Про винаймання квартири

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем TaHdeR, 9 Лютий 2010.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Я уважно прочитала. Не знаю, як таке відбувається в Україні, але тут це не виглядає так, як обговорюване "поміняти замки й не дати власникові ключа", бо вам не дадуть почуватися так, ніби це ваше, з простої причини: це не ваше.
    І ніхто нічого не обговорює. Є угода й правила, які або підписуєш і за ними йдеш, або до побачення. При тому той, хто винаймає, відповідальний за ремонт (а він геть недешевий у них і десь інше ремонтувати не можна), або ж це паде на його страхівку. Те саме з помешканням. Ніхто не питає, що ти хочеш чи не хочеш робити. Дають 3 сторінки А4 дрібним шрифтом перечитати й усе: або, або.
    Помешкання купуєш, то багато районів мають свої стилі, відповідно, попри те, що це ваше приватне помешкання чи хата, вам не дозволять поміняти вхідні двері, бо вони зіпсують загальний вигляд околиці. І ваша проблема, що вам двері не подобаються у власній хаті.
    Так що квартирантам в Україні непогано ведеться, якщо вони ставлять свої умови власникові, а не навпаки. ;)
    Наперед? Щось вона так нагліє.
    Щиро вам скажу, що я би почала шукати нове помешкання в такій ситуації. Я розумію, що з дитинкою вам це складно й вибору небагато, але спробуйте. У вас попереду досить часу є. Просто з цією жінкою все ставатиме хіба гірше, наскільки можна зробити висновки з того, що ви пишете. Тим більше, що вона не погоджується на угоду та розписки.
    З Божою поміччю все може вийти. У нас колись були безвихідні ситуації, але молилися й знаходили несподівані вирішення, до того ж зовсім неочікувано.
     
  2. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Напевне, причина в тому, що у відносинах оренди клієнтом є орендар, а не навпаки. А насправді квартирантам в Україні ведеться жахливо, бо вони не захищені нічим, договір, який складений, юридичної сили на практиці не має, власники з якихось причин самі квартири не здають, ріелтори все перехоплюють (і це Вам не за кордоном, тут практично щоразу власник теж присутній при огляді помешкання, тобто економії часу як такої немає). Розуміння того, що оренда - це така-собі купівля на визначений термін з визначеними умовами, при якій орендодавець не може розпоряджатися своїм майном, теж немає. Я, якщо чесно, зараз теж без договору. Бо більш як за 7 років зрозуміла, що не дуже то він мені і допоможе, хіба полякати. На щастя, я до власниці та власниця до мене ставимося більш, ніж толерантно. В неї півтори роки тому сталося велике горе - чоловік загинув в автокатастрофі, від тоді я ніколи не турбую її жодними дрібними питаннями, стараюся все купити за власний рахунок (навіть те, що не повинна), а вона толерантно ставиться до оплати за помешкання (3 роки тьху-тьху), за 2-кімнатну квартиру в самісінькому центрі плачу не такі вже й великі гроші. А про каску - то майже всі її носять, навіть, якщо не визнають. У нашій державі псевдонауковець може обдурити двох президентів, уряд і увесь народ, то господар квартири тим більше може пустити з торбами по світу своїх квартиратів. Навпаки - вже важче, бо є страховий платіж (на випадок виселення без попередження чи матеріальної шкоди) - а це реальні гроші в руках власника помешкання, не те, що якийсь-там папірець.
    А стосовно методу "не подобається - не бери", то це і інфантильно, і протизаконно (у нас, принаймні). Інфантильно - бо дорослі люди відрізняються тим, що можуть домовитися, знайти розумні аргументи і вихід. А протизаконно, бо жоден договір не може ставити жодну зі сторін у завідомо невигідне положення (скільки вже кредитних договорів у банку розірвано з ініціативи клієнтів, бо вони при підписанні не могли нічого змінити, а договір кабальний)
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Як на мене, то не лише дата оплати. А й те, коли оплата може підвищитися й на який відсоток. Й інші зміни чи їх відсутність повинні бути обумовлені. Що наприклад оплата буде виключно щомісячна.
    Тут тільки при в'їзді вноситься оплату за два місяці, але не за перші два, а за перший і останній місяць проживання, коли б він не був.
    Шкода, що ваш чоловік так думає. Тим більше, що у вас дитина є. Ви ж тоді геть незахищені. І не треба вимагати, просто сказати, що ви би хотіли підписати угоду й спитати, чи власник має її, а якщо не має, чи міг би скласти, щоби ви ознайомилися. Це не є ніяке вимагання, це нормальна побудова ділових відносин. Вам із чоловіком просто необхідно це зрозуміти, адже ви не в родичів винаймаєте помешкання. Та й навіть із родичами варто угоду підписувати. Як кажуть поляки, любімося як брати, а рахуймося як жиди.
    До речі, чиста правда. І ще я колись десь читала, що ніби не можуть виселити насильно із маленькою дитинкою. Тільки то вже треба, щоби наші "підковані" в законах дівчата про це сказали, чи так дійсно є, чи я щось плутаю.
    Ого. Тут попереджають за 2 місяці. Якщо попередити за 1, то все одно доведеться платити за нього. До того ж останній місяць оплачений наперед.
    Ну, тут такого розуміння теж немає. Це я хіба в цій темі зустрічаю таке розуміння. :xaxa:
    Або ви не зрозуміли мого порівняння, або просто розумієте цілковито по-своєму.
    Каска потрібна на будові. А поза нею - обережність.
    У Львові балкон може на голову впасти. І ніц та каска не поможе. Хіба для самообману та замилення собі очей носити.
    Якщо я залишаю собі копію ключа, то це не ходіння в касці, а власне обережність чи завбачливість. Крайній сценарій і не дай Боже, аби таке сталося, але наприклад потраплять люди в аварію чи щось... Ну різне в житті буває.
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2012
  4. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Винаймання квартири у Бельгії: 1) всюди ходиш з ріелтором; власник може бути присутнім, а може й не бути. 2) підходить - береш, не підходить - не береш. 3) можеш домовитись одразу про великі придбання: напр., треба пралька - поставлять. Якщо забагато хочеш - зміни в оплаті. 4) квартира здається неумебльована; 5) підписуєш договір (не менше як на рік, або й більше); якщо захочеш виїхати з квартири раніше терміну - оплата буде вищою, ніж, якщо живеш не менше року. 6) оплачуєш за 3 місяці наперід. Ключі у власника є.
    це так, до прикладу.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Тут знову не розумію, про що мова.
    Кожна фірма, кожен орендар має свої правила. Є стандартна угода, яку підписуєш. Змінити там нічого не можна.
    Коли даєте дитину в садок, то те саме. Є правила й із ними треба жити. Я шукала дитині садок, то перечитала купу різних угод. Жодна мені не підійшла , то ж я шукала далі. Знайшла один домашній садочок із угодою, яка мені більш-менш підходила. Правда, не підписала і її, бо знайшли няню. А виходить, що я маю вимагати, аби угоду міняли під мене? :shok:
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Не можна виселити з квартири, в якій дитина прописана, точніше продати житло, де прописаний неповнолітній, без згоди опікунської ради і надання дитині рівнозначного житла, з тим, в якому вона жила. Щодо оренди таке не діє, власник може виселити будь коли, бо він власник.
    В нас договір оренди житла (на відміну від землі до прикладу) не є типовим - сторони можуть домовитись про будь-які умови, в межах закону. Хоча і в типовому договорі, якщо когось щось не влаштовує - можна укласти протокол розбіжностей і підписати його. або внести зміни до діючого, варіанти є, головне бажання.
     
