Пропоную поділитися рецептами паски. Паска з цукатами Інгредієнти: 800 г пшеничної муки 70 г свіжих дріжджів 200 мл молока 200 г масла (можна пополам: 100 г масла і 100г маргарину) 6 яєць 200 г цукру (даю 300, бо люблю більше солодку, але тоді треба і масла трохи більше) 100 г апельсинових цукатів 100 г родзинок 1 пакетик ванільного цукру сіль по бажанню: молотий кардамон Приготування: 1. У невеликій к-ті теплого молока розвести дріжджі. Долити решту молока, всипати половину просіяної муки і замісити тісто. Накрити ковдрую і поставити в тепле місце на 1 год 30 хв. (У мене в духовці є режим "Дріжджове тісто", ставлю на 30 хв.) 2. Родзинки вимити і викласти на паперовий рушник (вафельний). Цукати нарізати маленькими кубиками. Відділити жовтки від білків і розтерти з цукром. Білки взбити в густу піну. 3. До підійшовшого тіста всипати решту муки і замісити. Додати розмякле масло і сіль, кардамон. Обережно ввести білки і добре замісити. Накрити рушником (вафельним) і знову в тепле місце на 1 год зо хв. 4. Потім тісто знову замісити, додати родзинки, цукати, ванільний цукор. Ще раз ретельно перемішати і в тепле місце на 1 год. 5. Форму змастити маслом, посипати мукою, заповнити тістом на 1/3 обєму форми і поставити в тепле місце на 20 хв. 6. Нагріти духовку до 200 градусів. Випікати 40 хв. За 15 хв до готовності накрити вологим пергаментом. Готову паску вийняти з форми і охолодити. При бажанні можна прикрасити цукровою глазурю. Смачного! Переписи пасок: Марусі-мами (паска) Баба львівська - Дарія Цвек Дани Ksani
Відповідь: Готуємо паску Є людські традиції, а є церковні. У церковних нема таких великих регіональних відмінностей. Є чіткий припис, що Велика П'ятниця - то велике свято й робити хатню роботу в цей день не можна. А що роблять і де, то вже на їх совісті. Куштувати паски у Велику П'ятницю також нема, бо є строгий піст, а паска - то зовсім не пісний хліб.
Відповідь: Готуємо паску Ну десь так. Воно повинно відлипати не тому, що в ньому муки багато, а тому, що в нього вбито достатньо повітря. Якщо ви не дуже розрізняєте липкість тіста, то тісто повинно скрипіти коли його замішують. Воно видає такий скрипучий звук. Цей звук від бульбашок які утворились в тісті під час замісу. Якщо ви вбили в нього достатньо повітря тоді воно буде легко відриватись від рук. Я знаю, що якщо тісто легко відлипає від силіконової лопатки воно готово, плюс, лопаткою можна його перемішати.
Відповідь: Готуємо паску Маю, певно, безглузде запитання: чи має хтось рецепт пасочок, які не треба пекти. Знаю, що якісь такі торти (чи пляцки) роблять, а пасочки? може якась творожна чи що? Можна, звичайно, піти купити якогось кекса і сказати, що то паска, але хочеться щось самій зробити.
Відповідь: Готуємо паску А як то його вбивати? О, а в мене таке було тісто, що силіконова лопатка в нього би аж ніяк не залізла, вже мовчу про "перемішати лопаткою". Тому то мої пасочки і не росли. .
Відповідь: Готуємо паску Це в Москві на Паску такі сирні паски готують, не пам"ятаю як вони називаються, куліч чи що...Погугліть.
Відповідь: Готуємо паску Куштувати паски у Велику П'ятницю також нема, бо є строгий піст, а паска - то зовсім не пісний хліб.-ми сьогодні скуштували Паску маленьку.малий,свекруха і я. Я не знала. що то гріх. (((( Що нас чекає???
