Чи не забагато ми святкуємо?

Discussion in 'Філософські та релігійні посиденьки' started by Зорянівонька, Jan 20, 2011.

  1. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    До церкви в позаробочий час і так можна ходити щодня!
    Але свято і є на те святом, щоб святково піти до церкви всією сім'єю, потім зібратись на святковий обід, провести час разом, відкласти всі справи і відчути, що це свято!
    Я не уявляю як ті бідні люди, які працюють на Водохреще, як їм набрати свяченої води, водосвяття ж тільки зранку на святковій Службі, окроплення свяченою водою. І вони все це змушені пропустити...

    ---------- Додано в 12:05 ---------- Попередній допис був написаний в 11:57 ----------

    Я наприклад, не розумію, для чого ті вихідні 2,3,4,5 січня? Що ми святкували? Я би такого ніколи не робила, 1 січня вихідне, нехай буде вже, а 2-5 січня? ще ж триває піст, ми наприклад робили ремонт в ті дні, 7 січня тільки почали святкувати, так тут 10 січня, пн, на роботу... Я би додала ці 4 дні вихідних потім, щоб спокійно відсвяткувати різдвяні свята, зробила той тиждень вихідних пізніше з 6 січня до 14 січня. Вихідні в честь різдвяних свят, тут все логічно. Такі великі свята 14 січня, 19 січня мали б бути вихідні.
     
  2. sani

    sani New Member

  3. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Сильна тема! Люблю такі обговорення.Багато сторінок, ніків, тому не буду цитувати, бо не запам'яла хто, що сказав. ІМХО, Сані рулить. Але я - за мир, а не за те, щоб сваритися тут, чи де-інде за свята.
    У нас на Львівщині є багато католиків, що мають Різдво 25 грудня, відповідно, вечерю 24-го. Якось вони то питання рішають? Сподобався мені пост, де говорилося, що у когось на роботі особа пише заяву "за власний рахунок, у зв'язку з релігійними переконаннями". І нічо - відпускають. Я особисто знаю людей, які наперід домовляються, щоб за них попрацювали в цей день, коли їм потрібно виконати свої релігійні обов'язки, а вони відпрацьовують у інший (деколи, і в вихідний). Проходить. Зрештою, давайте задумаємося, що важливіше: робота чи Бог? Якщо робота - то нема питань. Якщо Бог, то не шкода роботи, не відпускають - та й ну їх, знайду другу! Я працювала на різних роботах. На всіх мене розуміли і відпускали в мої християнські свята. Але я домовлялася наперід! Не пропустила жодного свята через роботу. В чому проблема?
    А тепер про свята і "селюків". Хто не живе в селі, або живе в "продвинутому" селі - прошу не відповідати. Пишу про своє "затуркане", за 25 км від Львова. Доки жила у Львові - не думала, що то така проблема. Переїхали жити "на природу". І дійсно, виявилося, що літом, а особливо восени всі погожі дні "зайняті" "святами", при чому такими, що ніхто навіть не може пояснити, шо то за свято. Я нічого не маю проти: святкуйте, пийте, хоч позаливайтеся, але мене не чіпайте. Працюю на городі, сусідка: "Йой, дитино, не можна сьогодні працювати, бо сьогодні Тузіка-Шаріка(умовно)". "А що то за таке свято? Я не знаю такого.". "Та дуууууже велике". А пояснити слабо. До речі, та файна християнка, десь за півроку після того обіцяла мене гноївкою облити, бо я не така, як вона. Видно на читала Ісаї 1:13-17. Зрештою, і в НАЙБІЛЬШІ свята мусять корову подоїти, кози, свині прибрати, вибачте, какашки, а то теж робота. І новий прикол: на свята сіно перекидати можна, а всі інші роботи на городі (чи вдома) робити не можна. То вже смішно! Хто то придумав? Може ви знаєте?
    Дивіться, коли є свято моєї церкви, я йду гарно вбрана, святкую собі вдома, але нікому не кажу: "ти на город не йди, бо свято". Чому я повинна святкувати (утримуватися від роботи) у свята, які, на мою думку і не є святами зовсім. Добре тут було написано про свята і Біблію.
    Мій, особистий, висновок. На державному рівні такі речі вирішувати не потрібно,і, навіть, протизаконно (Конституція України, ст.24, 35 (особливо 3 абз.). Згідно Конституції, у нас не повинно бути державної релігії, і кожен має право святкувати ті свята, які вважає за потрібне, але при тому не змушувати святкувати чи не святкувати інших.
     
