травма. Але на роботі комісія написала НЕВИРОБНИЧА. Свекруха подавала скаргу приїжджала на підприємство комісія і також написали НЕВИРОБНИЧА. Хоча він впав під час виконання своїх обов"язків. (напарник який мав тримати драбину відійшов.) Просто комісії підплатили. Що робити далі чи є смисл подавати до суду чи вони і суду підплатять, бо то велике підприємство належить Порошенку.
     
  16. Lira

    Lira Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Хтось може прокоментувати таке? http://www.pravda.com.ua/news/2012/05/21/6964980/
    бо до мене приїжджає коліжанка з Канади на 3 тижні. І що нам треба робити з цим новим законом? Бо я чим більше читаю, тим менше розумію :sad:
     
  17. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Сусідка жаліється на гавкіт нашого собаки під її вікнами. Обіцяє скаржитись в жек, якщо не заберем буду, або отруїть (так і сказала). Чи якось регламентується законодавчо розташування собачих будок від межі? І чи має вона право скаржитись?
     
  18. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Варта подати в суд. У Вас є доказ
    Лише щоб Вас підтримали лікарі і свідки. Тоді Ви виграєте процес.
     
  19. Bonita

    Bonita Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Шановні юристи, допоможіть розібратися в одному запитанні. Чи є в нашому законодавстві десь чітко прописано про пільгові умови вступу во коледжу дітей-сиріт, що для цього потрібно мати, які умови і т.д. Ще одне коледж вузькоспеціалізований, чи обов'язково здавати профільний екзамен? Ну і основне дитина сирота, але виховується в прийомній сім'ї і відповідно має статус прийомної дитини, це якось впливає на пільгове поступлення! Можна в пп, наперед вдячна.
     
  20. winner

    winner Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Підкажіть будь ласка чи зараз обов"язкова прописка дітей?