Для майбутніх мам (3)

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Левицька, 5 Липень 2011.

Статус теми:
Закрита.
  1. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    ось знайшла одну статтю, можливо Вам допоможе....

    Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у вагітних: особливості лікування та профілактики




    Лікування грипу та ГРВІ при вагітності
    Терапію слід розпочинати якомога раніше від моменту контакту із хворою чи при появі перших симптомів захворювання. У ході лікування застосовують комплекс етіотропних, патогенетичних і симптоматичних препаратів, направлених на збудника захворювання, дезінтоксикацію організму, підвищення його захисних сил, ліквідацію запальних і больових проявів, профілактику ускладнень.
    Загальні підходи до лікування такі:
    • обов’язково дотримуватися постільного режиму, порушення якого може погіршити перебіг хвороби;
    • харчування має бути повноцінним, багатим на вітаміни, з великою кількістю фруктів і овочів; їжа повинна легко засвоюватись;
    • енергетичні витрати у хворих на вірусні інфекції суттєво не змінюються, але потреба у вітамінах буває значно вищою, ніж у здорових осіб;
    • лікування має бути суворо індивідуалізованим з урахуванням преморбідного стану;
    • гарячку у таких хворих слід розглядати як важливу захисну реакцію організму, що склалась у процесі еволюції. Тому жарознижувальні препарати необхідно призначати лише за показаннями.
    Лікування грипу та ГРВІ у вагітних має свої особливості, оскільки чимало лікарських засобів протипоказані, зокрема ацетилсаліцилова кислота, низка протикашльових та судинозвужувальних засобів, противірусні, імуномодулюючі препарати.
    Етіотропна терапія грипу включає відносно незначну кількість високоспецифічних противірусних препаратів, які отримали міжнародне визнання. Етіотропні противірусні засоби поділяються на три групи:
    • блокатори М2-каналів вірусу грипу А (амантадин, ремантадин);
    • інгібітори функції нейрамінідази вірусу грипу типів А і В (озельтамівір, занамівір);
    • інші препарати.
    Блокування початкової стадії реплікації вірусу грипу А можливе за допомогою амантадину (ремантадину), однак відомо, що в експериментальних дослідженнях препарат має ембріотоксичну і тератогенну дію, а також проникає в грудне молоко. Тому при вагітності та лактації амантадин протипоказаний і призначається лише у надзвичайних випадках [6, 8, 22].
    Інгібітори нейрамінідази (занамівір і озельтамівір) протипоказані вагітним та жінкам у період лактації. На сьогодні даних щодо застосування цих засобів при вагітності вочевидь недостатньо, щоб оцінити їх тератогенну чи фетотоксичну дію, тому вагітним їх призначати не рекомендується [45-47].
    Перспективними є інтерферони та індуктори синтезу інтерферонів (циклоферон, ридостин, ларіфан), однак їх застосування у вагітних також протипоказане. Амізон шкідливий для призначення у І триместрі вагітності. Крім того, заборонені до застосування у вагітних імуномодулюючі препарати – поліоксидоній, дибазол, метилурацил [4, 6, 9, 10].
    В арсеналі противірусних лікарських засобів наявні ще такі препарати, як арбідол (діє на вірус грипу типів А і В, має інтерфероніндукуючу дію), аміксин (індуктор інтерферону), які також протипоказані при вагітності.
    Імуноглобуліни для лікування грипу та ГРВІ використовуються з метою зв’язування вірусів і їхніх токсинів (специфічний ефект), оскільки вони містять специфічні антитіла, що зв’язують продукти клітинного розпаду, призводячи до їхньої інактивації та елімінації (неспецифічний антитоксичний ефект). Окрім того, імуноглобуліни покращують опсонізуючі властивості крові, підвищуючи її фагоцитарну активність. Ця група препаратів показана при тяжких формах вірусних, вірусно-бактеріальних інфекцій, що розвиваються на фоні дефіциту імунітету, і виконує замісну функцію.
    При тяжких формах грипу однократно вводять протигрипозний донорський гамма-глобулін (імуноглобулін) – внутрішньом’язово у дозі 3-6 мл. При збереженні виражених симптомів інтоксикації вказані дози вводять повторно через 8 год.
    При відсутності протигрипозного імуноглобуліну в аналогічних дозах використовують імуноглобулін людини нормальний полівалентний (містить антитіла також проти вірусу грипу та інших збудників ГРВІ).
    Імуноглобуліни призначають у ранній період захворювання, оскільки специфічна дія цих препаратів виявляється лише у перші три дні хвороби.
    Патогенетична та симптоматична терапія