    Last edited: Jan 26, 2011
  4. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    У церкві Анни завжди є додаткова вечірня Служба для тих, хто на роботі. Якщо чесно, думала, що так всюди, через цього року і пропустила Службу (хотіла піти до церкви Андрія на Варшавській, де мене хрестили, а там вже зачиняли. :sad: ).
     
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Чомусь в нас це вирішено на державному рівні і нема ніяких проблем з Конституцією, яка говорить що всі рівні і мають право на свободу слова і віровизнання.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Чому ж тоді державні мужі змушують?
     
  7. sani

    sani New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Тому що Конституцію, як і Біблію мало хто читає ;)
    і вже не говорю про те, щоб виконувати те що там написано..
     
  8. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Вибачте, але треба ретельніше добирати слова, більше поваги, коли пишете про свято, навіть, здавалось би значне.
    Свято - не означає лінивство і нічогонеробіння, це память про людей, які найдорожче, своє життя, віддали за Бога, пролили свою кров.

    ---------- Додано в 19:53 ---------- Попередній допис був написаний в 19:50 ----------

    Тут йдеться про те, що можна робити те, без чого не можна обійтися, тваринка буде голодна, сіно зігниє
     
  9. sani

    sani New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Ви знаєте я, наприклад, і бабка з села маємо зовсім різні необхідності без яких неможемо обійтись :)
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Свято означає також молитву, читання Біблії, працю над своїм духовним збагаченням. У нас святкують християнські свята по-поганськи, тому стільки плутанини з тим усім. Фізичної роботи бояться не тому, що часу на читання Біблії чи іншої корисної книжки забракне, а тому, що прогнівити Бога страшно, а Його ще й задобрювати доведеться.
    Зате судите один одного однаково, прости Господи.
     
  11. Azza

    Azza Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Не розумію чим вам мішають селюки, Нам із села також багато чого не подобається у державних святах, але ми не зганяємо це на те що міські так роблять. Наводжу приклад: я сама з села 25 км. за Львовом, на роботу на 8, для того щоб добратись трачу 1,5 год+1 год на збори. Приїжджаю на роботу і чую сьогодні скорочений день бо нині свято Прапора, Конституції, тіж самі свята з 2 по 5. Ну і звичайно я їду додому і замість того щоб робити щось своє дороблюю роботу, бо мус.Або зроблять якесь державне свято вихідним,і втой день дощ, а в суботу відпрацьовуй(ну нашо мені такі поблажки, в селюка переважно всі роботи переносять на суботу бо тоді всі є). Мала також випадок ходила на Василія по роботі, знімала показники на воду, то в багато квартир мене не впускали, бо то перший хлоп має в гості зайти, а одна пані так на мене виричилася, що я собі позволяю в таке велике свято ходити по людях, ще на другий день прибігала на роботу(верещала на весь кабінет як це я посміла її турбувати в такий день).
     
  12. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Християнка, певно, була. Добре в святах розуміється :girl_haha:
    Як я Вас розумію, бо я сама селянка, 25 км від Львова. Може Ви з мого села?

    Ну то й я за те, щоб кожен святкував своє і не чіплявся до інших, чого ти працюєш, або чого ти не працюєш.
     
