Пропоную поділитися рецептами паски. Паска з цукатами Інгредієнти: 800 г пшеничної муки 70 г свіжих дріжджів 200 мл молока 200 г масла (можна пополам: 100 г масла і 100г маргарину) 6 яєць 200 г цукру (даю 300, бо люблю більше солодку, але тоді треба і масла трохи більше) 100 г апельсинових цукатів 100 г родзинок 1 пакетик ванільного цукру сіль по бажанню: молотий кардамон Приготування: 1. У невеликій к-ті теплого молока розвести дріжджі. Долити решту молока, всипати половину просіяної муки і замісити тісто. Накрити ковдрую і поставити в тепле місце на 1 год 30 хв. (У мене в духовці є режим "Дріжджове тісто", ставлю на 30 хв.) 2. Родзинки вимити і викласти на паперовий рушник (вафельний). Цукати нарізати маленькими кубиками. Відділити жовтки від білків і розтерти з цукром. Білки взбити в густу піну. 3. До підійшовшого тіста всипати решту муки і замісити. Додати розмякле масло і сіль, кардамон. Обережно ввести білки і добре замісити. Накрити рушником (вафельним) і знову в тепле місце на 1 год зо хв. 4. Потім тісто знову замісити, додати родзинки, цукати, ванільний цукор. Ще раз ретельно перемішати і в тепле місце на 1 год. 5. Форму змастити маслом, посипати мукою, заповнити тістом на 1/3 обєму форми і поставити в тепле місце на 20 хв. 6. Нагріти духовку до 200 градусів. Випікати 40 хв. За 15 хв до готовності накрити вологим пергаментом. Готову паску вийняти з форми і охолодити. При бажанні можна прикрасити цукровою глазурю. Смачного! Переписи пасок: Марусі-мами (паска) Баба львівська - Дарія Цвек Дани Ksani
Відповідь: Готуємо паску Я починаю паску пекти зранку - по обіді готова (так як святимо в суботу десь о 16-17год., то до того часу має бути вже спечена). Краще раніше починай, ніж потім не будеш встигати. Від обіду суботи до ранку неділі ше зовсім не зачерствіє Взагалі я люблю паралельно пекти паски по 2 рецептах (один перевірений, другий новий, який дуже хочеться перевірити),часу займає практично так само, бо одночасно все росте і тільки треба так підгадати, щоб в духовку йшли по черзі.
Відповідь: Готуємо паску мої бабці завжди пекли в четвер, і паски стояли потім ще зо 2 тижні, поки їх з"їдять. тому, думаю, що той один день вам погоди не зробить і паска не зачерствіє
Відповідь: Готуємо паску Буду всеодно пекти в четвер, бо їдем до свекрів, а там духовки нема. Може дійсно, краще зранку замісити, а в обід спекти. Але двох рецептів не подужаю
Відповідь: Готуємо паску Я читала, що для того, щоб паска довго залишалась свіжою, треба в тісто дати ложку смальцю або дві варені картоплини. Ще такого не робила, але планую цього року випробувати.
Відповідь: Готуємо паску ті хто мішають в ХП. підкажіть. паска ж має певну послідовність, якщо руками місити. то як в ХП? 1. опару я вже зрозуміла-робимо. 2. жовтки? перетерти і влити в опару? 3. я даю ще 2-3 збиті білки ? куди їх? коли їх? 4. далі заміс ручний передбачає поступове вливання масла. як в ХП? все дати на початку з рідкими інгрідієнтами? чи вливати порційно?? 6. коли дати ложку алкоголю? зразу? 7. підміс родзинок вручну? після 1 розтійки? чи в ХП по сигналу диспенсера дати ще на замісі?. буду вдячна за детальний опис.
Відповідь: Готуємо паску То якщо одна паска. А якщо багато? Треба мати величЕзну каструлю, або кожну пасочку класти в окрему каструлю. Буде хіт-парад каструль .
Відповідь: Готуємо паску ну десь так і є, стоїть в коморі така каструля величенька, в ній менші паски, а якщо великі, то вже одна паска на каструлю .
Відповідь: Готуємо паску Дівчата, а хтось пік паску із заварного тіста? хочу цього року спробувати і може хто має перевірений рецептик.
Відповідь: Готуємо паску я вже два роки робила в тій послідовності, як і при ручному замішуванні. Тобто так: опара- окремо. В хлібопічку - потрібну кількість просіяної муки. Потім- опару. Жовтки ( я даю лише жовтки)- розтираються окремо і вливаються вже потім. Розтоплене масло вливаю потрішки в процесі замішування вже попередніх інрадієнтів ( тобто коли вони вже добре замісилися у кульку). Всі додаткові інрадієнти ( родзинки і т.п.) даю вже після сигналу ( заміс проводжу на режимі здобної булки, тому десь посередині циклу йде сигнал після якого можна додавати цукати. горішки і т.п.). А ще минулоріч я ставила на виміс двічі ( один раз за другим- просто щоб краще вимішалося. І то нічого, що вже були додані цедра, родзинки і т.п.). Потім тісто виймаю у миску, прикриваю і залишаю для зростання. Н у і далі вже як звично по формам розкладаю і в духовку.
Відповідь: Готуємо паску Дівчата, а який ви сир святите? Солодкий, солоний? Моя мама робить солодкий з родзинками, щось подібне, як той, що йде на сирник. А свекруха святить простий домашній творог.
Відповідь: Готуємо паску Солоний, як простий творог, плястерком на тарілку, щоб можна було як торт різати.
Відповідь: Готуємо паску колись ше бабуся моя робила простенький солодкий сир з яйцем, свекруха - простий сир без солі і без цукру, віддушує від сироватки і так святять, я ж - печу сирні пасочки!
Відповідь: Готуємо паску Сирна паска: 1 л. сиру - перетерти (віддушити від рідини) 4-5 яєць 4-5 ст. л манки цукор, ізюм (курага, цукати - кому що смакує), кориця, горіхи, цедра лимона або апельсина - все за смаком. Вимішати. Форми для випікання добре помазати маргариною і посипати манкою(щоб не приставало). Пекти при t 220-250 градусів, близько години! Гарячі форми обкласти мокрим рушником і зачекати поки вистигне, потім виймати пасочки. Або пекти в розйомних формах!
Відповідь: Готуємо паску Власне маленька шапочка на пасці мені не підходить. Вона має бути як купол, тому ніколи більше силіконові форми не буду використовувати. Так, тісто виросло до краю і на тому був йому габлик. Проте в металевих формочках виросли дуже гарно. Пасок вийшло багато, але видно таки замало, бо малий сам зразу цілу велику паску з’їв. До неділі ледь дожило 5 пасок, а було шість великих і вісім малих. А свячені яйця і пасочку дітиска так швидко схрумали, що я навіть не сподівалась. Голодомори!!! ПС. Готувала я з половини залишку білків (цього разу у мене їх було 15, бо до паски дала 15 жовтків і 3 яйця) маково-цитриновий пляцок. Пізніше виставлю перепис. Пляцок просто всі гроші.
Відповідь: Готуємо паску абсолютно. лише вливаєте його потрішки, маленькою цівочкою, щоб тісто встигало добре поглинати. А потім воно ще ж вимішується- так що все має бути добре ( п.с. до речі, згадала, що минулого року я пекла паски по двом рецептам. В одному з них давалися і 2 білки білки та сметана. То їх розтирала, додавала до розтертих з цукром сметани та жовтків і потім всю цю масу виливала у хлібопічку)