Хатні клопоти

Наші менші друзі

Posted by myla on 21 Серпень 2007 відповідей - 3.204
  1. Пундик

    Пундик Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Я коли мала кицю то в неї теж "хотєлка" в 6 місяців почалася.
    Дуже багато читала і радилася з ветеренаром, і знаю з усього цього наступне: якщо хочете стерелізувати кішку то най краще це зробити між 1 і 2 "хотєлкою", так загроза захворюваннь різноманітних пов'язаних з "жіночо-котячою" хворобами зменшуються на 90%, якщо простерелізувати після 2 тічки, то на 60%, а після 3 тічки кіця найуразливіша до захворювань.
    Чому не хочете стерелізувати зараз? Боїтеся що рано? Якщо почалася хотілка то киця вже дозріла, та й в молодшому віці їм це легше переносити (наркоз, післяопераційний стан).
    Розкажу ще одну ситуацію.
    Минулої осені в моєї коліжанки захворіла киця, вона її не стерелізувала , киці було 8 місяців (також чекала поки трохи підросте...). але в неї було вже 2 хотілки. Прийшовши до дому одного дня вона побачила жахливу картину, в кицьки з під хвоста витікала рідина жовто-зеленого кольору(гній). Завезла до ветеренара і киці зробили операцію (таку саму як при стерелізації), але біля того всього ще й забирали купа гною, в киці було сильне запалення матки. Після тої операції ще довго колола кицю всілякими антибіотиками та імуностимуляторами, нащастя зараз усе добре.
    Коліжанка давала таблетки під час 2-х тічок, але киція всерівно була неспокійна. Я не кажу що з усіма кішками таке може статися, у всіх різні організми, але веду до того, що коли їй хочеться то утримувати її від цього шкідливо (а таблетки лише притупляють це поверхнево), в той час як гормони роблять свою справу, тому якщо хочете стерелізувати кицю, не потрібно щоб її організм переносив зайві стреси (тічка 1-2-3, народжуваність кошенят, стерелізація.)
     
  2. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    це називається піометра, і у більшості кицьок вона протікає приховано, тому в цьому випадку ще дуже пощастило, що помітили, іноді буває просто одна-дві краплинки гною (легко не помітити), а пізніше уже буває, на жаль, пізно...

    стостовно котенят і "хотілки" - коли котенята маленькі, близько місяця, надзвичайно часто буває так, що кицька знову хоче кота (стерилізувати не можна, бо пропаде молоко), зводити теж якось не варто (ще не відновився організм), пігулок не можна (гормони) і т.д. і т.п.

    про "зведення для здоров'я" тут вже не один раз писали.

    загалом обдумування питання "стерилізувати чи ні" має звучати так:
    - кицька породиста, планується зводити через клуб, черга на котенят, виставки і т.д.
    - кицька не породиста, але для всіх-всіх майбутніх 10-20-50 котенят є перевірені і 100% відповідальні господарі (або ви готові, у разі зміни життєвої ситуації у потенційних господарів забрати котеня/уже доросле/ до себе)

    У цих випадках стерилізувати не потрібно. У інших - варто
     
  3. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    як уже писали дівчата, це міф. На жаль, дуже популярний.
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    хоч і падає сніг, град і зимно, але - з мого пса уже зняли сьогодні кліща:sad:
    так що будьте обережні з тваринками, ті кліщі, виявляється, уже не сплять
    а ми якраз збирались капати краплі від кліщів, не встигли:sad:(((
     
  5. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Питання перше. Для чого вигулювати домашню кицю?
    Друге. Невже ті хотілки у кішок аж так страшно відбуваються, і так діють на нерви господарям, що варто давати таблетки-трутку?

    ---------- Додано в 18:19 ---------- Попередній допис був написаний в 18:13 ----------

    От тут цілком згідна.:girl_yes2:
    В першу чергу має бути готовність господарів до тварини і чітке розуміння, кого саме вони заводять і які вимоги в них до тварини.
    Я, наприклад, чітко знаю, що я є противник стерилізації і таблеток, але....виключно для своєї киці, решта мене не хвилюють. І саме тому я не заводила безпородну кицю чи кота, бо невідомо, що за характер у них буде і чи ми зживемось, і взагалі не хочу когось заводити з жалощів.
     
  6. springusha

    springusha New Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Саме так.Але діє.
     
  7. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    оо, повірте, то дуже залежить від характеру киці. Мою терпіти було неможливо, направду. В мене нерви міцні, но її концерти навіть я не могла витерпіти.. В моєї подруги киця навпаки, лиш стає дуже ніжна в такий період, треться більше і муркає. Вона мене також ніколи не розуміла..
     
