Юридичні квартирні питання

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Adriasia, 17 Червень 2009.

  1. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Причину не знайшли, а якщо і знайшли то оприлюднювати не поспішили. Перепадів з того часу більше не було, можливо щось там тихенько і замінили, без оприлюднювання, щоб не визнавати факт вини і не відшкодовувати збитки.
     
  2. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Ніколь - напевно вас розчарую але жек не буде встановлювати причину чому це сталось. Їм це не потрібно. Щоб щось довести і відшкодувати - причину встановити повинні ви. Вам потрібен офіційний висновок - пожежників, які прибули на місце пожежі. Обовязково слід звернутись до них - за письмовим висновком. Наскільки я зрозуміла - проблема повязана із перепадом напруги. Вам слід звернутись в обленерго - за офіційними розясненням та одночасно із претензією усіх мешканців, які зафіксували цей перепад і мають реальні докази - зіпсовану техніку. Також я б радила Вам замовити додаткову незалежну експертизу по визначені причин пожежі і чи могли перепади напруги її спричинити. А також експертизу поламаної техніки - щоб мати доказ, що вона зіпсована шляхом перепадів напруги, а не внаслідок неправильної експлуатації.
    Зразу можу настроїти Вас на довгу боротьбу - довести і зібрати це все. Справа далеко не одного дня і буде потребувати витрати коштів. але не озброївшись і не обєднавшись -тяжко буде довести провину обеленерго, а тим більше отримати від них якусь компенсацію.
    Стосовно ЖЕКУ - маю питання, що саме ви хочете в ЖЕКУ вимагати?
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    а я тут ще зібралась на гарячу лінію міської ради подзвонити і в адміністрацію франк. р-ну. Чи то я наївна і жду чуда?
     
  4. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Головне щоб вам вистачило терпіння і часу то все довести до кінця. В мешканців нашого під"їзду не було кому тим займатись. Погорівці отримали хоч щось від ЖЕКу і мовчали, чірхали квартиру, моя мама інвалід і робити того не може фізично, я на той час була з трьохмісячним Ромком і мені дешевше було просто оплатити ремонт мамі, а потім ми взагалі продали ту квартиру...Сусіди пошуршали і лишились того...
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    мені завжди здавалось що якщо не допомагають прохання "знизу" то можна напрягти "зверху"

    оф. висновок пожежників - причина займання несправна посудомийка яерез яку це все сталось. Але воно не вьяжеться з тими перепадами які були ще задовго до пожежі.

    а що саме вони роз"яснять?

    але це платні процедури? Хто за це платитиме? блін... ято все розуммо розумію, але пів підїзду пенсіонерів, одна з них сьогодін плакала що їй телефон немає за що новий купити, а там ще й холодильники погоріли, телевізори. В когось компи гавкнули.
    да я це вже зрозуміла...
    І собсно з одного боку і не постраждала і як би мені немає чого виступати. А з іншого боку ми б могли бути в числі тих в кого щось попортилось.

    конкретно від жеку і хочу щоб вони вияснили причину тих перепадів напруги. і вжили заходів що вдруге таке не сталось. А вони прийшли, рєпу почесали, покурили, сказали " ми не знаєм, в плані електрики в будинку все в порядку" і пішли.
    До слова, в тих квартирах де напруга зашкалювала навіть чомусь пробки не повистрілювали, а теоретично мали б вимкнутись.

    А загалом, бігати по судах, експертизах, оббивати кабінети чиновників і т.д. я би не хотіла. На то є багато причин. В найняти юриста який би це зробів люди напевно відмовляться.

    А ще тепер вже підозрюю що і обленерго і всі решта вчіпляться за ту посудомийку і в один голос будуть віднєкуватись і відмовлятись на себе брати відповідальність.

    сумно...


    к слову зранку приїзжала коррекпондент Комсомольской правди, збирала дані в очевидців і постраждалих. Але знаючи бульварність цієї газети, і собі можу уявити як красочно це все буде написано, і толку з того ніякого не буде.

    ---------- Додано в 16:13 ---------- Попередній допис був написаний в 15:58 ----------

    обленерго умило руки... щойно дзвонила, однозначна відповідь - внутрішньо будинкова мережа є виключно на балансі жеків, і обленерго як таке до неї відношення немає, а відтак і ніякі претенції до них не мають сенсу.