    Вагітним, хворим на грип, рекомендуються молочно-рослинна вітамінізована дієта, а також уживання великої кількості теплої підкисленої рідини (морси, гарячий чай з малиною, лимоном, напій із шипшини, фруктові соки). Широко використовуються гарячі напої з ягід калини, малини, настій із цвіту липи, бузини, листя суниць, евкаліпта, квіток ромашки, а також гаряче молоко з медом. Цим рослинам властивий потогінний ефект, що стимулює виділення токсинів і вірусів, запобігає перегріванню організму. З метою дезінтоксикації при відсутності протипоказань кількість рідини має становити до 2 л [3, 10, 11, 15].
    Доцільним є застосування парових інгаляцій із додаванням до аерозолю лимонної кислоти 1:1000 або соку лимона чи борної кислоти 1:100, з настоями ромашки, календули, м’яти, шавлії, евкаліпта, соснових бруньок, камфорного масла.
    У разі сухого надсадного кашлю рекомендуються протикашльові засоби, однак вагітним протипоказані кодеїн та етилморфіну гідрохлорид. Тому для гальмування кашлю перевагу слід надавати слизовому відвару кореня алтею по 1 ст. ложці 4 рази на добу або тонзилгону (порошок кореня алтею, квітів ромашки, листків горіха, трави хвоща, деревію, кульбаби, кори дуба), який має протизапальну, протинабрякову, імуностимулюючу і противірусну дії, зменшує біль у горлі за рахунок місцевого обволікального ефекту.
    При сухому кашлі показані препарати, що посилюють секрецію мокротиння: мікстура із термопсису (на всіх строках вагітності по 1 ст. ложці 4 рази на день), мікстура із іпекакуани – подразнює слизову шлунка і не застосовується при ранньому токсикозі, оскільки діє подразнювально на слизову шлунка та викликає нудоту; синупрет, лужні інгаляції [19, 26, 28].
    Синупрет (висушений порошок кореня тирличу, цвіту мати-й-мачухи, трави щавлю, цвіту бузини, трави вербени) має секретолітичну, відхаркувальну, секретомоторну, протизапальну, противірусну, імуномодулюючу дії. Препарат застосовують з I триместру вагітності.
    До засобів терапії проти грипу відносять і корінь солодки, якому властиві відхаркувальна та обволікальна дії; він знижує судинну проникність, застосовується як відхаркувальний препарат також і при токсикозах та багатоводді.
    Слід зазначити, що поряд із позитивними властивостями фітопрепаратів, деякі з них мають побічні ефекти. Так, препарати алое протипоказані вагітним при гемороїдальних та маткових кровотечах, а тривалий прийом солодки може спричиняти підвищення рівня артеріального тиску, затримку рідини, до виникнення набряків. Настій оману теж шкідливий для вагітних. Протипоказані відхаркувальні препарати йоду (натрію йодид та калію йодид), оскільки вони мають тератогенну і фетотоксичну дії [29].
    Із муколітиків найбільш часто використовують бромгексин, амброксол, ацетилцистеїн, мукалтин. Бромгексин протипоказаний при вагітності, особливо у І триместрі, а в ІІ-ІІІ триместрі його призначають тільки за умов, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенціальний ризик для плода. Лазолван також протипоказаний у І триместрі вагітності. У дослідженнях, які проводилися у жінок при вагітності строком понад 28 тиж, не виявлено негативного впливу препарату на перебіг вагітності та розвиток плода. Застосування ацетилцистеїну заборонено на всіх строках вагітності [27, 37].
    При симптомах трахеїту ефективними є гарячі компреси на ділянку грудини, гірчичники.
    Добре відомо, що температурна реакція при грипі та інших ГРВІ має певне компенсаторне значення – гальмує розмноження вірусів, активує фагоцитоз і утворення ендогенного інтерферону. Показаннями до використання жарознижувальних препаратів слід вважати не лише абсолютні цифри термометрії, а і самопочуття хворих, показники гемодинаміки, стан нервової системи. Жарознижувальні засоби слід призначати при гіперпірексії (температура 39,5 °С і вище), виражених мозкових і серцево-судинних порушеннях у дозі, яка знижує температуру тіла на 1-1,5 °С. Слід намагатися температуру тіла знижувати поступово [2, 3, 8, 15].
    Боротьба з гіпертермією при наявності грипу та ГРВІ проводиться диференційовано. При високій температурі тіла з гіперемією шкірних покривів рекомендовано фізичне охолодження:
    • збільшення відкритих ділянок тіла;
    • холод на магістральні судини шиї, аксілярні та пахові ділянки (по 20 хв через 2 год);
    • вологі обгортання, протирання шкірних покривів теплим 0,25-0,5-процентним розчином оцту, вентилювання повітря і т.д.;
    • холодні очисні клізми;
    • внутрішньовенне введення розчину глюкози, підігрітого до 40 °С.
    При високій температурі тіла з різко вираженою блідістю шкірних покривів (бліда гіпертермія) необхідно:
    • застосувати центральні антипіретики;
    • зняти спазм периферичних судин;