  8. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Відповідаю: вигулюємо,бо самі живемо в 1-кімнатній квартирі без балкону. Серце кровю обливається, коли киця бігає від вікна до вікна і старається на нього вилізти, бо за вікном щось рухається... А як погуляти, вона заспокоюється і не така дика.
    Чому ви вірішили, що я збираюся когось травити??? Про це не йшлося. Я писала:
    Просто шукаю інформацію як краще поступити, щоб не заподіяти зайвої шкоди. Та "хотілка" не стільки на нерви діє, як просто тварину шкода, що вона так мучиться.
     
  9. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Як той кліщ проявляється? Що з собачкою робиться? Розкажіть мені-темній!
     
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    якщо шкода тварину, то простерилізуйте. Травити таблетками-не вихід. То для власного заспокоєння, але зовсім не для того, аби краще зробити киці...
     
  11. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    кліщ - в шерсті знаходиться, присмоктується до шкіри і п"є кров (знайдете щось таке - тре знімати (в неті є інфа як) і до лікаря на огляд)
    страшний інфекціями, які переносить. Наразі спостерігаю за собаком (як їсть, міряю температуру, дивлюсь чи не змінена поведінка і т.д.). Є 5 днів для прояву можливих наслідків.
     
  12. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    ну а як Ви зрозуміли, що то кліщ? Що песик чухався чи якось не так себе поводив?
     
  13. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    та ніяк не поводився і не чухався, просто оглядала його і помітила того кліща (не помилитесь, ні на що не схоже, таке як жук, фасолинкою, і присмоктане до шкіри)
    в мого пса така шерсть, що тре добре дивитись (бажано оглядати кожного разу після прогулянки). Просто я не сподівалась, що кліщі уже є, якраз збиралась покапати йому каплі від кліщів, не встигла...
     
  14. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Дуже дякую за консультацію! А ще скажіть що за каплі? Вони для профілактики? Куди капати? (Вибачте, що багато запитань, я перший раз маю собачку і дуже її люблю, хочу від всього вберегти))
     
  15. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Наші менші друзі

    Я від кліщів і інших паразитів використовую Frontline
    [​IMG]
    Обробляю собачку після кожного купання, а також, якщо попадаємо під дощ. Він правда недешевий, але його хватає надовго, одну баночку 100мл. більше року використовуємо.
     
  16. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Дякую, Людочка! Вже записала. В вет. магазинах продається?
     
  17. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Оль, коли вони на шерсть залазять їх видно бо кліщі розміром з сірникову голівку - такі жучки. Але на твоїй фіг розгледіш бо вона в тебе не світла.
    А коли злазять вже обожрані ( з Сари так 2 рази злазив) то зрєліще жуть, уяви собі оце роміром з середню черешню, сіро-фіолетового кольору і ще з лапками....

    Фронтлайн кльова штука але зараз дуууже багато підробок, і то навіть в нормальних офіційних магазинах.

    Ми ним пшикались певний час, а потім перестали, коли на нас не те що кліщі а блохи налізли так що ледь вивели. Може підробка якраз попалась а може так сі стало.

    Останні 3 роки проводимо комплексну "терапію"
    капаємо крапельки Адвантікс:
    [​IMG]
    і потім вдягаємо ошийник Кілтікс
    [​IMG]
    трішки не дешево, бо ціна крапель +/-50 грн, ошийника +/-100 грн. Але наразі ефективно.
    Собака наша не алергічна, тому ніяких побічних проявів не спостерігали, хоча вони часом зустрічаються.

    Ошийники фірми Тріксі непогані але заслабеньки, те що за пару грн - взагалі фігня, це так, для заспокоєння що щось ніби робиться проти паразитів.
    Краплі Барс - кому як, нам не пішли бо толку ніякого не давали.

    ---------- Додано в 22:23 ---------- Попередній допис був написаний в 22:21 ----------

    кстаті найдешевше що ми зустрічали у Львові це в ветеринарній аптеці на Ш.Руставелі ( це і про фронтлайн і про краплі і про ошийники), бо на південному скажімо чи в мережі магазинів "Какаду" ціни вищі.
     
  18. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Наші менші друзі

    Продається і в аптеках і в магазинах.

    Також чула, що є багато підробок, але, якось в нас все гуд було.
     
  19. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    краплі і для профілактики і щоб вивести паразитів які вже є на тварині ( кліщів ти так навряд виведеш, бо вони нажравшись самі злазять, але блох вивести запросто)
    Капаєш на холку, починаючи чуть нижче ніж за вушками і далі вниз під ошийником і т.д. ( Береш голову собаки і повертаєш її до спини і дивишся докуда вона реально зубами на спині дістати може, от не доходячи до цього місця маєш покапати, так щоб собака не могла злизати чи зубами дістати до накапаного)
     
  20. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Маю питання. Чи хтось дає киці гель Malt-Soft, для виведення шерсті? Нам порадили в клубі давати раз на місяць, а в кормі Роял Канін теж міститься фермент для виведення, але я щось ні разу не бачила, щоб кицька вибекувала ті комки:girl_nea: Як це правильно має бути?