Відповідь: Готуємо паску тут якраз сирна паска якраз паскою і називається. А куліч- це те, що у нас прийнято називати паскою ( печене тісто)
Відповідь: Готуємо паску Як не знали, то ніц страшного. Помолитися в тому намірі. Для дітей до 10 років і для старших людей після 65 посту нема. Хіба за бажанням.
Відповідь: Готуємо паску і моя росте, гарно!, розклала в форми...підходить, скоро закладаю , цікаво яка вийде, бо якщо порівнювати з позаворашньою то тісто зовсім різне по структурі, зробила рідке але форми більш менш трималось, якось так)
Відповідь: Готуємо паску а онті форми що на знимці - щось з того всього тре мастити (форму чи папір)? Чи все має бути сухе - застелив форму пергаментом і зразу ж накидаєм тісто?
Відповідь: Готуємо паску Мо пасочки. Печу сама другий рік і отримую масу задоволення і від процесу і від результату.
Відповідь: Готуємо паску Ну і я трошки похвалюся. Ставила два тіста. Одне з родзинками, інше з лимоном. Перше вийшло трошки туге, тому потріскало. І форми були завеликі, пасочкий вийшли низькуваті, бо хотіла зробити три. Друге тісто вже було таке як треба. Пекла їх в паперових формах меншого діаметру, і вони вже вийшли високі і не потріскали. Ще зробила сирні пасочки. Одну в тортівниці маленькій, а три в силіконових формочках. Вже попробували - смачнющі! А пасочки куштуватимемо завтра. Але ось не знаю чому, ніяк мені глазур білкове не застигає. Збилося суперово, було густе, не капало. Помастила вже напевно години 4 назад. А воно все рівно і досі береться... пєчалька...
Відповідь: Готуємо паску А я от вперше робила ту глазурь. Ну і перший блін комом . Не загусла, потекла і довго не застигала. Але то нічого, на наступний раз буду помилки виправляти. От тепер ранку дочекатись не можу, щоб пасочку розрізати і спробувати. А то навіть не знаю яка в середині.
Відповідь: Готуємо паску Свекруха казала, що в неї теж не застигала, то вона сушила.... ...феном. Допомогло І я спекла свої перші паски, вийшли гарні, м"якеньки, не потріскали, але трохи підгоріли (ой вже ті духовки на зйомних квартирах), тому не показую...:o Тісто місила разом з чоловіком по черзі 2 год. Свекруха мною пишаеться, сказала що гарні
Відповідь: Готуємо паску Спекла і я пасочки. Вдруге печу за рецептом Дани, бо дуже вже нам подобається та пасочка. Діти сказали, що смачніша ніж у бабусі (а це таааааакий компліман!), от тільки родзинок забагато ) вони у мене того не люблять).
Відповідь: Готуємо паску А ось мої пасочки. Печу кожен рік по старовинному сімейному рецепту, за яким пекли паски ще мої бабця та прабабця... На фотографії не всі пасочки, чотири ще вистигали на кухні.
Відповідь: Готуємо паску Щоб глазур не стікала, треба дуже добре збити білки (на круту піну) і давати багато цукрової пудри, а потім покласти паски на холод. Тоді вона швидко засихає. І ще- паски треба покривати тою глазуррю, коли вони ще трохи гарячі. В мене минулого року та глазур така густа вийшла, що можна було нею узори малювати, я аж сама такого результату не сподівалась. Вона була просто "стоЯча" . Така білого матового кольору. Цього року чомусь вийшла вже не така.Трошки прозора. Думаю, що білки погано збила, не було крутої піни. Тому була трішки рідша і чу-чуть потекла, але не багато. . Я вже давала рецепт глазурі
Відповідь: Готуємо паску В нас, навпаки, діти просять, щоб глазур стікала. Ще й сперечаються, кому дістанеться шматок з найбільшою кількістю глазурі по бокам. А щоб не стікала, є простіше правило. Треба після того, як білки з цукром гарно збити на піну - дати глазурі постояти хвилин 5-10. І тоді вже намазувати - нічого не потече.