Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

Discussion in 'Маленькі бешкетники' started by Кольорова, Oct 6, 2009.

  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    та я ж не заперечую любові до дитини. Я також свою люблю, навіть дуже, і звичайно оберігаю від небезпеки, від травм, від певних дій старших діток. Але навіть якщо вона плаче через те що коліно вдарила, я ніколи на цьому увагу не зосереджую, ну вдарилась, ні заживе, ну не страшно. Звичайно що пожалію, як вже плаче, але при цьому кіпішу не піднімаю і дитина спокійно на це все реагує відповідно.

    звичайно ситуації бувають різні, і діти різні і по різному реагують на середовище оточуюче, але як тоді Ромчик з дітками бавиться? Діти ж не завди перепрошують перед тим як підійти погратись чи доторкнутись до нього?
    а мені видається що такі вистави влаштовують ті діти які мають вдячних глядачів і слухачів. Бо наодинці я щось не зустрічала щоб діти самі до себе істерили. Зато вони це професійно роблять коли хтось біля них є з рідних та близьких.
     
  2. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    та й я не роблю, просто поглажу, ну цьомну і все, він далі біжить...Та й не бачила якщо чесно щоб якась мамаша робила кіпіш з того...

    В нас з тим зараз якраз і проблема, різка зміна в поведінці з ровесниками. Він їх остерігається.
    Наприклад: лізе на гірку сам і зїжджає з неї без проблем, поки нема нікого з діток, якщо хтось ще починає бавитись на гірці, він звідти втікає...
    далі, гасає по вулиці на машині як навіжений, якщо хтось починає їздити біля нього з хлопців, то воліє просто сидіти на машині і спостерігати, участі в спільній грі не бере...
    попри то все тягнеться до них і йому хочеться бути з ними, але водночас боїться щоб хтось не зачепив його.
    Таких проблем з старшими на рік-два-три-чотири роки дітками немає. Не боїться, не втікає, нормально бавиться.
    До слова, боїться голосних звуків, ігор на батарейках, навіть заводну божу корівку, машинку яка стриже, гітару іграшкову яка голосно репетує...
    я можу то змінити хіба підтримуючи і будучи поруч.

    ---------- Додано в 20:38 ---------- Попередній допис був написаний в 20:37 ----------

    Наша бабуся вже взагалі як гуляє з ним старається до дітей не йти, щоб не провокувати криків. Я то розумію що то не вихід, та й він рветься, тож мусять терпіти нашу сирену час від часу.
     
  3. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    кхм, якби ти бачила як я реагую на збиті коліна
    навіть на розквашений ніс
    в мене тактика така - я жалію, цілую, обіймаю, але говорю - треба бути обережним, бігати акуратно, ранка не страшна (попредньо перевірю звичайно), тому поплач і йди далі бавитись

    я про взагалі плач говорю, не лише впав/вдарився
    деколи шось не виходить, дитина втомлена, змучена бавленням, починається каприз/істерика; голодна/душно/погода не така
    то все дискомфорт
    а як вона пояснить шо її мучить? поки мале отаке - деколи ніяк
    тоді плаче, і якшо шикати і не давати виходу емоції/переживанню, то воно всьо перейде в невроз
    в сірзів якраз про всякі істерики добре написано
     
  4. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    так, але це всеодно теорія і як кожну теорію її треба фільтрувати для свого конкретного випадку, хоч загалом мені їх теорії подобаються, бо
    от з цим згідна щодо кожного випадку
     
  5. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    ну не зовсім
    в людей 8 дітей, якби хтось питався
    і я помітила шо сашка швидше заспокоюється, коли його НЕ просити не плакати
     
  6. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    Чому не вихід? Як раз вихід. Для цього віку. Це аналогічно, як мама в певних випадках щоб не допустити істерику, відволікає увагу. Звичайно, в 10 років - це не метод ;), а в Вашому віці, нормально, ІМХО.
     