  7. Yoda

    Yoda New Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    В Україні, у Львові. Власниця казала, що вона то спеціально взнавала. Я не уточняла, так як даний термін мене влаштовував.
    А як взнати, що житло не в заставі? Коли купляєш, то ясно, нотаріус перевіряє. А коли винаймати, то теж до нотаріуса йти?
     
  8. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    В ЦПК такого немає,
    1. Договір найму житла укладається у письмовій формі.
    2. Договір оренди житла з викупом підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
    3. Договір оренди житла з викупом підлягає обов'язковій державній реєстрації у порядку, визначеному законом.(ст.811 ЦКУ)

    До нотаріуса, але краще щоб цю інформацію від нотаріуса Вам надав власник, бо Вам можуть не надати.
     
  9. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Тоді людині і від своєї квартири комусь ключі слід дати...
    Як Ви собі тоді уявляєте безпеку орендаря? Власник договір реєструвати не хоче, бо не хоче платити податків. Договір, м"яко кажучи, просто психологічний аспект. Якщо зареєструє, то податки буде сплачувати орендар зі своєї кишені (орендна плата підвищується). Орендар дає зелене світло на доступ до помешкання орендодавцю, вдень і вночі, за його присутності і відсутності (не викликати ж міліцію, якщо застав вдома орендодавця, чи якщо він частується твоїм обідом). Що далі?
     
  10. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Думаю нас даний випадок так гарно навчив, дай Бог щоб на цьому все закінчилось, що на наступний раз ми будемо вкрай обережні.
    Щойно подзвонила до своєї доброї коліжанки- вона маклер зі стажем, так от вона була просто в шоці, коли дізналася, що ми живемо на чесному слові. Ну, і до того всього так мене залякала, що мені вже хочеться збирати манатки і втікати.))
    Так то воно так, але ми маємо час для пошуку житла ніби аж до березня, але то не настільки багато часу. Є великий ризик, що ми нічого підходящого не знайдем. Тим більше якщо я припустимо дзвоню нині до хазяйки і кажу, що мов якщо вона ставить питання таким чином, то ми будемо підшукувати собі інше житло. Що натомість? Натомість вона починає шукати собі клієнтів, для прикладу вона їх знаходить і 1-го березня (а в нас на разі проплачено саме до такої дати) говоить нам "па-па". Добре якщо до тої дати ми справимося і в нас буде гідна заміна, а як ні?
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    У нас батьки мали дублікат.