  13. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Уявімо село Н., в якому є 10 різних релігійних громад (християни, мусульмани, юдеї, кришнаїти, синтоїсти та інші). І всі люди дуже уважні одне до одного, не працюють не лише у свої свята, але й у свята інших релігійних громад. Що люди у тому селі будуть мати? Простий підрахунок. Якщо у кожної релігійної громади приблизно 10 днів у році - свята, у які не можна працювати (на наших теренах таких свят значно більше, буду вдячна за точну цифру). То в загальному у селі Н. 100 (!) святкових днів (10 днів помножити на 10 релігій). Додамо ще неділі і суботи (по-юдейськи). Виходить приблизно пів-року вихідних. Добре!!! Враховуючи приказку: "Літній день рік годує" (хто живе, як я у селі, то добре це розуміє), то, як казав один політик: "Маємо те, що маємо". А точніше, нічого.
    То чому б не почати виконувати Ісусове правило з Матвія 7:1? Кожен буде відповідати перед Богом сам за себе, а не сусід за сусіда.
    Приклад. Особисто я не вважаю Івана Купала християнським святом. Більше того, я впевнена, що Бог його засуджує, як язичницьке. То кого мені більше слухатися? Людей чи Бога? (Дії 5:29)
     
  14. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    А Івана Купала і не є християнським святом, воно язичницька. А християнське свято, то Різдво Івана Христителя. І саме цю подію святкують в церкві.
    Так, в Україні церква відділена від держави, але ж переважна більшість населення в нас - християни. Тому як на мене, потрібно шанувати (раз ви вже не святкуєте і не визнаєте те чи інше свято) саме християнські свята. А свої м ожете святкувати так як важеєте за потрібне. ІМХО
     
  15. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Перечитала усю тему - більше схиляюсь до позиції Сані :). Дійсно, ми маємо дуже багато церковних свят, які належним чином ніхто не святкує, а шуму довкола них цілий міх. Натомість, про "Пам"ятай день святий святкувати", тобто про неділю, в нас забувають дедалі частіше. Часто сама є свідком як батькові сусіди в неділю пашуть по повній. Розумію,що є люди,які вимушені працювати в неділю, але ж обробляння клумб то не стосується. Ще є "добра" радянська традиція біля якоїсь водойми мити машину в неділю. Часто минаєм одну калабаньку, так там машин з піною ціла шеренга - вихідний, час є, чом би і ні?
    І дуже сильно в тому питанні недопрацьовують священники в першу чергу. Крім того, що наказати на яку годину прийти до церкви, в черговий раз розкритикувати яскраві макіяжі, варто було б більше часу приділити саме духовній складовій будь якого свята. Ми колись з мамою питали у сусідів, родичів, знайомих, що означає те чи інше свято. Найбільше вразила поінформованість про Вербну Неділю, всі казали, що йдуть святити баськи, а в честь чого відповіли одиниці. З Благовіщенням трохи легше, але всерівно результати плачевні.
    Ще на одній багатій парафії празник припадає на 28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці. Піст, день жалобний. Містечко гуде 2 дні, з концертами, пиятиками і подібним. Сама до тої церкви не ходжу, але питалася в прихожан чи звертався священник бодай раз до них з проханням мати стримання в цей день? Нєа. Сам по гостинах активно ходить.
    З таким перекрученим сприйняттям, я б воліла щоб ці свята були менш відомими і менш дискусійними. Погоджуюсь, що біблійних свят в році набереться зовсім не багато, а решта - традиція.
     
  16. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Думаю, ви трохи помиляєтесь. Успенський піст закінчуєть 27 серпня, а 28 серпня - це свято і посту немає. Тому і святкує парафія так.
    І взагалі-то, як правило, день святкування будь-якого святого - це день його смерті земної, але в той самий час - день його народження небесного.

    на сьогодні церква має 12 великих свят в які закликає вірних устриматись від важкої фізичної праці та зобов"язує до Служби Божої + неділя. Невже це аж так багато?
     
  17. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

     
  18. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    "День святий святкувати" не означає сісти, скласти руки й дивитися ТБ. Якраз цього робити не треба. Але й важкої роботи уникати.
    Однак це стосується саме тих, хто до Церкви належить і зберігає Заповіді. Якщо Церква й Заповіді байдужі, тоді така людина просто чинить відповідно до своїх цінностей та совісті.
     
  20. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Чи не забагато ми святкуємо?

    Точно.
    Тільки в "день святий" ще щось робити треба. П'ятикнижжя Мойсеєве (особливо книги Вихід і Повторення Закону) пояснює, що робити в "день святий". Серед цього немає пиятих, об'їдань, ходіння по гостях без мети поспілкуватися про духовне.