Відповідь: Все про хрещення В знайомої в кожної дитини по 3 (!) пари хресних. Я вперше з таким зіткнулась... Підкажіть, для чого стільки?
Відповідь: Все про хрещення Цікаво би було в неї самої спитати. У сьогоднішні часи то трохи дивно, але раз священик не був проти, значить можна й так. Раніше так робили, бо смертність була висока. Якщо батьки помирали, то мали дитину взяти хресні, а додаткову пару хресних брали на випадок, якби хто з першої пари помер.
Відповідь: Все про хрещення Мій знойомий з Кутів (Івано-Франківщина), то у його малої теж 3 пари хресних. Казав так в них заведено. А чого? :confused:
Відповідь: Все про хрещення Я хрестила дитинку своєї рідної сестри, скажіть чи може тепер сестра бути хрещеною мамою моєї дитинки? Хто знає скажіть, бо хочеться вже розуміти чи можна чи ні.....
Відповідь: Все про хрещення Може, жодних перешкод до того нема. До речі, правильно казати "тримала до хресту", а не хрестила, бо хрестить таки священик.
Відповідь: Все про хрещення Давно хочу спитатися про відносини кума з кумою.Одні кажуть- то гріх,інші-все нормально.В священника все забуваю спитати...Може розкажете,хто знає,але не забобони,а власне церковну думку?
Відповідь: Все про хрещення Яких саме кума й куми? Які саме відносини? Якщо йдеться про хресних батьків, то вони можуть між собою одружитися, то не є жодною проблемою. Ну, а відносини між хресними та батьками дитини неможливі, навіть за умови, що хтось із батьків овдовіє.
Відповідь: Все про хрещення На цю тему знайшла статтю, ось що нам говорить Православна церква Есть следующие условия, при которых можно получить отказ в освящении брака: * у Вас было много браков ранее (как правило, это четвертый и пятый браки); * если один из брачующихся (или оба) объявляет себя убежденным атеистом, пришедшим в храм, лишь по настоянию супруга или родителей; * венчаться некрещеным; * если хотя бы один из новобрачных состоит в браке с другим лицом; * между кровными родственниками вплоть до четвертой степени родства, то есть с троюродным братом или сестрой; * по древней благочестивой традиции браки между крестными родителями и крестниками; * венчаться тем, кто ранее дал монашеские обеты или принял рукоположение в священный сан русской православной церкви.
Відповідь: Все про хрещення УГКЦ має майже такі самі правила. Тут одна різниця, що в нас кажуть не просто про "давню благочестиву традицію", а про те, що під час хрещення настає духовна спорідненість між батьками дитини та хресними батьками, а також між похресником та хресними батьками. Хресні батьки між собою можуть одружуватися, оскільки між ними духовної спорідненості нема.
Відповідь: Все про хрещення а чи може вірянин певної конфесії відмовитись тримати до хресту дитину в церкві іншої конфесії? що про це кажуть різні церкви? (цікавить УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП) чи їх усіх влаштовує такий принцип - якщо вірянин зобов'язується виховувати хресну дитину в дусі своєї церкви, то заперечень немає?
Відповідь: Все про хрещення може. власне з тої причини що ти написала. як же він буде виховувати дитину, якщо вона буде належати до іншої Церкви. логічно тоді було в Церкві цього вірянина і проводити хрещення.
Відповідь: Все про хрещення У нас можуть просто попросити взяти когось іншого. У мене так було. Мені сказали, що хресні не можуть належати до іншої конфесії.
Відповідь: Все про хрещення Дівчатка в мене чоловік обрізанний і має хресних, в нас скоро буде дитинка, я хочу зробити так само, мама каже шоб я дві віри на дитину не вішала, так не можна-правда це?
Відповідь: Все про хрещення Ну, звучить трохи незрозуміло. Як на мене, то або одне, або інше. А чоловіка в один час обрізали й хрестили? Чим його батьки це пояснили? А ходите з чоловіком до церкви чи до синагоги? То також має значення. Якщо виключно до церкви, то відповідь щодо того, що робити, напрошується сама собою.
Відповідь: Все про хрещення Чоловіка спочатку хрестили, потім обрізали. Чоловік нікуда не ходить,лише в польський костел, це я в церву хожу!
Відповідь: Все про хрещення А для чого обрізали? По ідеї, якщо чоловік ходить до костелу, то таки кудись ходить. І якщо він до костелу, а ви до церкви, то не розумію, для чого обрізати дитину?
Відповідь: Все про хрещення Тут навіть не справа у вірі, я вважаю що це набагато краще так для чоловіка!
Відповідь: Все про хрещення Касю, Лілю, мене цікавить питання не з позиції логіки та кровних батьків дитини, а з позиції потенційних хресних. В народі кажуть - "від хреста не відмовляються", але церква не має жодних заборон щодо відмови, - себто можна відмовлятись. Мене ж цікавить чи є якісь прямі рекомендації, що стосуються різних конфесій? Наприклад, знаю нещодавній випадок - мою знайому греко-католичку попросили тримати до хресту дитинку в православній церкві КП, вона хотіла стати духовною матір'ю і її духівник не мав нічого проти, просто сказав в процесі таїнства промовляти свій "символ віри" та в подальшому усіляко намагатись виховувати дитину в дусі своєї церкви. і друге питання, - в символі віри усіх конфесій є рядки - "Визнаю/сповідую єдине хрещення..." у посланні апостола Павла є такі рядки - "Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх…" чому тоді в УПЦ МП проводять обряди повторного хрещення водою? (не просто миропомазання, а повний обряд хрещення...)