    • зігріти хвору (теплі грілки до ніг, гаряче питво, розтирання шкіри 60-градусним спиртом);
    • використовувати 2-процентні розчини еуфіліну, папаверину, но-шпи.
    Як жарознижувальний препарат найчастіше застосовують ацетилсаліцилову кислоту (АСК), парацетамол та ібупрофен.
    Проте дослідженнями американських учених установлено, що прийом АСК на 80% підвищує ризик викиднів. Під впливом АСК збільшуються хромосомні аберації в лімфатичних клітинах (Насонова В.А., 1980), що вказує на можливість мутагенної дії саліцилатів. Препарат також гальмує біосинтез простагландинів Е і F2a, які стимулюють скорочення міометрію та є пусковим механізмом пологів, що може стати причиною переношування вагітності та затяжних пологів. АСК знижує здатність тромбоцитів до адгезії і агрегації, блокує функціональну активність вітаміну К, необхідного для активації протромбіну, проконвертину, IX і Х факторів згортання крові, а також для підтримки нормальної структури судинної стінки, і може збільшити крововтрату у пологах. Ці небажані ефекти слід враховувати у I триместрі і наприкінці вагітності.
    Небезпечним є прийом АСК при гіпоксії, токсикозі, загрозі розвитку набряку мозку, оскільки ці захворювання супроводжуються ацидозом, що спричиняє потрапляння АСК в мозок і призводить до ураження ЦНС, розвитку набряку головного мозку. Крім того, АСК посідає провідне місце (після пеніциліну) щодо розвитку гіперчутливості (анафілактичний шок, бронхоспазм, висипи на шкірі). Як серйозне ускладнення при використанні АСК під час ГРВІ може розвинутись синдром Рея (токсична енцефалопатія, жирова дистрофія печінки та мозку). Частота синдрому Рея становить 4 випадки на 10 000 хворих на ГРВІ, а летальність – 30-40% [11, 24].
    A. Jeckson у 1948 р. описав в експерименті органотоксичну дію АСК на плід. Результати, отримані J. Saxon (1975), також свідчать, що саліцилати мають тератогенний ефект. У дослідженні 599 випадків розвитку розщеплення м’якого піднебіння у дітей виявлено, що 14,9% новонароджених піддавалися впливу саліцилатів у I триместрі та 11,5% – у II триместрі вагітності. Численні дослідження з цього ж приводу доводять, що АСК під час вагітності підвищує частоту мертвонароджень, неонатальної смерті плода, ускладнює перебіг пологів у вигляді аномальних кровотеч під час пологів і безпосередньо після них [29, 30, 35, 36, 39].
    Окрім тератогенного впливу на плід, АСК викликає розвиток фетопатій у новонароджених. Унаслідок пригнічення агрегації тромбоцитів та функціональної активності вітаміну К у плода можуть виникати небезпечні для життя кровотечі, крововиливи у різні органи [13, 14]. Саліцилати конкурують із білірубіном за зв’язування з альбуміном, що може призвести до підвищення концентрації вільного білірубіну у крові новонароджених і до розвитку ядерної жовтяниці [28]. Прийом АСК зумовлює потовщання стінок легеневої артерії у плода і спричиняє гіпоксію новонароджених [29].
    Такі нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), як індометацин та ібупрофен можуть сприяти передчасному закриттю артеріальної протоки, що призводить до стійкої легеневої гіпертензії, переношування вагітності. За таких умов діти частіше гинуть від респіраторного дистрес-синдрому. Такі ж побічні ефекти характерні для вольтарену, напроксену, мефенамової кислоти. Застосовувати бутадіон, анальгін, фенацетин небажано протягом всієї вагітності через можливе виникнення агранулоцитозу, полідактилії, зарощення ануса у плода. Метиндол призводить до затримки розвитку плода, лейкопенії, анемії. Деякі НПЗЗ порушують синтез речовин, необхідних для імплантації ембріона в матку [6, 9, 11, 16]. Отже, категорично заборонені до застосування під час вагітності такі НПЗЗ [6, 11, 16, 34, 42]:
    • АСК;
    • анальгін;
    • індометацин;
    • ібупрофен;
    • напроксен;
    • мефенамова кислота.
    Оптимальною альтернативою традиційним лікарським засобам піразолонового ряду та саліцилатам із групи жарознижувальних препаратів є парацетамол. Існують поодинокі дослідження тератогенного впливу парацетамолу на плід, проте вони не підтверджені статистично, і (що принципово важливо) засіб призначали у комплексі із препаратами, яким властива органотоксична дія на плід. Так, прийом парацетамолу з дифеніном утричі збільшує частоту розвитку вад плода. Крім того, причиною токсичної дії парацетамолу може слугувати недостатнє очищення препарату [13, 14, 23, 24, 28, 39].