  7. manka

    manka Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    І в мене так з старшим було, ніколи переполохано не бігла. Він тепер, як впаде, то каже: "ні, я не дуже вдарився". Ну, а коли бачу, що сильно вдарився, то, звичайно пожалію. Коли був маленький, то якщо взяв, щось заборонене чи чуже, яке треба було віддавати, то без проблем віддавав, або в крайньому випадку легко було замінити чимсь іншим.
    Молодший спочатку влаштовував істерики: дай йому телефон і все. Я кілька разів істерики пропустила крізь вуха. Він зробив правильні висновки: не допомагає і поки проблем нема.
    А я бачила: дівчинка впала, але розплакалась лише після того, коли мама з "воплями" прибігла. Частенько з ними гуляємо і так завжди. Крім того, як хоче самокат чи коляску, то про це чує весь район і мама біжить додому, бо дитина хоче ВЖЕ

    ---------- Додано в 22:43 ---------- Попередній допис був написаний в 22:42 ----------

    Дуже помічне
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    чуть поясню...
    Буває що мала плаче, щось там дійсно сталось, вона не просто кричить а реально плаче, сльози-соплі, схлипування. І якщо навіть заспокоюється то ще довго потім може схлипувати. То одне, і в таких випадках я пожалію, поцілую, поглажу і т.д. одним словом заспокою дитину . Але таке в нас трапляється ну дууууже рідко. Ну востаннє в нас таке було на пасху.

    Але якщо розглядати в моєї малої власне початок істерики - то це не сльози, не плач, а просто вимагаючий крик, вереск, вигинання, неслухняність, перестає реагувати на слова, прохання, вмовляння. І я знаю що в нашому випадку це просто вимога отримати щось ( істерики в нас починаються виключно по цьому приводу) ну і припиняються вони на корню, щоб не повадно було.

    В нас немає істерик з приводу інших діточок, голоду, спраги, поганої погоди чи настрою. Дитина абсолютно безпроблемна в цьому плані. Є лише через певні її бажання які з певних причин не можуть бути задоволені.
    Ну і зрештою, в кожної дитини є індивідуальні особливості. і методи впливу на неї. В нас вони отакі.
     
  9. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    Так в тому то і справа, що майбутній;) А поки що дитина, яка різниця - болить однаково, що хлопчика, що дівчинку. Навпаки, неможна в цьом наголошувати - не плач, ти ж мужчина, а то він виросте якійсь ображений на жінок:) Повірте, потім всеееее змінюється, пояснювати хлопчику, що він мужчина не потрібно, він і так це все знає. Хіба вчити чоловічим вчинкам. :)
     
  10. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    ну, може мамам хлопчиків видніше :)
    Моєму брату в дитинстві завжди казали що треба бути сильним, мужнім, сміливим, вміти перетерпіти коли боляче, вміти себе захистити, не бігти до мами жалітись а вірішувати непорозуміння з друзями самостійно і т.д.
    Ображений на жінок не виріс.
    А мала колись одноклассника, він від проколу пальця на аналіз крові в обморок падав, проте був мамою зацілований, засюсюканий, і взагалі не хлопець а нюня якась був.
    Зрештою, все добре в міру. Я за те щоб з маленької царапини не робити вигляд що там рвана рана. Щоб маленькому капризу не давати розійтись на шалену істерику. Щоб дитина знала що в разі чогось серйозного мама завжди поряд, і втой же час щоб дитина з мухи щоразу не робила слона коли їй то забажається.
     
  11. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    З тим згідна, хоч для дівчаток це теж непогано, а от цого

    щось не дуже розумію...для чого?
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    ну напевно для того щоб коли подорослішав не ревів через те що палець защемив наприклад. Я не знаю як дитина віднесеться до того що наприклад до 7 років йому дозволяли плакати досхочу, а потім скажуть ти вже мужчина - не плач. Я собі уявляю що це має з дитинства потрошки прививатись.

