як, на Вашу думку, дитині доречно звертатись до дорослих? наскільки я розумію, є 4 варіанти: - просто ім"я: Оксана (напр.) - пан/пані + ім"я: пані Оксана - тьотя/дядя + ім"я: тьотя Оксана - ім"я + по-батькові: Оксана Андріївна. особисто мені подобається звертання просто на ім"я (це стосується добрих знайомих, з якими часто спілкуємось, ну і відносно молодих). якщо ж людина старша, я звертаюсь "пані ...". ім"я + по-батькові використовую при звертанні до вчителів/викладачів або лікарів. варіант тьотя/дядя мені не подобається, хіба якщо мова йде про татову/мамину сестру/брата. а як Ви вчите своїх дітей звертатись до дорослих? а може є якісь стандарти (норми етикету) в цьому питанні?
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Мені подобається звертання по імені + на Ви. Воно ніби і невимушено, і водночас з повагою. Але тут не цілком від мене боюсь залежатиме... Бо є люди, які до того нормально віднесуться, а є такі, які скажуть чого, мовляв, ваша дитина до мене лиш по імені, тре ще по батькові. Хоча, зрештою, побачимо як воно буде
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? згідна з Вами. теж зауважувала, що дехто так скоса може глянути і демонстративно називати мене (звертаючись до своєї дитини) ТЬОТЯ Наталя. (мені оте ТЬОТЯ страшно не подобається).
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Ніколи над таким не замилювалася, але як на мене, до людей треба звертатись так як вони того хочуть і якщо хтось з ваших знайомих не хоче щоб його називали просто по імені то і не треба, хоче буде тьотя то хай буде тьотя, а пані - так пані, а діти будут називати саме так як ви будете їм представляти ту чи іншу особу, ну наприклад "А хто це до нас прийшов??? Тьотя Наталя( чи Наталя, чи пані Наталя)" , а на рахунок імені та по батькові, малим дітям це досить складно виговорити.
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? З дитинства батьки привчили мене називати їхніх братів/сестер - тьотя/дядя по імені і на "ви". Хоча мої двоюрідні сестри і брати називають моїх батьків на "ти" і по імені. До старших людей завжди звертаюся ім'я+ по-батькові. Тільки коли людина сама просить, то називаю лише по імені. Вважаю, що дітей треба привчати до правил звертання. "Ти" чи "ви" -це, звичайно, не головний аспект виявлення поваги чи неповаги, але думаю, що в будь-якому випадку непогано дотримуватися субординації, але й враховувати побажання того, з ким спілкуєшся
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? На мою думку важливо, щоб дитина розуміла що до дорослих потрібно ставитись з повагою, а "ти " чи "ви", то вже якось не суттєво. Моя сусідка от до мами завжди говорила на ви, а потім я почула "Мама ви, мама ви дура".
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Мені також цей варіант найбільше подобається, але Знаю з власного прикладу, коли до татової сестри з малечку говорила на Ви (так вона хотіла), а до маминої на Ти, хоча обидві сестри з одного року. Тепер після весілля, татова сестра каже, що можу говорити до неї на Ти, а я вже звикла так, тому говорю ім"я + Ви, хоча до її чоловіка (старшого від неї на 12 років) завжди говорила на Ти (його бажання). Тому, я думаю, що до родичів дитину потрібно вчити звертатись згідно з їхнім побажанням (родичів), а от до чужих варто було б на ім"я + по-батькові, але ж дитина так не вимовить...тому і залишається варіант тьотя і дядько, якби воно не звучало
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? як на мене, звертання на імя-по батькові то пережиток радянських часів, які свого часу запозичили цю форму в російського дворянства. памятаєте як у Толстого Анна Кареніна зверталась до свого чоловіка - Олексій Олександрович. зараз дворян в львівських маршрутках і багатоповерхівках, мабуть мало схиляюсь до варіанту пан\пані+ імя.
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? підкажіть, а як правильно звертатись до хресних? є якесь правило? сама в дитинстві не знала як до хресних батьків звертатись - варіант тьотя/дядя чомусь не подобався, іншого не могла придумати, от ніяк і не зверталась... а тепер треба дитині якось це пояснити...
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? наша доня так і звертається - Хресний і Хресна, щось навіть ніколи не задумувались над тим.