    Але це на словах.... хіба що до них направити запит, отримати у відповідь те саме лише на папері і його приткнути в жек, щоб вже на обленерго не звалював.
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Я б радила звернутись в Обленерго, оскільки він є постачальником електроенергії. І ще пошукайте, можливо маєте договір, його всім мали роздавати, але мало хто підписав... Якщо є договір - тоді в суд
    Обовязок енергопостачальника, згідно з Постановою КМУ від 26 липня 1999 р. N 1357 Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення
    п.13 Енергопостачальник зобов'язується:
    забезпечувати надійне постачання електричної енергії згідно з
    умовами ліцензій та договором про користування електричною
    енергією;
    надавати інформацію про послуги, пов'язані з
    електропостачанням, та про терміни обмежень і відключень;
    гарантувати безпечне користування послугами, пов'язаними з
    електропостачанням, за умови дотримання Споживачем вимог правил
    безпечної експлуатації внутрішньої електромережі, електроустановок
    та побутових електроприладів;
    Вся постанова осьтут пишете претензію в обленерго і посилаєтесь на неї.
    А в ЖЕК треба звернутись, щоб вони склали і підписали акт пошкодженого майна через перепади напруги, якщо відмовляються - скаргу начальнику ЖЕКу про відмову, копію в міську раду.
     
  7. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    ну вот в обленерго щойно сказали що удинкові мережі це парафія жека і виключно жека.
    А договори, я не знаю, мабуть люди мають, ми тут живем лише 5-й місяць то на роздачу договорів не попали. Але я і раніше їх не підписувала. Бо в цих договорах лише печатка жека стояла, все решта було з їх сторони не заповнене, ну і обовьязків мешканців було повно, а обовьязків жеку кілька пунктів ( це я утрірую звичайно, але приблизно так)
     
  8. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Претензію обовязково треба подавати у письмовому виді, усно вони можуть багато чого наговорити. А письмово мають в місячний термін розглянути і вирішити Вашу претензію, якщо відмовляються, письмову відмову можна оскаржити в судовому порядку. І в цивільному порядку стягнути шкоду, завдану майну через перепад напруги, підтвердження завданої шкоди - акт жеку.
    Якщо справа дійде до суду, то треба мати письмове підтвердження завданих Вам збитків і відмову вирішити Вашу скаргу.
    Відповідачем в позові ставите обленерго, яке має в судовому засіданні довести, що воно не є належним відповідачем і шкода трапилась через неналежне обслуговування внутрішньої мережі ЛКП (що мало імовірно, бо напруга впала у всьому будинку, значить все-таки це було незабезпечення надійного постачання електроенергії постачальником) а то вони будуть довго бавитись в усному режимі у футбол і перекидати з одного на інших.
    Скарга може бути колективною, додайте обовязково ксерокопії акту обстеження з ЖЕКу
     
  9. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    ну власне перепади напруги і спричинили якесь замикання - і якщо ця посудомийка була вімкнена в резетку, а можливо стояла на програмі щей включена - то могла і коротнути та запалити проводку. Вам в першу чергу треба розділити дві події. Це перепад напруги і саму пожежу. Власне всі постраждали внаслідок перепадів, а в наслідок пожежі постраждали лише власники однієї квартири. І якщо таки - вони не дотримались правил елементарної безпеки - це виходячи з дому виключати електроприлади з розетки - то в пожежі дійсно винні вони. А вот в перепадах напруги - обеленерго. Жек єдине чим може допомогти це зібрати комісію - та визначити стан справності проводки в будинку, і визначити чи перепади мають чи не мають відношення до загальної електрифікації будинку, але, одразу треба зауважити, що Жек не відповідальний за проводку в середені квартири.

