Печу, печу хлібчик

Discussion in 'На кухні' started by Olenka, Jan 23, 2008.

  1. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Fleshka, я думаю,що від борошна не повинно залежати,швидше від дріджів.І воду бажано давати не з під крану а фільтровану.Бо перелік продуктів і кількість відповідає всім нормам. Але пригадую,що купила борошно грубого помолу в "Сільпо" і спекла такий сіренький хлібчик за таким самим переписом,тільки я ще додала висівки і пшеничні зародки.То він був такий - не пухкенький але смачний.

    ---------- Додано в 18:08 ---------- Попередній допис був написаний в 18:03 ----------

    Дівчата,а хто випікав хлібчик з додаванням вівсяного борошна?Я ніяк не наважуся.Бо гречане,кукурудзяне додаю до хлібчика.
     
  2. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Я часто просто вівсяні пластівці додаю. Вони дуже ніжні, майже невідчутні потім, коли хліб спечеться. І в суміші також вони входять, крім кмину, льону, кунжуту і т.д.
     
  3. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Я власне питала за борошно.Бо пластівці і всілякі зернятка практикую постійно.А моя родина дуже засмакувала "Пряний" хлібчик.Тільки що витягнула.Аромат невимовний:girl_tender:Пряну суміш купувала в Домашній пекарні.
     
  4. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    поділіться, будь-ласка, рецептиком :girl_tender:
     
  5. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Ділюся рецептиком:
    30г-олії
    320г-води
    2 ч.лож.-солі
    1,5 ст.лож.-цукру
    530г-борошна(додавала 1ст.лож.клейковини)Як правило борошно нашого виробництва має низький вміст клейковини!
    50г-суміш Вітапан Мікс "Пряний"
    1,5ч.лож.-сухі дріжджі
    Випікаю на програмі "Звичайний хліб"
     
  6. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    А ще покажу як той хлібчик виглядає.Нажаль уже не цілий:pardon:
    [​IMG]
     
  7. poetka

    poetka Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Я хлібопічки немаю,але печу теж різний хліб,останнім часом практикую на "живих дріжджах"
    [​IMG]
     
  8. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    вчора накінець то здійснилась одна маленкька мрія - попала в Домашню пекарню. Нагребла тршки всього а тепер от думаю, що ж з ти всім робити. А суху цибульку додаєте до бубдь-якого рецепту білого хліба, чи є якийсь спец цибульковий хлібчик? І кіко її давати. А яку роль відіграє клейковина в хлібі? Її я тоже прикупила. І ще якусь пшеничну жорнову (чи щось таке :girl_blush2:). Її куди? Ще купила суміш Бородино, солод житній, зародки пшениці, суміш Вітапан Мікс "Пряний". А хліб Бородинський можна пекти на стандартній програмі, чи має бути якась спец програма? А солод житній нащо? Він до чорного хліба? І куда ті зародки пшениці? Як все купа питань. Ну що поробиш ...

    Мені там дали роздрукова рецепти, то там все так само от тільки муки іде 450 г.

    А я все печу на заквасці. Також супер, смак хліба завжди має кислуватий присмак.
     
    Last edited: Jul 22, 2011
  9. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Якщо житнього борошна більше як40% від всього борошна по рецепту, то пекти треба на режимі житнього хлібу (1 заміс і один довгий підйом тіста, десь 1,% год.)
    До житнього хліба добре, до Бородинського.
    Можна додавати 1-2 ст.л. до будь-якого хлібу.
     
  10. poetka

    poetka Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    А я все печу на заквасці. Та....(не можу вставити вашої цитати)
    Ну,власне я теж на заквасці,я просто так називаю - "живі дріжджі", а смак дійсно кислуватий,читала,якщо борошно заварити,то хліб не буде кислуватий.
    І ще може хтось підкаже хороший рецепт білого,саме білого хліба на заквасці,бо я спекла, а він не зовсім вийшов білий, а такий,як отой кірпічик,що продають в магазині.
    А я хочу біленького.
     
  11. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Більше року маю свою помічницю,тому рецепт,який мені теж дали в магазині, написала з врахуванням того недоліку,що там замало борошна.Можете перевірити,що тої кількості борошна ,справді, замало.Деколи досипаю в процесі замісу і дивлюсь на формування колобка.А зараз покажу з цього рецепту Хліб житній базовий.
    [​IMG]
    І в розрізі
    [​IMG]

    ---------- Додано в 22:59 ---------- Попередній допис був написаний в 22:40 ----------

    Це дуже класно,бо живі джіжджі корисні.Але коли вільного часу обмаль,то печу на сухих.Жива закваска потребує постійного догляду і підживки.Я пекла такий хліб,коли ще не мала хлібопічки.Для квасного хліба треба вдвічі більше часу для підіймання ніж для дріжджового.А з'їдають так швидко,що закваски не вистачить для щоденного замісу:smile:
    Єдиним і вагомим недоліком випікання хліба в духовці-велика втрата вологи,що не спостерігається в хлібопічці.І скоринка в хлібопічці товстенька і хрустка.