    P. Hatson провів цитогенетичне дослідження (1996) впливу парацетамолу на хромосомний апарат клітин людини за участю хворих добровольців, які отримували його протягом 7 діб. Результати дослідження показали, що застосування парацетамолу не приводило до змін у структурі хромосом лімфоцитів та не чинило негативного впливу на плід. Організму вагітної тварини властивий своєрідний захист від токсичного впливу парацетамолу на плід, оскільки основна доза препарату знешкоджується у печінці самки [24, 39].
    Низкою проведених широкомасштабних досліджень із вивчення впливу парацетамолу на організм матері та плода підтверджено відсутність генотоксичних, мутагенних і канцерогенних ефектів у високоочищеного парацетамолу, що дає змогу призначати даний препарат при вагітності коротким курсом у терапевтичних дозах. Разом із тим виявлено, що використання парацетамолу (але не АСК!) на пізніх строках вагітності (20-32 тиж) асоціювалось із появою бронхіальної астми та підвищенням рівня Ig E у дітей раннього шкільного віку. Особливо це стосується матерів, які періодично або майже постійно приймали цей препарат [48].
    Отже, НПЗЗ чинять такі негативні дії на плід і перебіг вагітності:
    • ембріотоксичну – при попаданні в організм матері речовина може викликати загибель плода чи патологічні зміни ембріона;
    • тератогенну, що проявляється серцево-судинними аномаліями (гіпоплазія лівого шлуночка, дефект міжшлуночкової перегородки, передчасне закриття артеріальної протоки), діафрагмальними килами;
    • змінюють швидкість росту плода, що призводить до гіпотрофії.
    Стосовно антигістамінних препаратів, які зменшують проникність капілярів, запобігають розвитку зумовленого гістаміном набряку тканин, мають протизапальну та десенсибілізуючу дії, то перевагу слід надавати цетиризину, фенкаролу, лоратадину (рівень доказовості В). При цьому ідеальним є їх призначення після І триместру вагітності. Астемізол і терфенадин мають аритмогенну та ембріотоксичну дії, а безпечність фексофенадину не доведена (рівень доказовості С) [41, 43, 44].
    Для лікування вірусного риніту використовують 0,25-0,5-процентну оксолінову мазь, яка має віруліцидну активність. Нею змащують слизову оболонку носа 2-3 рази на день упродовж 3-4 діб. Мазь 0,5-процентну використовують також для змащування герпетичних висипань. Для зменшення виділень із носа використовують краплі нафтизину, ксилометазоліну. Застосування оксиметазоліну при вагітності протипоказане [23, 26].
    Обов’язковим при лікуванні є використання лікарських засобів з антиоксидантними властивостями (аскорбінова кислота, рутин, аскорутин). Ці препарати сприяють також профілактиці геморагічних ускладнень, хоча існують дані про те, що вітамін С при застосуванні його у І триместрі вагітності здатний викликати загибель ембріона, самовільний викидень. Мінімальна щоденна потреба в аскорбіновій кислоті у II-IIІ триместрі вагітності становить близько 60 мг. За даними літератури, плід може адаптуватися до високих доз аскорбінової кислоти, а потім у новонародженого може виникнути синдром відміни. Тому при вагітності слід приймати аскорбінову кислоту у підвищених дозах у тому разі, коли очікувана користь перевищує потенційний ризик. Окрім того, прийом вітаміну С під час вагітності обумовлює підвищення ризику захворювання на бронхіальну астму в дитячому віці. Водночас, за даними Reuters Health, вживання вітаміну Е під час вагітності знижує ризик захворювання на бронхіальну астму. Ці дані базуються на шотландських дослідженнях 2000 вагітних, які приймали як антиоксидант вітаміни С і Е [29, 40]. Вітамін А в дозі >10 000 Од/доб може спричинити формування вад розвитку ЦНС, очей, скелета. Вітамін РР призводить до розвитку вад ЦНС та загибелі ембріона [18].
    Показаннями до госпіталізації при захворюваннях на грип та ГРВІ є їх тяжкі форми: пневмонія, міокардит, ураження ЦНС.
    Існують також чіткі показання до призначення антибактеріальної терапії при зазначених захворюваннях. За неускладненого їх перебігу антибіотики протипоказані через можливе підсилення алергізації організму, пригнічення утворення противірусних антитіл, збільшення частоти ускладнень.
    Застосування антибіотиків є обов’язковим при:
    • надто тяжкому перебігу грипу та ГРВІ (гіпертоксична форма з енцефалітними явищами, початок пневмонії);
    • наявності хронічного вогнища інфекції;
    • тривалості гарячки понад 5 діб;
    • появі ознак приєднання бактеріальної інфекції;
    • наявності первинного чи вторинного імунодефіциту.
    Найбільш доцільним є застосування у вагітних захищених амінопеніцилінів, макролідів (азитроміцину, еритроміцину), цефалоспоринів ІІ-ІІІ покоління, комбінації цефалоспоринів з інгібіторами b-лактамаз [8, 15, 25, 38].
    З метою профілактики виникнення респіраторного дистрес-синдрому застосовують глюкокортикоїди.