    обеленерго - повинно надати інформацію - чи були зафіксовані перепади напруги у м. Львові за таким то адресом в такий то день, якщо звернення буде підкріплено великою кількістю громадян з поламаною технікою та їх свідченнями, що відбувалось, щось дивне з мережею, -вони будуть більш відповідально ставитись до відповіді і заяв, що будуть робити. Але не складно передбачити їхню відповідь і відповідь ЖЕКУ також не складно передбачити. Тому рекомендую незалежну експертизу.
    Дуже Вас розумію і мені теж дуже шкода мешканців вашого будинку - але все ж доводити правоту своїх вимог все ж маєте ви. Ви можете одночасно написати і в міську раду і в районну адміністраію - з вимогою встановити причини таких перепадів. Вони хоть якусь відповідь мають вам надати.
    Можете робити це одним зверненням - а в шапці вказати усі інстанції, в які ви розіслали притензію - так відповідь до вас надійде набагато швидше і обгрунтувати її старатимуться ліпше. Це все неодхідно - бо нажаль - без суду тут не обійдеться, аж ніяк, а в суд тре йти підготовленим.
     
  10. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Скиньте мені на ел.пошту чітко викладені обставини і всі вимоги до ЖЕку у довільній формі. Я Вам відредагую з юрид сторони. Терміни тут Вас "не тиснуть" :).
    Писати може будь -хто, ну а от підписати особи, які мають претензії до ЖЕКу,які викладені у даній претензії.


    Якщо Ви зробите так -
    Не загублять. І змушені будуть дати відповідь:).
    Свою ел.пошту напишу в ПП.

    ---------- Додано в 15:49 ---------- Попередній допис був написаний в 15:39 ----------

    Так це нормально. Вони всі будуть з себе відповідальність скидати. І ЖЕК також. При подачі до суду їх необхідно буде визнати Відповідачем 1 і Відповідачем 2, а суд вже з"ясує хто Вам має відшкодувати гроші. Без суда , ця справа до логічного кінця не дійде. Погоджуюсь з дописами вище.
     
  11. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    гм, скільки людей, виходячи з дому вимикають з розетки холодильник? так можна всі квартири звинуватити, що у них були холодильники залишені без нагляду
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Дякую дівчата. Я ще дзвонила в юр. консультацію міської ради. Мені там порадили на імья голови районної адміністрації написати заяву, з викладенням всіх обставин і з проханням призначити виїздну коміссію, і надати відповідних працівників та залучити представників з інших повьязаних організацій, для встановлення проведення обстеження і виявлення причин перепадів напргуги і як наслідок псування техніки.

    Значить якщо я все вірно зрозуміла, найперше то має бути акт жеку про обстеження постраждалих квартир.
    Той акт з претензією можна слати в обленерго, для або просування спрви далі, або для отримання пісьмової відповіді що вони до цього відношення не мають.

    в тому і справа що ті скачки стались лише в нашому підїзді, і 1-му, а підїздів багато, тому тут не йдеться про весь будинок.

    Чоловік прийшлов з роботи і розтлумачим висновок МЧС. Вони встановили що причина пожежі посудомийка. Але причину її займання точно не сформульована. тобто треба від них отримати чітку відповідь з розясненнями і висновками щодо вчорашнього.
    Як отримається якась відповідь від пожежників, від обленерго, будуть акти жеку і збереться коміссія з облдержадміністрації і буде якесь заключення, тоді вже коли я так розумію можна буде встановити винних і на них подавати в суд, чи на всіх одразу ( обленерго і жек).

    ну тут да, але ж холодильники для прикладу не вимикають з мережі коли йдуть з дому, а зайнятись могла як не посудомийка так холодильник.

    вооот, це мене більше хвилює.

    хто її має проводити?
    я розумію те що претензію логічно вислати в жек, як і в обленерго. А який зміст претензію висилати в облдержадміністрацію? То зіба вже претензію до останніх якщо перші два футбольнуть. Так би мовити щоб поскаржитись на них.
     
  13. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Сьогодні говорила з потерпілими мешканцями підїзду.
    розказала їм що і як і +/- в якому порідку і напрімку їх треба рухатись.
    Одразу попередила що особисто я бігати по інстанціям не буду, бо дитина маленька на мені, бо наша квартира не є серед потерпілих і наші дані навіть в претензіях не фігуруватимуть.
    А мешканці одразу кинулись того ровера, "а що ми будем бігати, тою волокітою займатись, якщо і так нічого не добьємось".
    Вчора вони так зраділі моїй пропозиції на якісь дії бо певно думали що я цим займатимусь, ну але....