     
  13. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

     
  14. Alexx

    Alexx New Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    О! В мене такі ж сумніви деколи виникають... один раз порізав пальчик ТАК кров юшила.... Я власне того моменту, як порізав не бачила, а побачила лише тоді коли зауважила, що малий ходить в коридорі і щось там за ним капає. Як побачила що в нього всі ручки в крові, все до чого він торкався в крові, личко, ротик, вся кофтинка... то в мене чуть "атак серця" не стався... я звичайно не верещала і не причитала, бо малий не плакав і навіть не показував вигляду що щось болить і щось не так. Я його одразу ж розділа, помила, щоб визначити звідки кров. вияснила, що палець порвзав... покапала перекись, кров не припиняється, приклала бинтик, малий руку вириває і рветься бавитись. Мусіла пластирем бактерицидним заклеювати. Ранка була невелича, але глибоченька і він весь час тою рукою, то в рот, то за все хапає, тому кров немогла звернутись і присохнути. Як заклеїла пальчик і стала відмивати кровіщу (кімната виглядала, як в фільмах жахів.... кругом покапано кров"ю, всі ручки в шафі, комоді і т.д. в крові, наша постіль по периметру в кровавих плямах....) я ще такого не бачила! Сама в шоці, а малому не показую, щоб своєю поведінкою дитину не настрашити. Відмила все... схопила його на руки ношу..... циці пропоную... (нічого з собою зробити не можу), а він виривається і не розуміє, що то мама вчепилась коли він собі гарно так бавиться. Спочатку переживала за той пальчик, а потім стала переживати, що може він болю не вічуває... але ж були випадки, що впаде чи чимось прищепить ті рученята і плаче.... Тай заспокоїлась.
    Просто був сам, порізався, не так сильно боліло, відволікся на щось цікавіше, ніхто з боку на істерив з приводу його рани (добре що самі з ним були) то він і не зрозумів що сталося. Але мені реально було не пособі, як то все побачила...
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    Не хочеться цитувати дописи, тому просто напишу кілька думок.

    Дуже важливо називати дитячі емоції. Якщо називати, тоді дитина швидше заспокоїться, як тут і писали вище. Іноді лише того їм і бракує: щоби мама-тато прийняли їхні емоції, назвали й не заперечували та не переконували в тому, що тих емоцій нема.

    Дуже люблю одну книжку, завдяки якій навчилася, як краще порозумітися із Дарком, який власне на слова дуже реагує. Там прикладовим є один діялог:
    - чого ти плачеш?
    - іграшка зламалася.
    - ну, то нічого, іншу купимо (можна й інші варіянти, які першими спадають на думку)
    А насправді дитина потребує іншого. Я власне то навчилася робити з Дарком і в нас істерики майже зникли.
    Найкращою є відповідь на зразок: тобі сумно, бо зламалася іграшка? І далі дати дитині говорити самій. Хоча навчитися не вирішувати проблему, а називати її, досить важко.
    Ще дуже типовим є: "палець порізав? ну, та нічого, воно вже не болить", а дитині треба навпаки назвати відчуття болю. Мені подобається, як тут дітям кажуть оцінити біль за шкалою від одного до десяти. Дуже класно діє також. І трагедій нема, бо дитина бачить, що мамі-татові важливо, що дитина переживає.

    Щодо вирощування "мужика", то я особисто проти накладання на дитину тягарів, яких вона не знає. Що значить "ти мужик" для дитини? Нічого! Як на мене, хлопець, чоловік має право на емоції, і на сльози також. І якщо хлопчикові в дитячому віці не казати, що "він мужик", то це не значить, що він автоматично тим "мужиком" не стане. Стане, тому хлопчикові можна, а навіть дозволити бути просто дитиною, не накладаючи на дитячу голову дорослих стереотипів.

    Ну, а реакція на кров у кожного індивідуальна. Є чоловіки, з якими не пацькалися-цяцькалися, які є дуже сильними й мужніми, а вигляду крові не можуть витримати.
     
    Last edited: Jul 21, 2011
  16. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    +100! Якщо я Юлі скажу "то нічого, заживе", вона може тільки сильніше розплакатись, не від болю вже, а від образи, що її не розуміють, що мама хоче відмахнутись від неї і не пробує себе поставити на її місце. Вона хоче почути, що я розумію її біль, що вона не просто так плаче, що це дійсно неприємно. І все, проблема вичерпана.
    Хоча рівень "плаксивості" від травм залежить від зайнятості дитини. Якщо ми самі вдома і якась травма, то ше довго ходить і розглядає свої "буби", показує Лесі. А якщо ми надворі, вона бігає з подружками, з розгону падає - я собі вже думаю, шо певно встане вся в крові (асфальт, як не як), а вона встає, може чуть плакне, я подивлюсь чи все нормально (синяк тільки) і біжить далі бавитись. Але потім вдома (де нема подружок) знову то все розглядає і любить слухати, яка вона бідна вся побита (я то все на жарт переводжу, шоб не дуже себе жаліла, бо це тільки нагнітає сумний настрій) - коротче я собі вже знаю, шо на мою дитину добре діє, але всі діти різні
     