    Профілактика грипу під час епідемій
    Вакцинація проти грипу рекомендована всім вагітним під час його епідемії за відсутності протипоказань і не залежить від строку вагітності. Імунізацію жінок здійснюють лише інактивованою протигрипозною вакциною [17]. Профілактику проводять також людським лейкоцитарним інтерфероном. Вакцинація проти пневмокока рекомендується жінкам із цукровим діабетом, хронічними кардіопульмональними захворюваннями, а також пацієнткам, які приймають глюкокортикоїди; може проводитися як до, так і під час вагітності. Профілактичне лікування вагітних ремантадином протипоказане.
     
    Останнє редагування: 8 Серпень 2011
  2. Nevermind

    Nevermind New Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    В мене 14-й тиждень - 74 см. Але живіт останні кілька днів став рости швидше.

    Мені вже здається, що такий великий, а от інші люди - нічого не помічають.

    А ще в мене груди виросли. Обхват грудей був 90 см, а тепер - 100 см. А стегна такі ж залишилися (91 см).
     
  3. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    о в мене теж...бюстгалтер тепер так жме...без нього так добре, але певно так ходити немона....(((чи вартує купувати спеціальні бюстгалтери для вагітних?бо у звичайному вже неможу ходити.....
     
  4. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    Софка сховайте ту статтю під такий значок

    А калину не можна, бо вона спричиняє тонус по-моєму, можуть початися передчасні пологи, ну але на 38 тижні......:)
     
  5. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    я їла калину, коли під час вагітності застудилась. просто вичитала в неті, що не варто вживати більше, ніж столову ложку ягід на день, але вживати варто, бо вона дуже корисна.
     
  6. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    калини не маю тому не їм, у мене зараз чаї з м*яти, липи, малини, яблка, лимони і так лікуємось
     
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    Я теж недавно перехворіла. До лікаря не зверталась, більше тижня пролежала. Потім в ПБ получила легенько від доктора. Ви подзвоніть до свого лікаря, порадьтесь. Може і варто викликати терапевта. Зрештою ніхто вас не може змусити пити таблетки , або робити те, чого ви не хочете. Я найбільше боялась,що така простужена почну родити. Сил не було з кімнати на кухню перейтись, а якби ще пологи почались...
     