    Так що їм внятно разказала що і як вони мають робити, до кого звертатиьс і з чим, чого вимагати і чого чекати, але бачу що азарт поутіх....
    Одна жінка вчора і сьогодні ходила у жек, хотіла власне представників запросити до квартири щоб склали акт про пошкодження, а в жеку одразу апелювали висновком МЧС - і навіть слухати її не стали.
    Чесно кажучи маю сумніви що постраждалі люди організуються і щось таки будуть добиватись, бо всім їм то треба, але ніхіто за це братись не хоче.
     
  14. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Та їх "запрошувати" усно нема сенсу, лише письмову заяву про виклик для складення акту.
     
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Я не знаю в якій формі та сусідка запрошувала представників жеку.
    Сусіди ж мої коли взнали що я особисто не буду за них всіх по інстанціях бігати, і коли я їм озвучила план дій, що і куди і в якій послудовності треба їм слати, звертатить, чекати відповіді, махнули на це рукою.
    Так що замялось це все.
     
  16. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Та й не варта, чесно кажучи, за когось щось робити. Бо якщо щось піде "не так" - зроблять Вас винною. А наразі Ви для них і так зробили велику справу -
     
  17. Ксюшаня

    Ксюшаня Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Дівчата може хтось може порадити хорошого адвоката в Шевченківському районному суді по житловим справам буду дуже вдячна. В пп будь-ласка.
     
  18. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    дівчата прошу відповіді -
    я знялась з реєстраціі по старому місцю проживання та виїзжаю на деякий час (може 3 міс,може 12 не відомо) в Росію...чи так можна?

    коротше кажучи - скільки часу безнаказано я можу бути БОМЖем?
     
    Останнє редагування: 22 Листопад 2011
  19. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Дуже потрібна порада. Суть проблеми: 7 років назад мама виписала через суд з нашої квартири батька.Судове рішення у нас є. Батько штамп про прописку у паспорті не міняв і всі ці роки подавав у різні установи інфу про прописку - нашу адресу. Він має купу проблем, кредити у банках, суди і т.д. На днях ми дізнались (все це усно, на словах), що по якомусь непогашеному кредиту суд накладає арешт на майно батька. Він попросив у нас довідку, що в нас не прописаний. Але довідку так і не забрав. Я так розумію, що на нашу квартиру буде накладений арешт.Яка процедура накладання того арешту? Де ми можемо дізнатись про те чи арештована вона? БТІ? В ЖЕКу щось буде? Бо правда то на нашій стороні, але, я так розумію, що тепер це ще й доводити прийдеться. Ми маємо намір продавати квартиру і не хотілося б, щоб "вилізли" несподіванки.
     
  20. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Я не юрист, але з того що я знаю:
    Прописка і майнові права це не одне те саме. Людина може бути з квартири виписана, але якщо та квартира приватизована і якась частка її належить вашому батькові. То теоретично на цю частку може бути накладено арешт.

    для банку прописка вашого батька була потрібна лише для того щоб знати що він не бомж. Якби банкам потрібні були дані про майнові права, банк би просив надати відповідні документи, але то вже на дуже серьйозні кредити, які вимагають ліквідної застави, типу нерухомості, транспорту і т.д. Простіші кредити якщо недостатньо довідки про ЗП чи навіть при її відсутності, можуть видаватись якщо кредитор має поручетеля, який в разі неплатоспроможності кредитора бере на себе його зобовьязання перед банком.
    Якщо ваша дитина прописана в тій же квартирі, то на квартиру не може бути накладено арешт. Бо поки діти не досягли повноліття, квартира в якій вони проживають на законних підставах не може бути вилучена, арештована і т.д. Бо це вже опікунська рада і т.д. і ніхто цього не дозволить.
    В реєстрі рухомого та нерухомого майна, доступ до баз якого є в кожного практикуючого нотаріуса.

    Я би радила, якщо якась частка квартири таки належить батькові, якщо ще є можливість, то передарити цю частку комусь з родичів, щоб з батька не було що взяти навіть теоретично. Щоб вже вам нерви не тріпали офіційно.
    Але ще є коллертори, якщо до них справа дійде, то вже значно важче....
     
    Останнє редагування: 23 Листопад 2011