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Мені надзвичайно подобається коли так звертаються до хресних батьків. Свого малого так і вчу, а от мій похресник кличе мене "тьотя", мені якось це дуже не дуже до вподоби, але його мама так навчила казати, от він і тьотяє, а я так мрію аби мене кликали "хресна"... ---------- Додано в 19:44 ---------- Попередній допис був написаний в 19:42 ---------- Думаю найправильніше хресна і хресний. Принаймі їм буде приємно і дитина не буде плутати хресних батьків з чужими дядями і тьотями.))
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? мабуть, все залежить від близькості хресних і дитини. моя до хресного звертається на імя, певно тому що шаленіє від нього, а хресну бачила півтора раза, тому і звертатись особливо нема до кого.
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Моїх дітей я також вчу звертатися "хресний" і "хресна", а на "Ти" чи на "Ви" - це вже залежить від ситуації в сім"ї і ким ці хресні для них є
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Мій похресник до мене звертається -хресна, файно так))) і мої дітки так само кажуть до своїх хресних. Марко до моїх коліжанок зертається по різному. До одної- цьоця Сяня і на ти, до іншої без цьоці і по імені. А до менш близьких і взагалі далеких знайомих- пані Олена, наприклад або взагалі від третьої особи.
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Коли я телефоную до похресника, то йому весь час говорять, що хресна телефонує, а коли приїжджаю в гості, то може і мамою називати так скорочуємо, я ж йому хресна мама
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? Діти моїх близьких подруг звертаються до мене по імені на "ти", до речі я до маминих подруг так само. Це в жодному разі не зменьшує поваги моєї чи до мене. А ось коли малознайомі мами кажуть про мене до своїх дітей "тьотя" - мене перетрушує, а деякі з них дивуються "треба казати ЦЬОЦЯ?" бррррр... що тьотя, що цьоця. Хочеться молодою почуватися, сучасною, а приміряєш на себе це тьотя-мотя, моторошно стає А загалом завжди хочу пожартувати типу "Мій брат - ловелас і тут нашкодив?" ( зрідка жартую, з тими, хто розуміє жарти)
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? У нас якось заведено було на хресних "мамуськати" і "татуськати". Мій хресний - людина досить специфічна, та й ніколи особливо близькими ми не були, то якось так на "ви" і обходжуся, з хресною мамою - ще цікавіше: планувалося, що мене буде хрестити татова двоюрідна сестра, вона ж мене і носила реєструвати до ЗАГСу, але щось там в останній момент не вийшло, довелося взяли іншу жінку з дальшої родини, то хресною я завжди сприймала першу з них, досі звертаюся "мамусю", а з другою якось не дуже склалося. У Насті дуже молоді хресні батьки - кумі було 18, а кумові - взагалі 16 років, коли її хрестили, спочатку вона їм "тикала", тепер перейшла на "ви", позаочі каже "Оксана" і "татусько" (якщо чесно, то "татуцька", так вона колись собі перекрутила). Шкода тільки, що наша "татуцька" зараз далеко-далеко і навіть не зможе прийти подивитися, як його похресниця піде до першого Причастя, хіба що скайпом фотографії потім перекинем...
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? де логіка? чим краще тоді на ім"я звертатись як до "дворових"? а пані+ім"я це намагання синтезувати ці дві форми, що ще менш логічно. Чому не пан/пані+прізвище як у всьому світі? я дуже люблю на ім"я по-батькові звертатись і коли до мене так звертаються... панів, напевно, багато... дитину буду вчити звертатись офіційно. Точно не тьотями. Є в неї тітка одна, то й буде тітка. Хресні - хресний і хресна. Решта - ім"я по-батькові, або пан(і)+прізвище. Дитині яка вже вчиться називати людей можна пояснити, що для мами це Галя, а для неї Галина Петрівна. Моя дитина зараз вже розуміє, що для мене її бабця - це мама.
Відповідь: Як дитині звертатись до дорослих? мене виводять з себе "тьотя/дядя" - напевно, бо суржик... мене з малечку привчили "пан-пані + імя" - і зараз мені важко звертатися НЕ так... в Україні )) навіть в бабці є коліжанка, якій звісно 70 років, то для мене - пані Дарця.. а не Дарія Григорівна, бо близький друг сімї, з малечку чула тільки "Дарця" і все... Вчителі, викладачі, чужі - по-імені і по-бітькові... Тут в університеті мене калатає, як одногрупниця з Бразилії до викладача звертається "teacher"