  8. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    і я за це найбільше переживаю, тому прошу щоб ще посиділа там поки я одужаю
     
  9. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    як то зробити?я не вмію?((((
     
    Останнє редагування: 8 Серпень 2011
  10. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

     
  11. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    ото я село(((дуже вам дякую... статтю сховати вже незможу, але вже знаю як...)
     
  12. VERO

    VERO Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    Мені дозволяли лише чайок інсті (теж на травах), а від кашлю- лінкас, особливо якщо кашель мало продуктивний. Обов'язково обільне пиття. Температуру від 38 треба збивати парацетамолом. А ніс добре і часто промивати промивати соляними розчинами і дихання відновиться.
     
  13. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    ті самі бабки і в аптеку здають. Знаю, бо моя здавала шипшину все і липу в аптеку (хоча рвала не при дорозі, в селі багато маєм), а інші ж можуть і при дорозі рвати.
    Я коли беру аптечні трави, то спочатку заливаю кипятком -проціджую відразує через марльочку і тоді вже запарюю на чай.

    ну в добрий путь! чекаєм з малюком вже)))

    ого! а це як повязано?

    ---------- Додано в 15:45 ---------- Попередній допис був написаний в 15:39 ----------

    ківі можеш додати-там добова норма вітаміну С. ЯКшо ліки брати- то афлубін в краплях . Добре пити свіжевижаті соки- 50/50 капуста/морква (природній антибіотик). Прополіс, мед, горіхи.
    Дитинці ніц не буде-навпаки, вироблятиметься імунітет) Видужуй!
     
  14. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    ліки пити не хочу
    дихаю я нормальне може лише на ніч трошки закладати, температури вже нема, лишився кашель і дуже потію, не розумію чому?
    а ще переживаю, бо малеча не є активна як завжди
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    ой нічого собі! Я тільки хотіла похвалитись своїми "формами" - мої груди виросли з 79 до 84 см :) але тепер розумію, що я "в прольоті" :)
    в мене такий самий животик, але завтра починається 19-й тиждень. Так само дивуюсь, як це може бути непомітно :) Тепер у мене параметри 84-74-94 - досить непогана фігурка :)
     
  16. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    звичайно! то само собою розуміється, мамаин організм виснажений. Нічого- поправишся,все буде чудово.
    Я помітила,що багато вагітних хворіють орз перед пологами- може то організм заставляє так мамусь відлежатися, чи просто страх,невпевненість чи інші переживання так вилазять?

    через піт виводяться токсини з організму-це є добрий показник. Пий багато рідини,потій і все буде гуд[​IMG]
     
  17. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    або просто організм не хоче витрачати сили на всякі бяки і акумулює енергію до пологів
    навіть якшо йти на пологи з простудою, то води *вимиють* ту простуду на раз;)
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    точно. Моя мама народила мою молодшу сестру в березні. Було холодно, мряка... мама за місяць до пологів підстудилась, і цілий місяць хронічно хворіла на горло/нежить. З тим і лягла в патологію у 40 тижнів. А народила на 43 тижні, в пологову залу йшла хвора, а вийшла здорова :) При тому, що пологи тривали до півтори години. Отаке зцілення :)

    ---------- Додано в 18:41 ---------- Попередній допис був написаний в 18:41 ----------

    а ще дітки затихають незадовго до пологів :)
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

     
  20. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Для майбутніх мам (3)

    а я нині вранці пішла здавати кров з вени, ото йду коридором, нию собі подумки і шкода мені себе голодну та самотню тааааааак (чоловік не зміг зі мною піти), і тут зустрічаю Орман :girl_in_love:, - вона була зі мною, поки медсестра здійснювала забір крові, і ми дуже мило побесідували :girl_tender:
    Марійко, щиро дякую за підтримку і за таку файну пузату зустріч ще й на початку робочого тижня :kiss:

    знову успішно провтикала два "дедлайни" (це вже перетворюється на регулярну закономірність)
    шеф написав попередження, цитую -
    "якшо ти і надалі будеш демонструвати такі "високі" рейтинги, на наступній вечірці отримаєш найменший шматок шашлика/тортика"
    відписала - "давай я ніц не буду їсти на вечірці - ну і відповідно ніц не буду робити" :girl_crazy:

    то у всіх проблеми з пам'яттю чи то тільки на мене так мої вагітності впливають?
     
Статус теми:
Закрита.