  17. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    і що? це не причина вважати усе, що вони написали ідеалом для втілення. Моя особиста думка. Моя цьоця має 9!!!! дітей. Ідеальнішої сім'ї я направду в житті не зустрічала. Усім своїм дітям температуру збиває холодними укладами, а її рідна сестра має одну дитину і та дитина (вихована абсолютно не інакше) при 38,5 дає вже судоми. Це підтверджує тільки один факт! Кожна дитина особистість і має свій темперамент, свій характер, потребує того і того, а не бо по тій-то теорії воно так-то. Це я до того, що в кожному життєвому випадку слід лікувати не хворобу, а хворого, і підхід до ВСІХ-ВСІХ-ВСІХ дітей жодна теорія не охопить, бо це всього-на-всього теорія. Сірзів я читала ще вагітною, після них ще хіба читала життя без підгузників. Все решта все дивлюсь по своїй дитині і вчусь разом з нею інтуїтивно впізнавати потрібний їй і до неї підхід. Моїй Софії було 9 місяців чи десь так приблизно і я сперечалась з Занудою на рахунок "дати кляпса". Так от, моя думка кардинально з ростом Со помінялась. І я не можу сказати, що я даю їй просто так верещати, бо вона взагалі нічого не хоче на себе абсолютно безпричинно одягати/взувати... а в неділю перед виходом до церкви, то навіть мого спокійного як удав і свого абажаючого її тата довела так, що я собі і не уявляла, що він їй колись дасть того "кляпса". І ніхто мене не переконає, що всі стерики мають якесь "підгрунтя чи причину для усування", бо є такий вік дитини, коли вона випробовує свою силу і владу, так би мовити. Софія сама заспокоїтись, коли до неї"приступає не буду одягатись" не вміє і її відволікти може "кляпса" або зимна вода.
    Всі решта "плаче" питаю чому, часом, бо впала, або бо хоче спати, але ж ти мені зараз скажеш (то я до наторелли) не клади, а вона може ж і не хотіти лягати спати і хотіти в той же час спати, то як бути? не класти? і то саме з цицькуванням будь-де і коли - я це не вважаю нормальним і гарним. Природно це до року - півтора, далі це має мати своє виховання теж. Звичайно, кожен вирішує для себе, але мені особисто не цілком подобається 3-річна дитина, котра стоїть в Щекспірі коло мами і мама вивалила в прямому розумінні вивалила свою цицьку дитині в писк, так аби всім показать. Шо показати??? кому? і не вважаю дикістю те, що їй зробили зауваження. Можна було вийти і дати цицьку, а не робити цирк і посміховище по центру зали в ресторані. Чи як? Мені не подобається так і так і це наші правила. ВСЕДОЗВОЛЕНІСТЬ породжує розбещеність. А виховувати дитину треба і в розумінні, що не все бажане вона може отримати теж, і це ж треба змалку. От правильно абсолютно сказано
    але разом з тим дозволяти істеризуватись теж не можна, бо теж перейде в невроз, отак і вважаю тому, що набагато корисніше мені особисто почитати чийсь живий досвід, наприклад твій, бо я знаю тебе і твою дитину чи Лілін, хоч вживу не знайома, чи запитати свою товаришку.
     
    Last edited: Jul 21, 2011
  18. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    дял мене мала дитина не рік-півтора. а довше (чогось)
    ну не можу шоразу випраляти всіх - саша, ти вже великий!!!
    при тому шо він сам каже - нє, я менький
    він ше відчуває себе маленьким

    у нас з вами різностатеві діти (я про богданку і ніколь). дівчатка швидше в тому плані дорослішають і жіночі істерики *на вимогу* У ДЕЯКИХ проявляються вже в *нєжном возрастє*

    по малому ж бачу, який то плач. і реагую відповідно
    і на всякі падіння в мене різна реакція, то вже на рівні інтуїції є градація репету/крику. коли можна навіть не вставати з лавки в парку)) а просто словами заспокоїти, а коли треба тихенько підійти (не бігти) і перевірити чи голова ше тримається

    та і на загал я завжди кажу - всі діти різні. я пишу про свій досвід і про те, як я роблю зі своєю дитиною.
     