    ---------- Додано в 23:22 ---------- Попередній допис був написаний в 22:59 ----------

    Цибульковий хліб пекла але із смаженою цибулькою.
    Клейковина в борошно додається у ті види випічки в які входять такі види борошна:
    кукурудзяне,житнє,гречане,вівсяне,солод.
    Якщо замісити із звичайного пшеничного борошна тісто на вареники і за 20хв. воно із гарного колобка розпливеться на плитку паляницю,значить у ньому замало клейковини.Тому,я вже повторююсь,я до пшеничного борошна теж додаю,бодай 1 ст.ложку клейковини.
    Доречі той базовий житній хліб,що на фото,завжди пекла на програмі "Бородинський хліб"(в моїй моделі є програма Бород.хліб) але зрозуміла,що ця програма вибрана неправильно,це було видно по верхівці хліба-негарна,розтріскана,горбата.Тому зараз печу на програмі "Французька булка".
    А солод використовується для Бородинського і Базового житнього хліба.
    Зародки можна додавати(1-2ст.лож.) до будь-якого хліба(враховуючи до загальної ваги борошна) або висівки,крім здобного.Зародки можна додавати навіть до салатів(почитайте на пакуванні)
     
    Last edited: Jul 22, 2011
  12. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Я даю до білого. (2-3 ст.л.)
     
  13. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Я завжди печу в хлібопічці на заквасці і все гарно підростає. Печу на програмі, яка має 3 бродіння хліба по 42, 28, 50 хв відповідно з коротким замішуванням між стадіями бродіння. Я навіть житній пекла на цій програмі. Ну вроді нічо так.

    Я беру будь-який рецепт хліба і його переробляю під закваску. Приблизно на 500 гр борошна по рецепту я даю 300 гр закваски, тому від 500 гр борошна віднімаю 150 гр і від необхідно кількості води за рецептом теж віднімаю 150 гр. Ну а там вже слідкую за колобком. А закваска у вас на пшениній муці?

    В мене ще старенький Мулінекс, напевно першого випуску :) тому такі програми мені тільки сняться. Навіть не маю програми просто "Випічка". Але хлбібопічка це - дуже класна штука і повинна бути на господарці у кожної людини, яка має купу справ. Я в ній любе тісно замішую на: печеня, вареники, булочки, піццу. Ну а чого буде просто так стояти а я буду руцями працювати
     
  14. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Оленко,напишіть як робите закваску.
     
  15. Оленка

    Оленка Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Ще в листопаді зробила я свою закваску за резептом Вічної закваски. І постійно її підгодову, щоб не здохлі :) Нажаль рецепт не зберігся, але на Хлібопічці можна знайти як його робити.
     
  16. Habrita

    Habrita Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Оленко,як дозрію то попрошу,щоб поділилися:girl_wink:
     
  17. whisper

    whisper Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Дівчатка, а підкажіть для тих що лиш недавно став власником хлібопічки де брати ті всі інградіенти щоб пекти різний хліб, прочитала тут про магазин на Шептицьких, а ше читала в спільних закупівлях про представника "імперія хліба " (хтось звертався, це ще актуально) підкажіть куди краще йти так щоб раз закупитись і мати спокій, а то з малечею нема змоги по цілому місту бігати
     
  18. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Закинула солодкий хліб з медом горіхами і ізюмом, пічечка місить, а я от думаю...я горіхи дрібно покраяла, як в рецепті, а зараз в інструкції вичитала, що їх потрібно молоти, щоб відерко не поцарапало...то що, капєц мому покриттю? ви як робите?
     
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    Спокуха, не капЄц ;) то для перестраховки написано.
    Пекла неодноразово. Горіхи люблю щоб були крупно порізані, щоб було зрозуміло що їси. У мене все ок з покриттям
     
  20. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Печу, печу хлібчик

    "Вечная" закваска
    Есть нюанс: легче всего вырастить правильную культуру из ржаной муки: на ней сохраняется больше всего полезных микроорганизмов и бактерий. В рафинированной пшеничной их почти нет, поэтому закваску из нее вырастить очень трудно: она постоянно сбивается в сторону патогенной флоры. Приходится выбрасывать.
    1 день
    100 г муки и 100 г воды (может, чуть меньше) Хорошенько размешиваем. Должна получиться пастообразная масса, как густая рыночная сметана. Накрываем влажным полотенцем и ставим в очень теплое место без сквозняков. Бродить стартер должен около суток. До появления маленьких, пусть редких, но пузырьков. Есть смысл иногда помешивать его.
    2 день
    Теперь закваску нужно подкормить. Для этого опять досыпаем 100 г муки и доливаем воды, чтобы ее консистенция вернулась к исходному состоянию рыночной сметаны. Накрываем полотенцем и еще на сутки ставим в тепло.
    3 день
    Как правило теперь вопросов не возникает: на поверхности закваски не просто пузырьки: она сильно растет в размерах и вся состоит из такой пенной шапочки. Кормим ее в последний раз. И опять с тепло. Вот тут очень важный момент: закваска уже достаточно сильная и нам нужно поймать момент, когда она будет на "пике формы": т.е. она должна удвоиться. В этот момент она - максимально сильная. Делим ее пополам.
    Первая половина - это наша "вечная" закваска. Ее кладем в баночку с полиэтиленовой крышкой с дырочками в ней (чтоб дышала) и ставим в холодильник до следующего раза (t не меньше 12град. Цельсия). А вторую половину используем для приготовления хлеба.

    ---------- Додано в 11:46 ---------- Попередній допис був написаний в 11:45 ----------

    Будете мати житню закваску. А потім вже можете годувати її і пшеничним борошном. То будете мати пшеничну.