    Я це розумію й про це писала. А поміняні замки й відсутність ключа - це вже безпека? Якщо аж так боятися, то навіть це не допоможе.
    Спакувати манелі, шукати помешкання (з головою) й до побачення. А що ще лишається, якщо жалітися нема куди?
    Один мій знайомий писав на своїй продукції, що "всі права фізично застережені". :xaxa:

    Щось ви з нею дуже добрі. Не треба їй повідомляти. Півтора місяці - це досить часу. Вам нема куди поспішати. Повідомляти вартує під кінець лютого, ну чи в середині лютого. ;) Не поспішайте.
    От із чим треба поспішити, це з пошуком іншого помешкання. І чим швидше, тим краще.
    Ну от. Залучаєте коліжанку до пошуку помешкання. А якщо не до пошуку, то принаймні до підписання угоди.
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    я фігєю....
    для чого вам казати що ви шукаєте нове житло?
    У вас десь прописані тьерміни за які треба попереджати про наміри виселитись?
    Ви просто шукаєте житло, і бажано так що вона про це не дізналась, тобто ні їй про це не кажете, ні сусідам....
    Знайшли супер, поступово перевозите речі, і коли вона до вас 1 березня прийде за грошима, вручаєте їй ключі і кажете "Дякую і до побачення!", ну або якщо ви хочете до нею по доброму, чого я наприклад не робила би, то попереджаєте за пару тижнів. Це з вашого боку вже буде акт доброї волі.
    Бо оскільки знов ж таки ніяких ви гарантій не маєте стосовно терміну проживання у цій квартирі, то теоретично, господарка як знайде когось хто буде готовий платити більше може вам повернути припустимо ваші гроші заплачені наперід і вказати на двері, і зселити нових квартирантів і дерти з них більші гроші. Ну можливо ж? цілком!
    Тому тихенько але настирливо шукаєте собі нове житло. Повезе ну добре, як до березня не знайдете ну то шукаєте далі, а живете поки в цій квартирі.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Як на мене, якщо хтось поводиться по-свинськи, то це не причина, щоби теж таким ставати.
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2012
  14. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Та ні, тут, напевне, скоріш за все jalla гратиме за правилами, встановленими власницею квартири, називаються "кожен робить так, як йому зручно".
     
  15. Talya

    Talya Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    а вона Вас за півтора місяці попереджала про те, що потрібно платити наперід за кілька місяців? ні! то для чого її про це попереджати? договору немає, немає умов - за тиждень-два поставите перед фактом і все.
     
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    вони вміють)))) насправді, їх договори також нічого не означають))
    заплатите за 4 місяці)))) в будь-якому разі ваша власниця не програє, основне щоб ви справилися!
     
  17. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Вас дуже легко вивести з рівноваги. не треба так всього боятись. дивіться тверезо на речі. ще нічого не сталось ,тут Вам просто описали можливі найгірші варіанти ,а Ви в своїй уяві вже намалювали, ніби так вже і сталось. тому беріть себе в руки і вивчайте ринок. ще маєте більше місяця, точно таки щось знайдете, ще й подружка-маклер Вам допоможе.
     
  18. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Про винаймання квартири

    Та тут я трохи перебільшила.)) Ми ще нікуди не втікли і манатки всі на місці.;)
    Говорила з чоловіком, вирішили що домовимося зустрітися всі троє- я, чоловік і хазяйка. Будемо разом старатися договоритися про оформлення паперів, пояснимо ще раз що за 4 місяці навперед платити не будемо. Побачимо що з того вийде. Вона бачить що я з нею, як то кажуть, говорити не вмію, відчуває слабинку і давить на неї. Я чесне слово, баранію біля неї настільки, що аж заікатися починаю. Говорю ніби нормально, спокійно, все пояснюю, але тон голосу ну, скажу так не надто впевнений.
    Якось сама себе не впізнаю.:girl_blush2:
     
  19. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    ну, трохи може не в тему, але думаю якби ви точно знали що у вас напоготові є запасний варіант з квартирою, ви би говорили впевнненіше.
    А так, ви наразі знаєте що іншого варіанту у вас немає, і думаю, підсвідомо боїтесь того що вона почне сваритись і погрожувати виставити таких недовірливих квартирантів як ви, і через те почуваєте у співрозмові з нею недостатньо впевнено.

    п.с. кстаті по вашему магазину, повно квартир у вашому районі, і за ті самі ж гроші, можливо половина з них це оголошеня-пустишки, ну але все рівно, думаю квартир достатньо.
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2012
  20. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Про винаймання квартири

    дууууууууууууууже помиляєтеся.
    90 % квартир у вашому магазині - просто придумані маклерами. цих квартир не існує.
    на сьогодні це ВЕЛИЧЕЗНА прблема. ціни захмарні. пропозицій реальних нуль.
    повірте, за 2-3-4 тижні пошуку, навіть якщо залишите контакт 10 маклерам - надійде 2-3 пропозиції і не факт , що хоч одна підійде.

    труба, що робиться з орендою.