  19. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    о то ти добре сказала
    і ти ж зрозумій мене - в мене нема такого, шо я хочу одягнути те і те, я ж їй пропоную, не хоче, я її питаю, Софійка, шо будем одягати, і коли починається втікання по хаті, бо вона піде голенька, а я спішу на якусь зустріч, то я в носі мала, шо моя дитина, котра рано отримала на вимогу свою цицьку, потім 15 чи 20 хв мультику маші чи феї чи мікімауса, з котрою я вже встигла шось помалювати і разом шось зварити, має в носі мої потреби. таке я присікаю, бо може бути тільки гірше, якщо не звертати увагу
    хоча я теж вважаю, що вона ще мала, попри теж маю думку, що характер формується вже і потакати у всьому - користі не буде

    ---------- Додано в 09:12 ---------- Попередній допис був написаний в 09:06 ----------

    тобто якщо вона починає нити, бо втомилась йти, а ми не маєм з собою кишені/велосипедика/візка/тата то я беру на руки, але моя дитина і дитина Ніколь - то різні вагові категорії, тому знову ж таки,от моя кума не може носити свою 1,7 дитину, тільки на короткі дистанції, у неї було не мало операцій і це негативно впливає на стан її здоров'я, вона довго його носила, тепер більше возить, бо так, це ще мала дитина, тому нормально, що не хоче кілометри ходити, я не все хочу.
    Все з дитячими істериками є відносним поняттям. Корисно послухати-почитати, а дійсно по факту приглядатись до своєї дитини і на рівні відчуття реагувати так, щоб плач не переростав в істерику.

    ---------- Додано в 09:59 ---------- Попередній допис був написаний в 09:12 ----------

    а ще можу розказати історію п'ятниці, бо я не сподівалась такої поведінки від Софії
    Ми були в магазині, приїхали з дому на Смаль- Стоцького ровером, по розгромленій Коновальця, все як хотіла Софія. По дорозі всі гойдалки були зайняті, на Алтайських, в кінці Героїв Упа... то шо я зроблю, зжену дітей?, Софія нетерпляча, чекає 4 хв і пішли далі. В магазині я мала трохи справ, няня ще була у відпустці, відповідно дитина зі мною. В нашому магазині є для Софії ціла коробка - помалювати, забавки, я завжди маю з собою чудо-наклейки. Не встигала додому на обід, то пішла з Со в Алямінут, взяла їй дитячу картопельку (в них є дитяче меню) - таку з оченятами, ротиком, носиком, вибирала Софія (там є кілька дитячих варіантів меню). Софія поколупала - і відсунула. Все. Я їй кажу, не хочеш - не їж. Почала нити. Так, жара, так, вже може втомилась в магазині за півгодини, хоча навряд!!!! це просто вже такий характер. Почала думати шо ж то вона хоче, о, на качельки. Я кажу, добре, трішки з'їж бульбочки і підемо, ні - то не підемо, бо то твоя третя примха, ти сама захотіла їсти і ти хотіла бульки, я все зробила як ти хотіла, тепер мама хоче, що ти трошечки зїла, тоді забираємо велосипедик і йдемо. І тут почався крик на весь Алямінут, "ХОЧУУУУУУУУУУУУУУ". Взяла на руки, викликала таксі, поїхала додому, лишила велосипед в магазині, прийшла додому, думала вона спати хоче, дала цицьку, посмоктала і сіла. "НА КАЧЕЛЬКИИИИИИИИИИИИИИИИ" "ХОЦЄЄЄЄЄЄЄЄЄ"..... перша дня, пік, я її лишила в спокої, взагалі перестала реагувати і вона само-заспокоїлась через хвилин 15-20. Жаліти в такому випадку для Софії то нема гіршого, говорити - вона не чує. І будь мудрий. Сподіваюсь, переросте, хоча, по багатьох ситуаціях бачу, що моя дитина дуже вимоглива до своїх бажань, що не є злим, але на разі не все так добре.
     
  20. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

    абсолютно нормально) пройде

    мені в тому плані легше) я беру, шо надумала і вдягаю. але і за сашкою треба поповзати по хаті
    колись штани вдягались (у вашому віці, до речі) тільки догори ногами. сашу затискала колінами вниз головою і натягувала труси/легінси/штани, бо він не хотів одягати їх
    а оскільки вверх ногами не дуже зручно;) то за парканадцять разів перестав ті приколи видавати